Skip to content

DSB #16

Ahoj, občas, když to vyjde, vyjde data science bulletin ve čtvrtek večer. Dnes to vyšlo, a tak vyšel. Užijte si čtení.

Analytické

https://medium.com/@angebassa/data-alone-isnt-ground-truth-9e733079dfd4 – Jste skeptičtí? Je to málo! Data můžou lhát, Vaše analýzy můžou lhát, Vaše závěry můžou lhát.

https://www.reddit.com/r/MachineLearning/comments/6rj9r4/d_how_do_you_read_mathheavy_machine_learning/dl5hq2k/ – Jak číst matematicky náročné články.

https://medium.com/machine-learning-for-humans/why-machine-learning-matters-6164faf1df12 – Hodně, opravdu hodně obsáhlý manuál pro machine learning.

Grafy a vizualizace

https://medium.com/towards-data-science/background-removal-with-deep-learning-c4f2104b3157 – Odstraňujeme pozadí obrázků s pomocí deep learningu.

https://tryolabs.com/blog/2017/08/30/object-detection-an-overview-in-the-age-of-deep-learning/ – Detekujeme objekty s pomocí deep learningu.

http://vis.sciencemag.org/eggs/ – Dech beroucí vizualizace vajíčka. Respektive, jakých tvarů vajíčka nabývají a proč. Zní to absurdně, ale je to nádherná práce.

Business a kariéra

http://denikreferendum.cz/clanek/25953-je-nacase-znarodnit-facebook-google-i-amazon-prectete-si-proc – Přeložený vyhrocený článek z Guardianu (odkaz originální verze na konci článku) o tom, jak se zachovat k monopolnímu postavení technologických gigantů.

https://thenextweb.com/contributors/2017/08/27/future-of-digital-banking/ – Jaká je budoucnost digitálního bankovnictví

https://www.cnbc.com/2017/08/24/ex-barclays-boss-antony-jenkins-banks-fintech-momentum.html – Co si myslí bývalý šéf Barclays o bankách a nových finančních technologiích?

Pop

https://www.root.cz/zpravicky/rozdily-v-programovacich-jazycich-mezi-rozvojovymi-a-rozvinutymi-zememi/ – Jak si stojí jazyky jako Python, R, php, či Android (jazyky zde) dle HDP jednotlivých zemí. (rcmd by reader)

https://medium.com/@Matias_Frank/how-a-superintelligent-ai-might-end-all-life-of-purely-moral-reasons-3f5daf9150ed – Polemika nad tím, zda může mít AI racionální důvod ukončit lidskou existenci.

http://colinraffel.com/blog/my-year-at-brain.html – Google Brain je program pro výzkum machine learningu a tady je článek čerstvého absolventa tohoto programu, co zažil, co zkoumal a jaké to bylo.

Vzdělávání

https://www.humblebundle.com/books/data-science-books – Humble Bundle je známý především v komunitě počítačových hráčů. Stránka, kde je možné v akci nakoupit tematicky zaměřený výběr zboží za směšné ceny (kolikrát jen dobrovolné), nabízí tentokrát knížky pro data science.

https://medium.freecodecamp.org/how-machines-learn-a-practical-guide-203aae23cafb – Mé oblíbené téma, článek o tom, jak se naučit machine learning, jak postupovat, jaké kurzy si vybrat, co je potřeba umět apod. (rcmd by reader)

http://blog.shotwell.ca/2017/08/29/advice-for-non-traditional-data-scientists/ – S články, jak se stát data scientistou se roztrhl pytel, tady snad jeden z těch, který může mít přidanou hodnotu.

Vtip

http://www.kdnuggets.com/images/cartoon-machine-learning-what-they-think.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply