Skip to content

DSB #65

Ahoj,

pátek je v plném proudu, a tak je načase ho okořenit bulletinem. Doporučit můžu analytický článek o predikci cen akcií, či vzdělávací o limitech a schopnostech neuronek, rozhovor s Mikolovem na idnesu, nebo nádhernou vizualizaci od iRozhlasu o úmrtnosti mužů a žen v ČR za posledních 100 let.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://medium.com/tensorflow/whats-coming-in-tensorflow-2-0-d3663832e9b8 – Novinky v TensorFlow 2.0. (rcmd by reader)

https://ai.googleblog.com/2019/01/looking-back-at-googles-research.html – Čeho dosáhl Google v AI v roce 2018? Udělejte si přehled, kde se nachází AI výzkum tohoto giganta.

https://towardsdatascience.com/aifortrading-2edd6fac689d – Rozsáhlý článek o predikci pohybu cen akcií s pomocí nejnovějších metod z deep learningu.

Computer Science

http://treycausey.com/software_dev_skills.html – Dovednosti z computer science, které by si měl osvojit každý data scientista. (rcmd by reader)

https://app.programmingfonts.org/#font3270 – Vyzkoušejte si fonty k programování, aniž byste museli hrabat do svého IDE. (rcmd by reader)

https://harelba.github.io/q/ – Byly SQL dotazy přímo nad csv souborem problém? Not anymore. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://www.reforge.com/brief/why-chatbots-haven-t-yet-lived-up-to-their-hype#ORl0tDXoVSAG0eMrox5cNw – Gartner Hype Cycle jsme tu už párkrát měli. Tentokrát na téma chatbotů, přečtěte a podívejte se, proč (zatím) nenaplnily očekávání. (rcmd by reader)

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/umrtnost-data-muzi-zeny-zelezna-opona-cesko-rakousko-nemecko-ockovani_1901210600_jab – iRozhlas jede další bomby ve vizualizacích a data miningu, a udělal krásný graf o úmrtnosti mužů a žen za posledních 100 let. Doopravdy must see záležitost! (rcmd by reader)

https://www.pyimagesearch.com/2018/11/05/creating-gifs-with-opencv/ – Jak dělat GIFy s OpenCV! Just do it! (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www.nytimes.com/2018/12/03/technology/tiktok-a-chinese-video-app-brings-fun-back-to-social-media.html – Nová sociální síť/aplikace TikTok je hitem mezi náctiletými. Sestřihy naprosto bizarních videí z této sítě lze nalézt třeba na youtube a ani vy byste před ní neměli zavírat oči. Nakonec si ji všimli třeba i na Lidovkách.

https://medium.com/acing-ai/airbnb-data-science-interview-questions-27e8c3e2038d – Na co ptají v Airbnb při pohovoru? Co všechno po Vás chtějí a co musíte umět. (rcmd by reader)

https://www.inc.com/geoffrey-james/its-official-open-plan-offices-are-now-dumbest-management-fad-of-all-time.html – Je open office dobrý nápad? Ne, není. (rcmd by reader)

Pop

https://medium.com/@skyetetra/so-your-data-science-project-isnt-working-7bf57e3f12f1 – Jak se vyrovnat s tím, že Váš model/projekt nefunguje? Je to tím, že jste nuly? (rcmd by reader)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/google-facebook-microsoft-zuckerberg-translator-vedec-cech-mikolov-tomas.A181211_141650_domaci_brzy – Další výborný rozhovor s Mikolovem o AI, jak ji chápat a jaká je její budoucnost. (rcmd by reader)

https://m.itbiz.cz/zpravicky/vlada-vypracuje-do-pulky-roku-strategii-pro-umelou-inteligenci – Vláda plánuje národní strategii pro AI, což je trošku pozdě, ale lepší než nikdy. Žel bohu, jak to asi dopadne, když premiér této vlády, jakmile zjistil, že tu máme přes 500 AI výzkumníků, chce otevřít Apple Store??? (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://heartbeat.fritz.ai/top-7-libraries-and-packages-of-the-year-for-data-science-and-ai-python-r-6b7cca2bf000 – TOP 7 knihoven a balíčků pro data science v Pythonu. (rcmd by reader)

https://brohrer.github.io/what_nns_learn.html – Co všechno se dokáží NN naučit a jaké jsou jejich limity v jednotlivých oblastech.

https://medium.com/tensorflow/deep-reinforcement-learning-playing-cartpole-through-asynchronous-advantage-actor-critic-a3c-7eab2eea5296 – S pomocí reinforcement learningu hrajeme CartPole – v Kerasu včetně kódu.

Odborné články

https://arxiv.org/pdf/1511.08130.pdf – Mikolov se v poslední době často skepticky vyjadřuje vůči současnému pojetí AI. Jak si tedy představuje obecnou AI, jaká k ní vede cesta? Přečtěte si odborný paper na toto téma.

Za ohradou

https://www.uber.com/cs-CZ/careers/list/45444/ – Data Scientist v Uberu v New Yorku.

Vtip

http://insidebigdata.com/wp-content/uploads/2015/11/Humor_hire_predanalytics.gif

Be First to Comment

Leave a Reply