Skip to content

DSB #86

Ahoj,

je tu poslední bulletin v tomto roce! Protože mám dovolenou, tak Vám email posílá Martin. Protože má Kuba dovolenou, tak Vám email posílám já (autorem tohoto čísla je samozřejmě Kuba). Ve vánočním čísle si můžete přečíst o tom nejlepším z ML na redditu v analytickém. Dostanete tipy na datasety, dozvíte se o up-to-date novinkách atp. Určitě bych si přečetl i třetí článek ze stejné kategorie o vyhledávači a Googlu.

Kubo, za všechnu práci, kterou na DSB pravidelně děláš, díky! https://gph.is/g/4MKLbra

Jako vždy, užijte si čtení a hezké svátky!

Analytické

https://heartbeat.fritz.ai/best-of-machine-learning-in-2019-reddit-edition-5fbb676a808 – Konec roku se nemůže obejít bez bestoff. Tak se podívejte na best off z ML vlákna na redditu. (rcmd by reader)

https://github.com/git/git/blob/master/Documentation/RelNotes/2.23.0.txt – V gitu se dočkáme nových příkazů, namísto git checkout přijde git switch a git restore. (rcmd by reader)

https://www.blog.google/products/search/search-language-understanding-bert – Vyhledávání na webu není jednoduchý úkol, tak si přečtěte, jak to dělá Google a jak mu pomohl BERT.

Computer Science & Science

http://www.craigkerstiens.com/2019/03/13/give-me-back-my-monolith/ – Kritický názor na microservices. (rcmd by reader)

https://medium.com/@herbcaudill/lessons-from-6-software-rewrite-stories-635e4c8f7c22 – Přepsat či nepřepsat kód, to je oč tu běží. (rcmd by reader)

https://raphael.codes/blog/python-super/ – Jak funguje dědičnost v Pythonu. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://github.com/neozhaoliang/pywonderland/blob/master/README.md – Moc pěkné vizualizace v Pythonu, jak statické, tak dynamické. (rcmd by reader)

https://medium.com/nightingale/what-board-games-teach-us-about-data-visualization-ded14080b4f4 – Co nás deskovky učí o vizualizacích?

https://medium.com/swlh/visualizing-the-geometric-and-harmonic-means-e8b9c5a818ae – Jak vizualizovat geometrický a harmonický průměr.

Business a kariéra

https://www.datainnovation.org/2019/12/eu-is-more-than-a-decade-late-in-its-plan-to-be-a-global-cloud-superpower/ – EU je brutálně pozadu, pokud jde o cloud, kopíruje zastaralé technologie, a to znamená, že digitální suverenita je v nedohlednu.

https://www.kdnuggets.com/2019/11/future-careers-data-science-analysis.html – Jaká je budoucnost pozic jako data scientista či data analytik?

https://thefinancialbrand.com/91144/digital-banking-disruption-trends-2020/ – Bankovnictví se proměňuje. Digitální banky nastavují nové trendy a tradiční banky se musí změnit, jinak prohrají. Co všechno musí dělat jinak a proč je důležité začít u boardu se dozvíte v článku.

Pop

https://venturebeat.com/2019/12/05/mozilla-updates-deepspeech-with-an-english-language-model-that-runs-faster-than-real-time/ – Mozilla přichází s updatem pro speech-to-text engine, který mimo jiné např. výrazně změnšuje velikost knihovny a má chybovost (word error rate) 7. (rcmd by reader)

https://www.heurekadevs.cz/k-autonomnim-tymum-pridavame-tribe-leadery/ – Heureka popisuje svoji transformaci a zavádí tzv. tribe leady. (rcmd by reader)

https://medium.com/@chrisbuetti/how-i-eat-for-free-in-nyc-using-python-automation-artificial-intelligence-and-instagram-a5ed8a1e2a10 – Jak se zadarmo najíst s pomocí Pythonu, AI a Instagramu. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://probabilitycourse.com/ – Učebnice Introduction to Probability, Statistics, and Random Processe. Nikdy není od věci. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2019/11/speed-up-pandas-4x.html – Modin, balíček, který Vám zrychlí Pandas, neboť umožní využít všechna CPU jádra.

https://projecteuler.net/about – Chcete si vyzkoušet nějaké úlohy po (do|u)končení adventofcode? Zkuste Project Euler. (rcmd by reader)

Data & Data Mining

https://github.com/BMW-InnovationLab – BMW InnovationLab a jejich GitHub! Podívejte s čím si hrají v německé automobilce. (rcmd by reader)

https://www.datainnovation.org/2019/12/improving-the-worlds-best-computer-vision-models/ – 50 000 obrázků s atypicky umístěnými objekty pro zlepšení vašich Computer Vision modelů.

https://blog.matthewrathbone.com/2019/11/21/guide-to-columnar-file-formats.html – Znáte columnar tabulky v SQL? Tak si projděte, jaké máme a jak se liší columnar formáty ve Sparku a v Hadoopu.

Video & podcast

https://acems.org.au/podcast/episode-21-hadley-wickham – Hadley Wickham – autor ggplotu v The Random Sample podcastu. (rcmd by reader)

https://www.javierorraca.com/scatterpodcast/episode-026/ – Podcast o využití Rka při práci s finančními daty. (rcmd by reader)

Odborné články

https://www.humblebundle.com/books/oreilly-classics-oreilly-books – Další akce na humblebundle pro klasiky od O’reilly. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2019/12/non-technical-reading-list-data-science.html – Netechnické knihy o data science. Na druhém místě je např. populární Weapons of Math Destruction.

Za ohradou

https://careers.jetblue.com/job/Long-Island-City-Manager-IT-Data-Science-NY-11101/614485000/?locale=en_US – Data Science manažer v New Yorku v JetBlue.

Vtip

https://i.redd.it/b3ozm8v8l0341.jpg

One Comment

Leave a Reply