Skip to content

DSB #77

Ahoj,

p     a     t     e     k     a     d     s     b.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://towardsdatascience.com/python-libraries-for-interpretable-machine-learning-c476a08ed2c7 – python nástroje, které Vám pomůžou s interpretovatelností ML modelů. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/mrnet-competition-part-1-65fcfb1cfa5f – Připojte se do soutěže o diagnostice kolen z MRI (computer vision)! Buďte prospěšní a posuňte společnost k lepším zítřkům! (rcmd by reader)

https://software.intel.com/en-us/download/human-action-detection-using-the-intel-distribution-of-openvino-toolkit – Komplet příručka v pdf, jak nainstalovat vše potřebné, nahrát data, olabelovat, a naučit síť, aby detekovala činnosti člověka a počty akcí. Kliky, sklapovačky… Sice styl korporátní příručky, ale obsahově je to dobrý. (rcmd by reader)

Computer Science

https://www.gingerbill.org/series/memory-allocation-strategies/ – Intro o strategiích práce s pamětí, jak ji alokovat. (rcmd by reader)

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=NVIDIA-Open-GPU-Docs – NVIDIA otevřela dokumentaci k GPU architektuře, cílem je podpořit open-source ovladače. Dokumentaci můžete najít zde. (rcmd by reader)

https://github.com/maxhumber/marc – Knihovna na Markovské řetězce v čistým Pythonu! A jop, má to jen 60 řádků, inspirujte se. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://statmodeling.stat.columbia.edu/2019/08/06/are-supercentenarians-mostly-superfrauds/ – Jednoduchý graf s odkazem na článek o tom, že nejstarší lidé se koncentrují v místech, kde mají špatné nebo žádné informace o rodných listech, datech narození atp. (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www2.deloitte.com/insights/us/en/topics/analytics/insight-driven-organization.html – Jak vytvořit data-driven společnost? Jak moc je datová analytika pro společnosti důležitá? Nakolik ji důvěřují? Přečtěte si zajímavý průzkum od Delloitů, k jakým závěrům došli. (rcmd by reader)

https://www.forbes.com/sites/alexlazarow/2019/07/31/how-fintech-is-eating-the-world/#59c74cc9c2f3 – Společnosti už se nedělí na technické a ne-technické, všechny totiž musí být technické, ať chtějí nebo ne. A to platí i pro finanční služby.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-08-06/snoop-dogg-backed-klarna-now-eu-s-most-valuable-fintech-startupKlarna je v současnosti nejhodnotnější evropský fintech, do které investoval i Snoop Dogg.

Pop

https://www.nytimes.com/2019/08/01/opinion/peter-thiel-google.html – Odchází Google do Číny, aby tam vytvářel vojenskou AI? Trošku apokalyptické čtení. (rcmd by reader)

https://www.gov.uk/government/publications/recommended-open-standards-for-government/describing-restful-apis-with-openapi-3Open Standards Board (vládní agentura) v Británii doporučuje, aby všechny instituce používali OpenAPI jako formát pro sdílení dat. (rcmd by reader)

https://www.technologyreview.com/s/614031/ai-could-be-your-wingmaner-wingboton-your-next-first-date/ – Už jste slyšeli o AIMM (artificially intelligent matchmaker)? Tahle apka Vám poradí co říct, jak se zachovat a zhodnotí, jestli má cenu se dál snažit nebo jako vždy nemá.

Vzdělávání

https://realpython.com/pyspark-intro/ – Intro do Sparku. Nejenom kód, ale i popis, o co se jedná, jak se to používá atp. (rcmd by reader)

https://www.mihaileric.com/posts/nlp-trends-acl-2019/ – Výcuc z konference Annual Meeting of the Association for Computational Linguistics (ACL) 2019 o novinkách z NLP.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2019/08/comprehensive-guide-language-model-nlp-python-code/ – Jak v pythonu vytvořit svůj vlastní language model – step by step – nejenom tupé příkazy, ale včetně vysvětlení.

Video & podcast

https://www.kdnuggets.com/2019/07/best-podcasts-ai-analytics-data-science-machine-learning.html – Podcasty o data science, jsou tam klasiky jako Data Sceptic, nebo i celkem neznámé kousky. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://www.spotifyjobs.com/job/data-scientist-forecasting-ofqfafw4/ – Data Scientista ve Spotify v New Yorku.

Vtip

http://devhumor.com/content/uploads/images/August2019/Brainstorming.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply