Skip to content

DSB #44

Ahoj,

po delší pauze, kdy nebyl na bulletin čas, vychází nové číslo!

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://harderchoices.com/2018/06/07/temporal-difference-learning-in-python/ – Už jste slyšeli o novince Temporal – Difference Learning? Ne? Tak to napravte.

https://alexgkendall.com/computer_vision/bayesian_deep_learning_for_safe_ai/ – Přidejme do deep learningu nejistotu a naučme se Bayesovský deep learning. Tady se můžete dozvědět víc, videa z konference, odkazy na články a další. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/automated-machine-learning-on-the-cloud-in-python-47cf568859f – Trénujte modely na cloudu od Googlu – COLAB. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://deepart.io/ – Chcete mít selfie jak od Picassa? Není problém. Na této stránce nahrajete fotku, zvolíte umělecký styl a dostanete překreslený obrázek. A jak to celé funguje se můžete podívat tady. (rcmd by reader)

http://www.r2d3.us/visual-intro-to-machine-learning-part-1/ – Krásné vizuální intro do strojového učení.

https://medium.com/@Matt1Hong/how-americans-spend-each-day-a-data-comic-51817f910dd7 – Tohle je geniální! Datový komiks, který popisuje, jak Američani tráví den.

Business a kariéra

https://www.nvidia.com/en-eu/gtc/ – V říjnu se v Mnichově koná konference od NVIDIE – témata jsou různorodá od financí až po grafiku. (rcmd by reader)

https://medium.com/swlh/good-tech-lead-bad-tech-lead-948b2b806d86 – Článek, který popisuje, jak být dobrý tech-leader.

https://www.ianhogarth.com/blog/2018/6/13/ai-nationalism – Proč by každá země měla přijmout vlastní AI strategii? Rozsáhlá esej o tom, jaké můžou být dopady, pokud zaspíme.

Pop

http://web.mit.edu/tslvr/www/lessons_two_years.html – Jak se dělá AI research, autorovi tipy a zkušenosti. (rcmd by reader)

http://www.businessinsider.com/world-cup-predictions-pick-to-win-it-all-goldman-sachs-ai-model-2018-6 – Jak dopadne právě probíhající mistrovství světa ve fotbale? (rcmd by reader)

https://wjccschools.org/wp-content/uploads/sites/2/2016/01/I-Have-No-Mouth-But-I-Must-Scream-by-Harlan-Ellison.pdf – Povídka I Have No Mouth But I Must Scream o počítači, který ovládá svět a mukách, které připravil posledním pár lidem na zemi. AI nás jednou všechny zahubí.

Vzdělávání

https://gengo.ai/articles/the-50-best-free-datasets-for-machine-learning/ – Další datasety na hraní. (rcmd by reader)

https://blog.usejournal.com/python-vs-and-r-for-data-science-833b48ccc91d – R nebo Python? (rcmd by reader)

https://codeburst.io/jupyter-notebook-tricks-for-data-science-that-enhance-your-efficiency-95f98d3adee4 – Triky pro Jupyter Notebook. (rcmd by reader)

Video

https://www.youtube.com/channel/UCRC2Vu7p4SJxhhuRdl8rQ6g – Martin a Michal byli na Pyconu a se zpožděním se tam můžete vydat i vy! A to skrze tento youtube kanál.

https://tech.ihned.cz/c1-66161360-microsoft-ve-skotsku-potopil-datove-centrum-s-osmi-stovkami-serveru-35-metru-pod-hladinu-more – Microsoft potopil datové centrum s osmi stovkami serverů… víc cool věc neexistuje! (rcmd by reader)

Odborné články

http://arxiv-sanity.com/ – Jste často na ArXiv? Tak možná oceníte tento nový prohlížeč na místní obsah. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://www.pepsicojobs.com/main/jobs/145288BR/ – Data Scientista v Pepsi v New Yorku.

Be First to Comment

Leave a Reply