Skip to content

DSB #45

Ahoj,

zdraví Vás bulletin, doporučuje první článek z kategorie POP o tom, jak lze přijít o práci kvůli stroji, a přeje Vám:

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/python-3.7.0 – Vyšla nová verze Pythonu 3.7.0. Odkaz obsahuje informace, co je nového najdete uvnitř v changelogu. (rcmd by reader)

https://eigenfoo.xyz/bayesian-modelling-cookbook/ – PyMC3 a Bayesovské modelování v Pythonu. Tipy, triky a poznámky z mnoha zdrojů.

http://www.michaeljgrogan.com/cumulative-binomial-probability-r-shiny/ – Hrajeme si s pravděpodobností v R a v Shiny.

Grafy a vizualizace

http://matthewkudija.com/blog/2018/06/22/altair-interactive/ – Seznamte se s Python knihovnou Altair, která umí interaktivní vizualizace.

https://www.bbc.com/news/av/technology-44575392/maps-reveal-hidden-truths-of-the-world-s-cities – Video s vizualizacemi, které na mapách odhalují zajímavosti ohledně migrace, globálního oteplování, požárů a světelného znečištění.

https://www.munichre.com/topics-online/en/2018/06/future-technologies-tech-trend-radar-2018 – Interaktivní graf, kde si můžete rozkliknou jednotlivé technologie použiváné v bankovnictví a dozvíte se víc!

Business a kariéra

https://blog.usejournal.com/machine-learning-roi-how-to-model-the-investment-value-of-machine-learning-a29be1f2f827 – Článek popisuje, jak „vypočítat“ ROI z machine learningu, respektive kde a jak hledat jeho přínos.

http://knowledge.wharton.upenn.edu/article/blockchain-isnt-revolution/ – O bitcoinu, blockchainu a jejich vlastnostech.

https://www.kdnuggets.com/2018/06/5-data-science-projects-hired.html – Jaké byste měli mít dovednosti (spíše než znalosti), pokud chcete pracovat jako data scientist.

Pop

https://idiallo.com/blog/when-a-machine-fired-me – Neuvěřitelný příběh o tom, jak můžete z ničeho nic přijít o práci kvůli jedné chybě a přílišné moci stroje. („So that’s the story about the machine that fired me and no human could do anything about it.)

https://www.technologyreview.com/s/611536/a-team-of-ai-algorithms-just-crushed-expert-humans-in-a-complex-computer-game/ – Možná si pamatujete na zprávu o AI, která porazila jednoho hráče v Dotě. Tak od té doby jsme se posunuli a nyní umělá inteligence porazila lidský tým v Dotě 2, aniž by při tom podváděla.

https://www.mckinsey.com/business-functions/organization/our-insights/how-the-houston-astros-are-winning-through-advanced-analytics – Ve sportu má datová analytika ohromný potenciál a kde jinde ho vytěžit víc než ve statistikami posedlém baseballu. Rozhovor s generálním manažerem týmu, který i díky datové analýze vyhrál Světovou sérii v roce 2017.

Vzdělávání

http://explained.ai/gradient-boosting/index.html – Intuitivní vysvětlení gradient boosting – včetně vzorců.

http://cs230.stanford.edu/proj-spring-2018.html – Můj oblíbený Stanford a nejlepší projekty z předmětu CS 230 Deep learning.

https://www.kdnuggets.com/2018/06/explaining-reinforcement-learning-active-passive.html – Aktivní a pasivní reinforcement learning, o co se jedná.

Video

https://www.theverge.com/2018/6/19/17478110/fake-slow-motion-ai-nvidia-research – Nvidie jede na poli deep learningu bomby a jednou z nich je i řešení, které z 30 framového videa, udělá 240 framové. Cool.

Odborné články

https://link.springer.com/article/10.1007/s42081-018-0009-3 – Jak se prolíná/liší data science a statistika.

Za ohradou

https://www.novonordisk-jobs.com/job/Plainsboro-Senior-Data-Scientist-Job-NJ-08536/477035500/ – Senior data scientist v New Jersey.

Vtip

https://www.youtube.com/watch?v=Zh3Yz3PiXZw – Alternativní výuka matematiky s překvapivou pointou. (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply