Skip to content

DSB #9

Ahoj,

nové číslo data science bulletinu je opět tady. S tím, že nově vznikly dvě kategorie a v každé kategorii budou max 3 odkazy. Cílem je udělat výběr a nezahlcovat. Když by měl někdo tipy na články či zdroje, tak sem s tím. To samé platí i pro případnou kritiku či návrhy. Užijte si čtení.

Analytické

http://evelinag.com/blog/2017/06-20-stackoverflow-tabs-spaces-and-salary/index.html – Ha! Češka vrací úder, aneb v minulém díle tu byl článek o tom, jestli používat tab nebo mezerník a jestli je s tím spojený vyšší příjem. Jedné české data scientisce to nedalo a popsala, co za tím opravdu je

http://www.kdnuggets.com/2017/06/top-15-python-libraries-data-science.html – Top 15 knihoven pro Python.

http://www.kdnuggets.com/2017/06/regression-analysis-really-machine-learning.html – Rozdíl mezi machine learningem a regresní analýzou. Výborná je i diskuze pod článkem. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://medium.com/@zanarmstrong/part-ii-one-set-of-data-many-stories-c3d1d1272212 – Hrajeme si s grafy, jak může výběr typu grafu ovlivnit interpretaci.

http://pythonplot.com/ – Grafy v Pythonu.

https://tech.instacart.com/space-time-and-groceries-a315925acf3a – Vizualizace cest při dodávkách zboží v Pythonu.

Business a kariéra     

https://fintechcowboys.cz/colu-spousti-londyne-mistni-digitalni-menu/ – Nová lokální digitální měna v Londýně.

https://elitedatascience.com/beginner-mistakes – Jak se stát data scientistou a čemu si případně vyhnout (včetně vtipu!).

http://www.kdnuggets.com/2017/06/burtchworks-key-trends-data-science-hiring-market.html – Jak vypadá trh práce s data scientisty.

Pop

https://venturebeat.com/2017/06/19/google-advances-ai-with-one-model-to-learn-them-all/ – Google a jeho multimodel.

https://www.weforum.org/agenda/2017/05/your-8-hour-day-isnt-working-heres-why/ – Jak být efektivní v práci (rcmd by reader).

https://techcrunch.com/2017/06/20/google-launches-its-ai-powered-jobs-search-engine/ – Nový vyhledávač pracovních příležitostí od Googlu.

Vzdělávání

https://github.com/pauli-space/foundations_for_deep_learning – Vyčerpávající zdroj informací o deep learningu.

http://www.kdnuggets.com/2017/06/data-scientist-learn-skills-free.html – Kde a co se naučit, jak se vzdělávat apod.

http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/pruvodce-labyrintem-algoritmu-edice-cz.nic – Nově vydaná kniha o algoritmech od českých autorů a zadarmo ke stažení. (rcmd by reader)

Vtip

https://abstrusegoose.com/432 (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply