Skip to content

DSB #57

Ahoj,

ano, je tu pátek, a ano, je tu i bulletin. Doporučit lze kritiku objektového programování v Computer Science, článek o budoucnosti programátorů v Business a kariéře, či tutoriál na Docker ze vzdělávání.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://hackernoon.com/one-shot-learning-with-siamese-networks-in-pytorch-8ddaab10340e – Siamské sítě nabízí řešení pro computer vision při nedostatku dat. (rcmd by reader)

http://www.fast.ai/2018/10/02/fastai-ai/ – Fast.ai všichni znáte a tihle borci přichází s vlastní knihovnou na deeplearning.

https://www.kdnuggets.com/2018/10/recent-advances-deep-learning.html – Shrnutí nejnovějších trendů v deep learningu.

Computer Science

https://blog.goodaudience.com/10-reasons-why-you-should-learn-julia-d786ac29c6ca – O Julii už všichni víme. Tak si teď přečtěme 10 důvodů, proč ji začít používat.

https://medium.com/@cscalfani/goodbye-object-oriented-programming-a59cda4c0e53 – Hate na objektové programování. (rcmd by reader)

https://github.com/Microsoft/MS-DOS – Originální kódy k MS-DOSu. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://insidebigdata.com/2018/09/22/visualization-best-practices-business-analysts/ – Tradiční tipy jak co nejlépe vizualizovat ty které hodnoty.

https://www.gapminder.org/fw/income-mountains/ – Jak vypadá celosvětová distribuce příjmů, jak se bude vyvíjet a proč žádný gap mezi bohatými a chudými neexistuje. (rcmd by reader)

http://www.tojerovnost.cz/cs/aktuality/novinky-odboru-rovnosti-zen-a-muzu/193-komunalni-volby-2018 – Jaké je zastoupení žen na kandidátkách do komunálních voleb u parlamentních stran.

Business a kariéra

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/10/181003102712.htm – Proč se vyplatí být pesimista, pokud rozjíždíte nový business.

https://medium.com/@TebbaVonMathenstien/are-programmers-headed-toward-another-bursting-bubble-528e30c59a0e – Výborný článek o tom, jak byste měli přistupovat ke svému rozvoji, pokud si chcete udržet kvalitní práci i v době, kdy bude programování nejen díky automatizaci běžné jako psaní.

https://www.ey.com/en_gl/insurance/five-tech-trends-that-will-define-the-future-of-insurance – Pět technologických trendů v pojišťovnictví. Tradičně nechybí ani big data, ani blockchain. (rcmd by reader)

Pop

https://www.engadget.com/2018/10/01/aist-humanoid-robot-installs-drywall/ – Konstrukční roboti se staly realitou. (rcmd by reader)

https://m.itbiz.cz/clanky/umela-inteligence-s-teorii-mysli – Neuronky posuzují neuronky. (rcmd by reader)

http://news.mit.edu/2018/machine-learning-financial-credit-card-fraud-0920 – Tým z MIT s pomocí lepšího feature engineeringu snížili počet false positive případů u detekce karetních fraudů o 54 %.

Vzdělávání

https://medium.com/@rchang/getting-better-at-machine-learning-16b4dd913a1f – Další výborný článek od Roberta Changa. Ten po své populární sérii A Beginner’s Guide to Data Engineering, která se v minulosti už v DSB objevila, přichází s dalším tématem, a to, jak se zlepšit v ML.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2017/11/reproducible-data-science-docker-for-data-science/ – Docker nás nemine, takže se můžete připravit s pomocí tohoto tutoriálu. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/custom-loss-functions-for-gradient-boosting-f79c1b40466d – Jak připravit a implementovat vlastní Loss funkci.

Odborné články

https://arxiv.org/pdf/1803.08494.pdf – Group normalization jako alternativa k batch normalization. (rcmd by reader)

https://recsys.acm.org/recsys18/accepted-contributions/ – Odborné články o recommendation systémech přijaté na konferenci RecSys 2018.

https://mlbook.explained.ai/ – Volně stažitelná kniha The Mechanics of Machine Learning.

Za ohradou

https://jobs.jobvite.com/touchofmodern/job/ov8L6fwe – Data Scientist v Touch of Modern Inc. v San Franciscu.

Vtip

https://cdn-images-1.medium.com/max/1600/1*TWEjK-8fXse8_4lyz-2YRA.png (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply