Skip to content

DSB #58

Ahoj,

JE UŽ OPRAVDU PÁTEK? VYCHÁZÍ DSB? NEJSOU TO JENOM FAKE NEWS???? KDO TO MŮŽE OVĚŘIT? Třeba právě takový Seznam, který pořádá hackathon, takže pokud jim chcete ukázat jak na to, máte příležitost. Přečtete si v computer science o kompilátorech, nebo v businessu o tom, jak Čínské platební systémy ohrožují tradiční banky.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://www.kaggle.com/ammar111/youtube-trending-videos-analysis – Analýza YouTube trendů v Pythonu.

http://blog.aylien.com/a-review-of-the-recent-history-of-natural-language-processing/ – Jakým vývojem prošlo NLP od roku 2001? Přečtěte se o klíčových milnících – především v posledních 10 letech.

https://designrl.github.io/ – Reinforcement Learning – máte agenta a potřebujete, aby chodil, běhal apod. Jak na to?

Computer Science

http://houseofbots.com/news-detail/3683-4-100-Plus-machine-learning-resources-for-cybersecurity-to-protect-us-from-cyberattacks – Přečtěte si, jak používat ML v cybersecuritě. Výživná je především druhá půlka článku. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/understanding-compilers-for-humans-version-2-157f0edb02dd – Jak fungují kompilátory, co to je, k čemu slouží apod. Článek úplně pro všechny. (rcmd by reader)

https://www.zdnet.com/google-amp/article/microsoft-open-sources-its-entire-patent-portfolio/ – Tohle čekal asi málokdo, ale Microsoft dal zelenou open-source a bude sdílet až 60 000 patentů. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://ropensci.org/technotes/2018/10/06/av-release/ – Potřebujete z obrázků vytvořit video, je libo animaci? Pak zkuste av package do R.

https://medium.com/gooddata-developers/ux-anatomy-of-dashboards-73dbf6515199 – Sestavit fungující a atraktivní dashboard není hračka, anatomie dashboardů Vám přiblíží jejich podstatu. (rcmd by reader)

https://blog.docker.com/2017/11/intesa-sanpaolo-builds-resilient-foundation-banking-docker-enterprise-edition/ – Infografika, video a krátký článek o tom, jak největší italská banka s pomocí Dockeru šetří náklady ve velkém. (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www.weforum.org/agenda/2018/09/3-lessons-europe-can-learn-from-china-flourishing-start-up-ecosystem/ – Čím by se mohla Evropa inspirovat od Číny, pokud jde o start-upy a proč je až třetí vzadu.

https://www.mesec.cz/clanky/moneta-koupi-air-bank-a-necha-si-jeji-jmeno-otazky-a-odpovedi-k-velke-bankovni-zmene/ – Asi jste to už zaznamenali, ale pro ty ostatní – Air Bank, Moneta a Home Credit mají splynout v jednu ucelenou entitu.

https://www.bloomberg.com/graphics/2018-payment-systems-china-usa/ – Jak konkrétně oblíbené platební systémy v Číně ohrožují oligopol Visy a Master Card, případně si uzurpují velký podíl na bankovním businessu?

Pop

https://www.reuters.com/article/us-amazon-com-jobs-automation-insight/amazon-scraps-secret-ai-recruiting-tool-that-showed-bias-against-women-idUSKCN1MK08G – Amazon musel zastavit svoji AI pro nabírání zaměstnanců, byla totiž zaujatá vůči ženám. (rcmd by reader)

https://stratechery.com/2018/data-factories/ – Jaká je podstata firem jako je Facebook či Google? Proč je důležité, aby jejich klienti byli spokojení, proč je považovat za superagregátory a továrny na data.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2615360-ctk-pri-volbach-poprve-pouzila-automaticke-zpravy-vydala-jich-pres-200 – ČTK zautomatizovalo generování zpráv. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://towardsdatascience.com/entropy-is-a-measure-of-uncertainty-e2c000301c2c – Něco o entropii a jejích vlastnostech.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/10/a-step-by-step-introduction-to-the-basic-object-detection-algorithms-part-1/ – Úvod do identifikace objektů.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/10/comprehensive-overview-machine-learning-part-1/ – Random Forest s pomocí FastAI library.

Video

http://mobile.abc.net.au/news/2018-10-12/boston-dynamics-atlas-robot-shows-off-parkour-skills/10370444 – Už jsou tady a umí přelézt krabici! (rcmd by reader)

Odborné články

https://www.mdpi.com/2073-4336/9/4/82 – Determinanty defaultu v P2P půjčkách.

Za ohradou

https://jobs.dataelixir.com/jobs/5918100-data-scientist-predictive-modeler-sports-at-big-league-advance – Sportovní data scientist v Big League Advance ve Washingtonu D.C., v USA.

Vtip

https://xkcd.com/2054/

Be First to Comment

Leave a Reply