Skip to content

DSB #3

Ahoj, další díl novinek a informací je tady.

Analytické

https://jogall.github.io/2017-05-12-home-away-pref/ – Analýza výhody domácí prostředí ve fotbale, vliv na výsledky apod. Včetně kódu v R.

https://pudding.cool/process/weighted-pivot-scatter-plot/ – Autor popisuje, jak postupoval při vytváření Weighted Pivot Scatter Plot (jestli někdo zná zažitý český překlad, tak sem s ním).

https://blog.acolyer.org/2017/05/11/understanding-deep-learning-requires-re-thinking-generalization/ – Zobecňování v deep learningu, zajímavá je i diskuze pod článkem a odkazy v ní.

https://venturebeat.com/2017/05/06/ai-powered-trading-raises-new-questions/ – Proč je deeplearning na finančních trzích v podstatě insider trading a potenciální dopady AI na obchodování.

https://medium.com/activewizards-machine-learning-company/top-15-python-libraries-for-data-science-in-in-2017-ab61b4f9b4a7 – Seznam TOP 15 knihoven v Pythonu (podle Githubu).

https://www.dataquest.io/blog/kaggle-getting-started/ – Hrajeme si s Kagglem, anebo krok za krokem řešení jedné z úloh v Pythonu.

http://www.mlguru.cz/basnik/ – Básničky psané neuronovou sítí.

Business

https://www.technologyreview.com/s/607854/facebook-wants-to-merge-ai-systems-for-a-smarter-chatbot/ – „Creating a machine capable of holding a decent conversation remains one of the holy grails of artificial intelligence.“

http://insidebigdata.com/2017/05/14/three-quarters-fashion-retailers-will-invest-ai-next-24-months/ – AI i v obchodech s oblečením, škoda jen, že nepíšou, co si pod tím AI představují.

Be First to Comment

Leave a Reply