Skip to content

DSB #20

Ahoj,

po 14 dnech přichází další bulletin, který je nafouknutý až k prasknutí. Nejenom, že si bulletin můžete číst, můžete s ním přemýšlet, ale nyní si s ním můžete pustit i video, anebo si zařídit program na příští středu. Jedinečná příležitost! Opět, pokud narazíte na cokoliv užitečného, na cokoliv zajímavého, ať je to jakkoliv staré, tak mi to pošlete a budete zařazeni (pokud to tu už nebylo). Rozhodl jsem se, že v každém díle doporučím jeden odkaz, který mě nejvíc oslovil. Tentokrát to bude rozhovor z kategorie Pop o klukovi, který prošel Facebookem, startupem i Googlem.

Užijte si čtení…

Analytické

http://nicodjimenez.github.io/2017/10/08/tensorflow.html – Srovnání Tenserflow s Pytorch, co je hlavní problém Tenserflow a slyšeli jste už o Caffe2?

https://mubaris.com/2017-10-01/kmeans-clustering-in-python – K-Means clustering v Pythonu (včetně kódu).

https://owainkenwayucl.github.io/2017/10/03/WhyIDontLikeNotebooks.html – Na bootcampu jsme používali (resp. oni používali) Jupyter Notebooks, tak tady je pro změnu jeden článek o tom, proč ho nepoužívat.

Grafy a vizualizace

https://googletrends.github.io/asne/ – Jak jsou genderově vyvážené redakce novin v USA

http://www.bankingtech.com/1018552/infographic-the-worlds-most-cashless-countries/ – Infografika o tom, jak se mezi 20 velkými ekonomikami daří bezhotovostním platbám. Bohužel chybí ostatní země jako ČR. Rozhodně nepřeskočte metriky, podle kterých tento žebříček vznikl!

https://python-graph-gallery.com/ – Galerie grafů v Pythonu, pod jakou funkcí a jakým balíčkem se schovávají. Bohužel bez kódu, jen název funkce.

Business a kariéra

https://www.cnbc.com/2017/10/08/china-is-living-the-future-of-mobile-pay-right-now.html – Pokud si odmyslíte porušování lidských práv, otrávený vzduch a zavřené disidenty, tak je Čína skvělé místo, kde se dějí neuvěřitelné věci. Jednou z nich je i placení mobilem, které se dokonale prolíná se sdílenou ekonomikou čehokoliv, co vás jen napadne.

http://www.businessinsider.de/chatbots-banking-ai-robots-finance-2017-10 – Chatboti v bankovnictví budou standard a povinnost.

http://web.cs.ucla.edu/~miryung/Publications/tse2017-datascientists.pdf – Neuvěřitelně rozsáhlý průzkum mezi data scientisty v Microsoftu. Jaká je jejich role, jaké mají vzdělání, jaká je náplň jejich práce. Jde o standardní paper, který má 17 stran.

Pop

https://www.lupa.cz/clanky/jakub-vrana-proc-jsem-opustil-facebook-nechci-ridit-lidi-me-bavi-psat-kod/ – Skvělý rozhovor s člověkem, který prošel Facebookem, start-upem a skončil v Googlu. Popisuje rozdíly, styl práce apod. Doporučuji.

https://www.technologyreview.com/s/609091/first-evidence-that-online-dating-is-changing-the-nature-of-society/ – Článek o tom, jakým způsobem potkáváme své partnery, jak se mění poměr jednotlivých způsobů v čase a jaký progres zažil online dating u heterosexuálů a homosexuálů?

https://rodneybrooks.com/the-seven-deadly-sins-of-predicting-the-future-of-ai/ – Opravdu dlouhý, ale zajímavý článek o AI bublině s použitím selského rozumu (doporučuji i komentáře, kde autora upozorňují na několik nepřesností).

Vzdělávání

http://www.makeuseof.com/tag/5-ways-beat-programmers-block-right-now/ – tipů, jak se vypořádat s nástrahami při kódění.

https://developers.google.com/machine-learning/glossary/ – Google vydal slovníček pojmů z Machine Learningu.

https://medium.freecodecamp.org/the-history-of-deep-learning-explored-through-6-code-snippets-d0a0e8545202 – Rychlý průběh historií Deep Learningu (včetně kódu).

Video

https://www.youtube.com/watch?v=aircAruvnKk – A co je to vlastně ta neuronová síť?

Události

http://www.mlmu.cz/praha/ – Blíží se další meetup, ty poslední nestály za nic, ale třeba se vzpruží a bude to jiné. Naději dává především přítomnost týmu Alquist Chat, který se probojoval do finále Alexa Amazon Prize se svým chatbotem. Tématem by měl být právě jejich chatbot, jak funguje apod. Ve středu 18. října od 18:00 a v češtině.

Vtip

https://xkcd.com/1897/ (rcmd by reader)

One Comment

Leave a Reply