Skip to content

DSB #48

Ahoj,

pátek a DSB. Určitě si přečtěte první článek z analytické části, to je něco, co by Vás nemělo minout. Tedy, pokud Vás zajímá statistika.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

http://norvig.com/chomsky.html – Slavný Noam Chomsky popsal, jak vidí statistické modelování a Peter Norvig (ředitel vývoje v Googlu) jeho názory dál v tomto článku rozebírá.

http://www.offconvex.org/2018/07/27/approximating-recurrent/ – Feed Forward modely vs RNN. (rcmd by reader)

https://www.lokad.com/pinball-loss-function-definition – Pinball Loss Function a její význam pro předpovědi kvantilových modelů. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://www.darkhorseanalytics.com/blog/salvaging-the-pie – Hle, jak má vypadat ideální koláčový graf. (rcmd by reader)

https://www.vergelabs.ai/single-post/2018/07/11/Introducing-Deckard—large-scale-data-visualisation – Deckard je postava z sci-fi klasiky Blade Runner, ale také vizualizační balíček pro R optimalizovaný pro big data.

https://pudding.cool/2018/07/women-in-parliament/ – Opět krásná vizualizace, jak jsou zastoupeny ženy v Dolní sněmovně v UK.

Business a kariéra

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3891573/jak-vypada-budoucnost-prace-v-bankovnictvi.html – Jaké nové pozice můžeme v bankovnictví očekávat? A proč budou vyžadovat mix technických a humanitních znalostí (rcmd by reader)

https://www.itbiz.cz/clanky/vetsine-lidi-by-pry-nevadilo-poslouchat-v-praci-umelou-inteligenci – Podle AI at Work se lidé AI nebojí a klidně by ji poslouchali i jako šéfa. (rcmd by reader)

https://gomedici.com/growing-regulatory-complexities-regtech-to-rescue/ – S každou inovací přichází regulace a s regulací nám překvapivě může pomoci i ML (oblast zvaná RegTech).

Pop

https://www.mathunion.org/imu-awards/fields-medal/fields-medals-2018 – Máme tu nové držitele prestižní matematické ceny Fields Medals za rok 2018. Mezi nimi je mimo jiné nejmladší držitel tohoto ocenění Peter Sholze, který se ve 24 letech stal profesorem, hned po obdržení PhD.

https://medium.com/syncedreview/google-ai-chief-jeff-deans-ml-system-architecture-blueprint-a358e53c68a5 – Jaké jsou současné nejen softwarové a hardwarové trendy a výzvy na poli ML? A co nás čeká v budoucnosti podle šéfa AI v Googlu Jeffa Deana?

https://medium.com/s/story/how-much-safer-should-self-driving-cars-be-try-0-50072a103bc9 – Největší přínos automaticky řízeních aut? Bezpečnost.

Vzdělávání

https://www.kalzumeus.com/2010/06/17/falsehoods-programmers-believe-about-names/ – Jaké předpoklady si Váš algoritmus udělal o lidských jménech a proč jsou špatně. (rcmd by reader)

http://www.fast.ai/2018/07/23/auto-ml-3/ – Určitě jste si všimli povyku, že i analytiky nahradí automaty. Tak se pojďme podívat na ten nejznámější, poučte se o tom, co je to vlastně ten Google AutoML.

https://rodneybrooks.com/forai-steps-toward-super-intelligence-i-how-we-got-here/ – Chcete poznat historii AI? Tak tady je čtyřdílné čtení o historickém přístupu k AI. Druhý díl je o nových Turingových testech, třetí popisuje jaké úkoly jsou v současnosti příliš pro AI a konečně čtvrtý díl Vám poradí, jak dosáhnout okamžitého pokroku.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=QB2r06mpI0I – Jaké role jako data-scientista můžete mít a jak se si můžete říkat. Video je krátké, takže se ho nemusíte bát. (rcmd by reader)

https://www.youtube.com/watch?v=YFl2mCHdv24 – Docker je technologie, kterou chcete umět a stačí Vám na to pouhých 12 minut. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://jobs.dataelixir.com/jobs/5373257-data-scientist-advanced-analytics-at-vertex-pharmaceuticals – Data Scientist ve Vertex Pharmaceuticals v Bostonu.

Vtip

http://pu.inf.uni-tuebingen.de/users/klaeren/epigrams.html (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply