Skip to content

DSB #52

Ahoj,

dnes je pátek a zase vychází bulletin. Tentokrát i s computer science kategorií, kde můžu doporučit hned první článek, jak vytvořit bootovací CD s hadem s kódem, který je dlouhý jako jeden tweet! Pak článek o limitech NLP z Analytické, nebo článek ze vzdělávání, který vám osvětlí pojmy jako je Docker. Na závěr díky všem přispěvatelům!

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://thegradient.pub/frontiers-of-generalization-in-natural-language-processing/ – Jaké jsou současné hranice NLP? A proč má současné state-of-the-art řešení daleko ke generalizaci.

http://jacobbuckman.com/post/tensorflow-the-confusing-parts-1/ – Přestože se tu chceme skamarádit s Kerasem, není na škodu se poučit o TF, které běží pod kapotou. (rcmd by reader)

https://github.com/google/dopamine – Nový framework od Googlu pro rychlé prototypování reinforcement learning algoritmů. (rcmd by reader)

Computer Science

https://www.quaxio.com/bootable_cd_retro_game_tweet/ – Stačí „tweet“ a máte bootovatelné CD image s legendárním hadem. Let’s play! (rcmd by reader)

https://www.opsian.com/blog/javas-new-zgc-is-very-exciting/ – Nový garbage collector pro Javu. (rcmd by reader)

https://www.zdrojak.cz/clanky/globalni-scan-otevrenych-git-repozitaru/ – Jak oskenovat celý internet a zjistit, které weby mají otevřené .git repozitáře. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://hackernoon.com/understanding-what-artificial-intelligence-actually-sees-7d4e5b9e648e – Jak vidí AI?

https://j4nw.github.io/three-js-som/ – Podívejte se na vizualizaci self-organizing map, jak fituje data.

https://johnhw.github.io/umap_primes/index.md.html – Máte milión celých čísel a chcete je vizualizovat… (4k obrázek uvnitř!).

Business a kariéra

https://hbr.org/2018/08/what-data-scientists-really-do-according-to-35-data-scientists – Souhrn názorů 35 data scientistů na jejich pracovní náplň.

https://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2018/08/26/25-machine-learning-startups-to-watch-in-2018/#7f20157b6f99 – Forbes vybral 25 ML startupů, které se vyplatí sledovat.

https://www.americanbanker.com/list/5-ways-the-world-economic-forum-says-ai-is-changing-banking – Jak podle Světového ekonomického fóra změní AI bankovnictví.

Pop

https://plus.rozhlas.cz/dosavadni-vyvoj-umele-inteligence-vedl-do-slepe-ulicky-tvrdi-tomas-mikolov-ze-7595812 – Tomáš Mikolov z Facebooku popisuje, jak vypadá jeho tým, práce a proč AI zatím nesplňuje populární očekávání. (rcmd by reader)

https://www.nytimes.com/2018/08/26/technology/pentagon-artificial-intelligence.html – Pentagon chce vyvíjet AI a ideálně ve spolupráci se Silicon Valley, které z toho ale už tak nadšené není.

https://www.cifar.ca/cifarnews/2018/08/01/q-a-with-yoshua-bengio – Rozhovor s Yoshuem Bengiem, což je koordinátor ML projektu v CIFARu (Canadian Institute for Advanced Research) a profesor na univerzitě v Montrealu.

Vzdělávání

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/aug/25/skim-reading-new-normal-maryanne-wolf – Umíte číst dlouhé a náročné texty? Pokud ano, tak gratuluji, podle tohoto článku bude tato schopnost stále vzácnější a vzácnější. Normou se stává skim reading. (rcmd by reader)

https://github.com/josephmisiti/awesome-machine-learning – Hromada knih, kurzů, blogů, meet-upů, knihoven a frameworků pro hromadu různých jazyků. A jakože doopravdy hromada všech hromad. (rcmd by reader)

https://mesosphere.com/blog/docker-vs-kubernetes-vs-apache-mesos/ – Co je to Docker, co je to Kubernetes, co je to Apache Mesos? Learn it. (rcmd by reader)

Video

https://www.youtube.com/playlist?list=PLqrmzsjOpq5jcRfU0J7uTzhYE44zI1DnX – Videa o deep learningu v TF. (rcmd by reader)

https://www.youtube.com/watch?v=PCBTZh41Ris – Neumíte tancovat? Nevadí. S pomocí Generative Adversarial Networks může tancovat každý, jak Vám dokáže toto krátké video (odkaz na článek je pod videem).

Za ohradou

https://jobs.scotiabank.com/job/Toronto-Data-Scientist-Toronto%2C-ON-ON/358920117/ – Data Scientist v Torontu.

https://dessa.breezy.hr/p/0b2c4f4546bf-machine-learning-engineer – ML inženýr, také v Torontu.

Vtip

http://devhumor.com/content/uploads/images/August2018/when-you-decide-to-delete-a-block-of-code-that-you-thought-was-useless.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply