Skip to content

DSB #21

Ahoj,

po týdnu přichází obědový bulletin. Ze všech odkazů bych tentokrát doporučil článek o Spotify a jejich modelech pro doporučování skladeb.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://tech.instacart.com/no-order-left-behind-no-shopper-left-idle-24ba0600f04f – Použití Monte Carlo simulace k vyrovnávání nabídky a poptávky na rostoucím a nestabilním trhu.

https://medium.freecodecamp.org/how-to-build-interactive-presentations-with-jupyter-notebook-and-reveal-js-c7e24f4bd9c5 – Zahoďme powerpoint a pojďme dělat prezentace v Jupyteru.

https://hackernoon.com/spotifys-discover-weekly-how-machine-learning-finds-your-new-music-19a41ab76efe – Jaké modely Spotify používá k doporučování hudby?

Grafy a vizualizace

https://vimeo.com/237663041 – Tohle sem dávám trošku na blind. Mělo by jít o vizualizaci datových toků v deep learningových modelech z Tensorflow.

http://fintech.blumbergcapital.com/ – Vizuálně poutavý průzkum o názorech Američanů na Fintech, bankovnictví atd. I přesto, že jde o jinou kulturu, doporučuji si to projít.

https://eagereyes.org/blog/2017/ieee-vis-2017-best-papers-keynote-capstone – Tři nejlepší papery z konference The IEEE VIS, která se každý rok zaměřuje na vědecké vizualizace, informační vizualizace a analytiku vizualizací.

Business a kariéra

https://bonusweb.idnes.cz/activision-c8k-/Novinky.aspx?c=A171018_104020_bw-novinky_srp – Článek zajímavý především z pohledu patentů, asi je doopravdy možné patentovat lecjakou věc.

http://fintechnews.hk/2649/various/top-50-digital-banks-ranking-2017/ – Top 50 čistě digitálních bank za rok 2017, aneb jak vypadají a kdo jsou vyzyvatelé tradičního bankovního průmyslu?

https://www.americanbanker.com/news/digital-banking-priority-make-it-personal – Personalizace je vidět prakticky ve všech populárních online službách, od YouTube až po Spotify, ale i Netflix a další. Stejná výzva podle všeho stojí i před bankami.

Pop

https://www.theguardian.com/science/2017/oct/18/its-able-to-create-knowledge-itself-google-unveils-ai-learns-all-on-its-own – Google udělal další krok směrem k obecné umělé inteligenci, která se učí sama od sebe (rcmd by reader)

https://www.pornhub.com/press/show?id=1362 – Pornhub vydal slavnostní zprávu o použití AI při tagování videí (konečně…) – zde zpráva z ihnedu.

https://archiv.ihned.cz/c1-65915100-umela-inteligence-muze-z-ceska-udelat-rozvojovou-zemi-varuje-profesor-ktery-prodal-start-up-kolosu-cisco – Zajímavý rozhovor s Michalem Pěchoučkem, profesor z ČVUT, o budoucnosti AI a jejího vlivu na hospodářství.

Vzdělávání

https://blog.thedataincubator.com/2017/10/ranking-popular-deep-learning-libraries-for-data-science/ – Populární deep learning knihovny pro data science.

https://medium.com/@rchang/advice-for-new-and-junior-data-scientists-2ab02396cf5b – Poutavý (ale dlouhý ;)) článek o nástrahách, které na nezkušeného data scientistu v jeho počátcích čekají. S tím souvisí i tento rozhovor o tom, co vlastně Data Science je, co to znamená být dobrý Data Scientista atd.

https://www.kdnuggets.com/2017/10/3-popular-courses-deep-learning.html – Recenze tří nejoblíbenějších deep learningových online kurzů, které jsou v současnosti k dispozici.

Vtip

https://cdn-images-1.medium.com/max/1600/1*G-k0MiHxQwdITuMCzYtSNw.gif

Be First to Comment

Leave a Reply