Skip to content

DSB #7

Ahoj,

tradiční páteční bulletin je zde. Bylo to vyčerpávající, hromada článků, většina z nich praktických a většina z nich super. Nebylo jednoduché vybrat, ale snad alespoň jeden z nich Vás zaujme.

Analytické

http://doc.mbalib.com/view/92e1a8ab0b2da4a60dea95523683f286.html – Tohle je 276 stran dlouhý dokument od JPMorgan Macro Quant Team, kde vysvětlují, jak používají machine learning a data k investování. Mělo by to být skvělé čtení.

https://eng.uber.com/neural-networks/ – Uber a jejich využití rekurentních neuronových sítí pro časové řady, jak modelovat počet jízd.

https://medium.com/@samim/assisted-writing-7adea9aed19 – Asistované psaní, 10 kroků, jak postavit model. Spíše jednodušší názorný než přímo návodný článek.

https://rstudio.github.io/keras/articles/examples/index.html – Deep learning ukázky Kerasu v R. Především kódy. Celý web je pak věnovaný právě tomu, jak používat Keras v R.

http://minimaxir.com/2017/06/r-notebooks/ – O výhodách R notebook, co to vlastně je a proč je to nejlepší.

http://blog.cultureofinsight.com/2017/06/building-dot-density-maps-with-uk-census-data-in-r/ – Grafy v R jsou luxus a to očividně včetně map. Článek je opět včetně postupu a kódu a ukazuje, jak vykreslit hustotu zalidnění.

https://github.com/ethen8181/machine-learning – Seznam machine learning algoritmů pro Python (především) a něco i pro R.

https://medium.com/@kailashahirwar/essential-cheat-sheets-for-machine-learning-and-deep-learning-researchers-efb6a8ebd2e5– Cheat sheety pro deep learing (Python a R).

https://www.datacamp.com/community/tutorials/pandas-idiomatic#gs.qP7zt0Q – Jak psát kód v Pandas tak, abyste se už nemuseli stydět. (rcmd by reader)

Business

 https://hackernoon.com/dont-use-a-blockchain-unless-you-need-to-bc063d0f9a80 – Bitcoiny, blockchain a citace, která to vystihuje: „The marketing departments of big, old, uncool corporations love opportunities to look sexy, especially when all it costs them is a press release and sending some people to conferences. Let me know when they’re actually using it for any significant part of their day to day operations.“

https://hbr.org/2017/06/if-your-company-isnt-good-at-analytics-its-not-ready-for-ai – Článek vysvětlující, proč společnost bez kvalitní datové analytiky, bez kvalitního datového zázemí, nemá šanci na kvalitní AI. Respektive, co udělat, aby to šlo.

http://spectrum.ieee.org/computing/software/humanlevel-ai-is-right-around-the-corner-or-hundreds-of-years-away – Anketa, kdy už konečně dorazí human AI.

https://insidebigdata.com/2017/06/10/3-kinds-big-data-skills-businesses-hire/ – 3 žádané skilly v datovém oboru.

Vtip

 c.xkcd.com/random/comic/ (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply