Skip to content

DSB #26

Ahoj,

ano, je to tak, vyšel bulletin. Chci nejprve moc poděkovat za všechny tipy a odkazy, je to paráda, když mi je posíláte! A protože nemám rád davové názory a mám nulovou důvěru v předpovídání budoucích trendů, tak doporučuji třetí odkaz z kategorie POP, kde se vysvětluje, proč AI není a nikdy nebude nebezpečná. Článek je to naprosto fenomenální a snaží se popsat, co vlastně znamená „obecná inteligence“.

Jako vždy, užijte si čtení, užijte si víkend.

Analytické

https://github.com/trinker/sentimentr – Sentiment analýza v R, která si zakládá na optimalizace rychlosti a přesnosti. (rcmd by reader)

https://hackernoon.com/visualizing-parts-of-convolutional-neural-networks-using-keras-and-cats-5cc01b214e59 – Co jsou konvoluční sítě, diagram jejich vrstev a kočička! (rcmd by reader)

https://deepmind.com/blog/population-based-training-neural-networks/ – Trénujete neuronovou síť a řešíte hyperparametry? Tak možná zkuste Population Based Training (PBT).

Grafy a vizualizace

https://flowingdata.com/2017/11/28/career-paths/ – Jste uklízeč a chcete být databázový administrátor? Není problém. Tahle stránka Vám ukáže, jaké joby je nutné projít, abyste se přiblížili svému snu. (rcmd by reader)

https://github.com/vdumoulin/conv_arithmetic – Vizualizace konvoluční matematiky. Výborná věc pro lidi, kteří mají raději názorné ukázky, nežli abstraktní koncepty. (rcmd by reader)

https://ryanpeek.github.io/2017-10-24-mapping-with-sf-part-1/ – 3 díly, včetně kódu v R, podrobných článků o práci s prostorovými daty (spatial data). Jak to celé modelovat a jak vizualizovat.

Business a kariéra

https://fintechcowboys.cz/paystory/ – Rozhovor ze startupu Paystory, který se snaží obohatit transakční historii na Vašem účtu. (rcmd by reader)

https://blog.apify.com/black-friday-po-%C4%8Desku-kouzla-se-slevami-c7c0d2e7eeaa – Asi jste si všichni všimli velkých týdenních slev na Black Friday. Proč deklarovaných 80 % je vlastně jen reálně 20 %? Jakub Balada Vám dá daty podloženou odpověď. (rcmd by reader)

https://www.forbes.com/sites/outofasia/2017/11/28/ico-hype-bitcoin-gold-rush-bullish-markets-should-we-trust-the-brave-new-world-of-finance/#41b33ae07008 – Jak moc věřit fintechovým novinkám? Jak moc je vlastně důvěryhodný současný bankovní systém?

Pop

http://domaci.ihned.cz/c1-65971820-litacku-na-prazskou-mhd-bude-od-ledna-mozne-koupit-i-od-robota-v-soucasnosti-lidem-odpovida-na-nejcastejsi-dotazy – Na magistrátu pro Lítačku rozjeli chatbota, který odpovídá na nejčastější otázky, ušetří až 7 hodin práce živého operátora (rcmd by reader)

https://www.wired.com/story/macos-high-sierra-hack-root/ – Apple má skvělý operační systém, pokud tedy nenapíšete root jako uživatelské jméno a dvakrát nekliknete na unlock. Pak máte kompletní přístupy. (rcmd by reader)

https://medium.com/@francois.chollet/the-impossibility-of-intelligence-explosion-5be4a9eda6ec – Proč nám nikdy nebude hrozit žádné nebezpečí od AI, a zároveň proč je vůbec celá debata nebezpečně zkreslená.

Vzdělávání

https://www.typingclub.com/ – Chcete se naučit psát všema deseti? Tak tady je stránka, která Vás to naučí zábavnou formou. (rcmd by reader)

https://site.stanford.edu/sites/default/files/decision-making_under_the_gamblers_fallacy_-_shue.pdf – Slyšeli jste někdy o Gambler’s Fallacy? Ne? Tak tento odkaz Vám vysvětlí, že Vaše subjektivní vnímání pravděpodobnosti Vám zabraní rozpoznat náhodně generovanou sekvenci čísel od sestavené sekvence čísel lidskou bytostí. Anebo Vám bude jasnější, proč Vám random shuffle u hudby nebude připadat tak úplně random. Doplňující článek pak popíše, jaké Vás to ovlivní v kasinech. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2017/11/ng-deep-learning-specialization-21-lessons.html – Kdo nezná pana Ng, jako by nebyl. A jak víte nejen z minulých čísel bulletinu, pan Ng má online specializaci na deep learning, tak tady je další „recenze“ jeho specializace.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=Q_Fn0qjvju0 – Video o Open Face Chinese Pokeru. (rcmd by reader)

Vtip

http://inspirobot.me/ (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply