Skip to content

DSB #46

Ahoj,

je pátek a je bulletin. V tomhle čísle bych doporučil workshop kolegů z NETFLIXu a rozhovor se Zuckerbergem.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://spectrum.ieee.org/tech-talk/robotics/artificial-intelligence/ai-drone-learns-to-detect-brawls – Drony detekující rvačky na ulicích. Odkaz na odborný článek v textu. “The system is not going to go on its own and fly and kill people.(rcmd by reader)

https://medium.com/rtl-tech/my-takeaways-from-netflixs-personalization-workshop-2018-f564a19437b6 – NETFLIX uspořádal Personalization, Recommendation and Search Workshop svých data scientistů, ti dali hlavy dohromady a přišli se spoustou tipů, triků a nových myšlenek, jak přistupovat k různým úlohám. (rcmd by reader)

http://www.nowozin.net/sebastian/blog/drafts/do-bayesians-overfit.html – A naše oblíbené Bayesovské methody – proč jsou taky náchylné k přefitování.

Grafy a vizualizace

https://shiny.rstudio.com/gallery/lego-set.html – Baví Vás LEGO? Tak se podívejte na vizualizaci v R Shiny, kde se dozvíte, kdy byla jaká stavebnice vydána, kolik jich na jaké téma vyšlo od počátku věků apod. (rcmd by reader)

https://decorrespondent.nl/8481/heres-how-we-found-the-names-and-addresses-of-soldiers-and-secret-agents-using-a-simple-fitness-app/ – v DSB #31 jsme ukázali, jak se dají vizualizovat data o fitness aktivitě. A hle! Zde článek o tom, jak se tyto data dají použít k nalezení a identifikaci tajných agentů. (rcmd by reader)

https://medium.com/@plotlygraphs/introducing-plotly-py-3-0-0-7bb1333f69c6 – Dámy a pánové, prosím, přivítejte plotly.py 3.0.0!

Business a kariéra

https://finance.yahoo.com/news/google-gets-slapped-5bn-eu-110234659.html – Google dostal pokutu ve výši 4,34 miliard EUR za omezování konkurence na Androidu. A proč se to netýká uzavřeného Applu, se můžete dočíst zde. (rcmd by reader)

https://www.entrepreneur.com/article/314672 – Infografika, jaká data se vygenerují v různých službách během pouhé minuty. Ať máte taky nějakou představu.

https://www.forbes.com/sites/parmyolson/2018/07/17/pwc-ai-jobs-market-healthcare-nhs/ – AI bude mít sice dopad na trh práce, ale nikoliv negativní, jak všude kolem sebe slyšíme. Alespoň to tvrdí PWC.

Pop

http://www.fast.ai/2018/07/12/auto-ml-1/ – Co takový ML praktik vlastně dělá?

https://www.bloomberg.com/view/articles/2018-07-14/world-cup-goldman-sachs-gs-model-got-it-all-wrong – Mistrovství světa v kopané je za námi a bohužel pro Goldmansachs a jejich predikci to dopadlo velmi velmi špatně. (rcmd by reader)

https://www.recode.net/2018/7/18/17575156/mark-zuckerberg-interview-facebook-recode-kara-swisher – Rozsáhlý rozhovor se Zuckerbergem o jeho boji s dezinformacemi, fake news, atd. Rozhovor vyvolal ohromné rozhořčení, o kterém si můžete přečíst zde. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://medium.freecodecamp.org/how-to-develop-your-data-instincts-95d4d7fad9ba – Velmi oblíbený článek o tom, jak si vybrousit své dovednosti datového analytika. A proč je komunikace extrémně důležitá. (rcmd by reader)

https://x-team.com/blog/procedural-generation-evolutionary-algorithms-and-possible-worlds/ – Procedurální generování je ve světě gamingu už roky zaběhnutá praxe. Pokud se chcete dozvědět, jak se to dělá, tak jste tu správně. (rcmd by reader)

https://hackernoon.com/train-your-machine-learning-models-on-googles-gpus-for-free-forever-a41bd309d6ad – Google Vám dává k dispozici volné výpočetní zdroje na trénování modelů! Zadarmo. (rcmd by reader)

Video

https://www.thisismetis.com/demystifying-data-science – V úterý a ve středu od 16:00 probíhá online data-science konference na téma Demystifying Data Science. Registrace je zadarmo, takže člověk nic neriskuje. Zkuste to! (rcmd by reader)

http://www.tamarabroderick.com/tutorial_2018_icml.html – Tutoriál – Bayesovská inference pro big data – video + slajdy.

Odborné články

https://blog.piekniewski.info/2018/07/14/autopsy-dl-paper/ – Odborných článků z ML je všude hafo a občas jsou bohužel plné triviálních řešení. Jeden takový je zde rozebrán.

https://ai.googleblog.com/2018/07/google-at-icml-2018.html – Na ICML 2018 (International Conference on Machine Learning) Google přišel s těmito články a DeepMind s těmito. A jako nejlepší článek byl oceněn tento.

https://towardsdatascience.com/getting-started-with-reading-deep-learning-research-papers-the-why-and-the-how-dfd1ac15dbc0 – Jak a proč číst odborné články o ML?

Za ohradou

https://hire.withgoogle.com/public/jobs/compstakcom/view/P_AAAAAACAAADIiT6fy7y49c – Junior Data Analyst v CompStak v NY.

Vtip

https://discourse-cdn-sjc1.com/business6/uploads/analyticsvidhya/original/2X/e/ec5bffee868791681500f5ab7abffde420cd91c2.png

Be First to Comment

Leave a Reply