Skip to content

DSB #59

Ahoj,

už několik hodin máme pátek a nyní máme i DSB! Pro analyticky naladěné bych doporučil kouknout na Uber a jeho predikci časových řad (analytické), ale rozhodně bych si přečetl vzpomínky Billa Gatese na Paula Allena, který nedávno bohužel skonal (pop).

Dámy a pánové, jako vždy, užijte si čtení. Příští pátek bulletin nevyjde, takže budete mít čas přečíst nepřečtené a dočíst nedočtené.

Analytické

http://blog.revolutionanalytics.com/2018/10/big-mac-index.html – Když se vysvětluje parita kupní síly, tak se k tomu používá Big Mac index. Doposavad se počítal ručně, nyní se přešlo na automatiku v R. Uvnitř naleznete odkaz na Github.

https://eng.uber.com/neural-networks-uncertainty-estimation/ – Jak Uber řeší odhady nejistoty v NN pro predikce časových řad. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/stop-installing-tensorflow-using-pip-for-performance-sake-5854f9d9eb0c – Neinstalujte Tensorflow s pomocí pipu, není to dobré pro výkon. (rcmd by reader)

Computer Science

https://www.digitaltrends.com/computing/amd-zen-2-ipc-13/ – Na poli procesorů jsou karty jasně rozdané. Intel je výborný na hry, AMD je výborné na paralelní procesy. To se ale v budoucnu možná změní a nová generace AMD procesorů naboostuje výkon na jednom jádru tak, jak se v Intelu nikomu ani nesnilo.

https://www.postgresql.org/about/news/1894/ – Jaké jsou novinky v PostgreSQL 11? (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2018/10/5-clean-code-tips-dramatically-improve-productivity.html – Pět tipů, jak zlepšit kvalitu svého kódu.

Grafy a vizualizace

https://towardsdatascience.com/consistently-beautiful-visualizations-with-altair-themes-c7f9f889602 – Chcete-li v Pythonu krásné vizualizace, tak zkuste Altair Themes.

http://mfviz.com/central-limit/ – Central Limit Theorem. Podívejte se na vizualizaci, která Vám ho osvětlí. (rcmd by reader)

https://www.maptiler.com/google-maps-platform-alternative/ – Hledáte alternativu ke google maps? Tak už nehledejte a použijte MapTiler. (rcmd by reader)

Business a kariéra

http://www3.weforum.org/docs/GCR2018/05FullReport/TheGlobalCompetitivenessReport2018.pdf – Obsáhlý report Světového Ekonomického Fóra o globální konkurenceschopnosti. Jak si stojí jednotlivé země, jak si stojí svět jak celek a mnoho opravdu mnoho dalšího. (rcmd by reader)

https://thefinancialbrand.com/76165/financial-banking-human-digital-experience/ – Vytvořit aplikaci dnes dokáže opravdu každý. Ale vytvořit aplikaci, která působí přívětivě, odpovídá potřebám klienta a působí lidsky? To je majstrštyk. Proč je to důležité a jak na to si můžete přečíst v článku.

https://www.cnbc.com/2018/10/11/imf-world-bank-annual-meetings-regulators-at-bali-fintech-agenda-.html – Naprosto klíčovou roli v bankovnictví hraje regulace a regulátoři zatím tvrdí, že banky jsou před fintechy v bezpečí.

Pop

https://www.technologyreview.com/s/612267/your-next-doctors-appointment-might-be-with-an-ai/ – V budoucnu bude Váš doktor chatbot, co to přináší za rizika a jaké jsou možnosti

https://www.kdnuggets.com/2018/10/10-best-mobile-apps-data-scientist.html – aplikací pro data scientisty, u kterých se můžou ve volném čase vyřádit.

https://www.wsj.com/articles/what-i-loved-about-paul-allen-1539862016 – Umřel Paul Allen. Bill Gates vzpomíná na svého kamaráda ze střední, který NEVYMYSLEL basic, jak se objevilo v českých médiích.

Vzdělávání

https://www.nytimes.com/2018/10/15/technology/mit-college-artificial-intelligence.html – Gamechanger. MIT začalo shánět 1 mld USD, aby otevřelo vysokou školu zaměřenou na výuku AI. 2/3 peněz už vybralo. Škola, kde se budou kombinovat různé obory s AI.

https://www.bzarg.com/p/how-a-kalman-filter-works-in-pictures/ – Připomeňte si, jak funguje Kalmanův filtr s pomocí velmi názorných ilustrací. (rcmd by reader)

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/10/read-books-for-beginners-machine-learning-artificial-intelligence/ – Jaké knihy jsou považovány za must-read pro začátečníky v ML?

Video

https://www.youtube.com/watch?v=kHBcVlqpvZ8 – Robot, který tancuje líp než Vy! (rcmd by reader)

Odborné články

https://arxiv.org/abs/1810.06758 – Discriminator Rejection Sampling pro GAN.

Za ohradou

https://omg.taleo.net/careersection/hearts_and_science/jobdetail.ftl?job=94060 – Data Scientist v Hearts & Science.

Vtip

https://9gag.com/gag/aQRqqBd (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply