Skip to content

DSB #42

Ahoj,

přichází další díl bulletinu, plný zajímavých článků. I přesto nás někteří čtenáři opustili… Čímž chci zdůraznit, že pokud se pro Vás bulletin stal spamem, tak mi dejte určitě vědět! Stejně tak dál prosím doporučujte články a návrhy, tipy a triky na zlepšení! Díky.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://engineering.upside.com/a-beginners-guide-to-optimizing-pandas-code-for-speed-c09ef2c6a4d6 – Chcete-li rychlejší kód, tak ho optimalizujte! V Pandas. (rcmd by reader)

https://vdutor.github.io/blog/2018/05/07/TF-rex.html – Reinforcement learing, aneb učíme T-rexe skákat přes překážky – včetně kódu.

https://docs.google.com/presentation/d/1GUBtvjcFtdXMphLpKZhqyA-7Rha5pcHPP1maqhzudqk/edit#slide=id.g286185d884_0_5 – Slyšeli jste už o TDA (Topological Data Science), pokud ne, tak tohle je příspěvek pro Vás.

Grafy a vizualizace

https://blog.datawrapper.de/dualaxis/ – Proč byste neměli používat dvě y osy ve Vašem grafu a jak si poradit jinak a lépe.

https://benmatheson.github.io/amazon/ – Nádherná vizualizace o 20 letech Bezose v Amazonu.

https://manpopex.us/ – Interaktivní vizualizace Manhattonu, jak se mění jeho populace v čase.

Business a kariéra

https://activewizards.com/blog/top-7-data-science-use-cases-in-finance – Nejčastější data science casy ve financích.

https://www.oreilly.com/ideas/how-to-build-analytic-products-in-an-age-when-data-privacy-has-become-critical – Jak si poradit s analytikou v době GDPR?

https://www.americanbanker.com/news/how-artificial-intelligence-is-reshaping-jobs-in-banking – Zajímavý článek o tom, jak může AI zatočit s pracovními místy v bankovnictví a jaké to může nést rizika.

Pop

http://blog.kaggle.com/2018/05/07/profiling-top-kagglers-bestfitting-currently-1-in-the-world/ – Rozhovor s nejlepším Kagglistou vůbec. (rcmd by reader)

https://www.quantamagazine.org/to-build-truly-intelligent-machines-teach-them-cause-and-effect-20180515/ – Další výborný rozhovor, tentokrát s Judea Pearl (mimo jiné vítěz Turing Award z roku 2011), který Vám prozradí, co je potřeba, aby se AI hnula z místa, a proč je skeptický.

https://medium.com/s/story/data-violence-and-how-bad-engineering-choices-can-damage-society-39e44150e1d4 – Jaký mají vlastně modely, datové inženýrství a vše s tím spojené, vliv na společnost. A jaká jsou s tím spojená rizika.

Vzdělávání

https://www.kaggle.com/c/trackml-particle-identification#description – Snaha dělat Kaggle u mě umřela stejně tak rychle, jako se zrodila. Třeba se ale někdo chytí na tuhle úlohu. (rcmd by reader)

https://medium.com/dunder-data/selecting-subsets-of-data-in-pandas-part-4-c4216f84d388 – Subsetujeme data v Pandas. (rcmd by reader)

https://tryolabs.com/blog/introduction-to-recommender-systems/ – Jaké existují recommendation systémy, jak fungují a tipy na další literaturu.

Video

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447-historie-cs/218411058220009/ – Historie CS je jeden z nejlepších diskuzních pořadů v televizi vůbec, témata jsou převážně historická, filozofická či společenská. Tentokrát se řeší AI.

https://www.youtube.com/watch?v=HN5d490_KKk – V tomto čísle nejen článek na optimalizace kódu v Pandas, ale i video. (rcmd by reader)

Odborné články

https://arxiv.org/abs/1712.00409 – Škálujeme, aneb jaký je vztah mezi velikostí dat, výpočetní náročností a přesností modelu?

Za ohradou

https://lumiata.bamboohr.com/jobs/view.php – Data Scientista v Lumiata.

Vtip

https://www.kdnuggets.com/images/cartoon-happyds-customers.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply