Skip to content

DSB #25

Ahoj,

odpolední vydání pátečního bulletinu je tu. BTW posílejte příspěvky, ať je to co nejpestřejší.

A jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://github.com/joke2k/faker – Potřebujete dummy data? Tak si je vygenerujte, ať už adresy, texty, jména. Umí i češtinu. (rcmd by reader)

https://hackernoon.com/i-built-a-linearregression-that-can-play-pong-with-me-7b00d73f3fcc – Chcete rychle spíchnout AI? Aby si proti Vám zahrála Pong? Tak tady je návod, který používá lineární regresi.

https://medium.com/mlreview/a-simple-deep-learning-model-for-stock-price-prediction-using-tensorflow-30505541d877 – Chcete predikovat ceny akcií? Tak použijte TenserFlow (včetně kódu).

Grafy a vizualizace

https://deepmind.com/blog/high-fidelity-speech-synthesis-wavenet/ – Hezká vizualizace metody, která v Google Assistant generuje zvuk. (rcmd by reader)

https://www.theguardian.com/science/2017/nov/18/nasa-map-of-earths-seasons-over-20-years-highlights-climate-change – NASA vytvořila video, které zachycuje změnu ročních období. Pohled na celou planetu.

https://blog.datawrapper.de/better-charts – Jak vytvořit pořádný graf, na co vše se zaměřit a jak postupovat?

Business a kariéra

https://thefinancialbrand.com/68832/mobile-banking-usage-trends-technology/ – Mobily a bankovnictví – průměrně se koukáme na mobil 47x za den, věková skupina 18 až 24 let se dívá 82x za den. A mnohem víc informací, tipů a konsekvencí v článku.

https://thefinancialbrand.com/62074/fintech-future-banking-experience/ – Jaký jsou rozdíly mezi fintechem a tradičním bankovnictvím?

http://www.fast.ai/2017/11/16/what-you-need/ – Deep learning chce odpovídající hardware, neboť „training a deep learning model without a GPU would be painfully slow in most cases.

Pop

https://www.reddit.com/r/Python/comments/7ep6ci/can_someone_explain_this_black_magic/ – Hrajeme si s True, False a s operator chaining. (rcmd by reader)

https://www.buzzfeed.com/daveyalba/apple-artificial-intellgence-race – Kritika Applu a jeho přístupu ke (ne)sdílení informací o vývoji AI a spolupráci s akademickým světem.

https://towardsdatascience.com/diary-of-a-data-scientist-at-booking-com-924734c71417 – Ze života data scientisty.

Vzdělávání

https://www.cognitiveclass.ai – Další stránka s online kurzy zadarmo. Další studnice poznání. (rcmd by reader)

https://www.cloudanalyticsacademy.com/ – Chcete něco vědět o cloudu, tak se možná podívejte sem. Možná proto, že byť mi tyto kurzy mé zdroje doporučily, samotný web mě moc nepřesvědčil, spíš naopak. Posuďte sami.

http://varianceexplained.org/r/start-blog/ – Tip pro začínající data scientisty, jak rozvíjet svoje skilly.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=6fKG4wJ7uBk – Machine Learning Meetup o Alpha Go, jak to vlastně celé funguje. (rcmd by reader)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLZHQObOWTQDPD3MizzM2xVFitgF8hE_ab& – Základy lineární algebry.

Kniha

http://incompleteideas.net/sutton/book/bookdraft2017nov5.pdf – E-book, úvod do reinforcement learning (jop, 450 stránek). (rcmd by reader)

Vtip

http://www.theusrus.de/Blog-files/HappyBars.png

One Comment

Leave a Reply