Skip to content

DSB #68

Ahoj,

pátek je v plném proudu, pracovní doba se chýlí ke konci a DSB opět vychází.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://colab.research.google.com/notebooks/welcome.ipynb – Jupyter Notebook, který je na cloudu, zadarmo, přístupný jenom z prohlížeče! Návod, jak na něj, najdete tady. (rcmd by reader)

https://operations.nfl.com/the-game/big-data-bowl/ – Jak se dělá sportovní analytika? Podívejte se na různá řešení v rámci Big Data soutěže od americké NFL. (rcmd by reader)

https://realpython.com/python-pandas-tricks/ – Méně známé triky pro Pandas. (rcmd by reader)

Computer Science

https://realpython.com/pyinstaller-python/ – Vytvořit aplikaci není easy, jak na to v Pythonu, aby šla spustit bez jakýchkoliv problémů se dočtete v tomto článku. (rcmd by reader)

https://github.com/Mckinsey666/bullet – Udělejte si Python příkazovou řádku hezčí! (rcmd by reader)

https://www.gps.gov/ – Datové typy by se neměly podceňovat (Y2K, Unix timestamp ve 32b, IPv4 adresy ve 32b, pořadí týdne v GPS v 10b…). Právě poslední zmiňovaný 6. dubna 2019 přeteče a pro některá starší zařízení to bude kritický okamžik. Odkaz obsahuje spoustu zajímavých článků, které Vám osvětlí, co se to vlastně (ne)stane. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://www.thispersondoesnotexist.com/ – GANem vytvořené obrázky neexistujících lidí. Některé jsou doslova dechberoucí. Sledujete obličeje, které neexistují.

https://www.jetbrains.com/research/data-science-2018/ – Průzkum mezi data scientisty za rok 2018. Python z něho vychází jako jednoznačný král. Koukněte se, jaké jsou oblíbené knihovny, IDEs a další zajímavé info.

https://gramener.github.io/visual-vocabulary-vega/ – Potřebujete-li vizualizovat data a nevíte, jaký graf zvolit, tak Visual Vocabulary Vám napoví.

Business a kariéra

https://thefinancialbrand.com/81303/data-insights-personalization-banking-ai-privacy-trends/ – Customer insight je pro budoucnost bankovnictví klíčové.

https://medium.com/@paul.morgenthaler/neo-banks-vs-neo-insurers-df4751b973d0 – Nové banky jako Revolut či N26 už známe, ale co nové pojišťovny? Seznamte se Lemonade či Getsafe.

https://www.cbinsights.com/research/report/amazon-across-financial-services-fintech/ – Amazon má své finanční služby, jakým způsobem je buduje a co od něj dál očekávat Vám napoví článek.

Pop

https://m.itbiz.cz/zpravicky/bezpecnost-jako-teorie-her – ČVUT FEL využívá strojové učení a teorii her k ochraně počítačových infrastruktur. (rcmd by reader)

https://www.bbc.com/news/science-environment-47267081 – ML je cool, ale ve vědě působí spoustu problémů, ať už jde o reprodukovatelnost výzkumu, interpretaci výsledků či jejich smysluplnost. (rcmd by reader)

https://www.technologyreview.com/s/612768/we-analyzed-16625-papers-to-figure-out-where-ai-is-headed-next/ – Jak se v čase vyvíjí zájem o AI? Které metody jsou dnes trendy a které naopak mají svůj peak za sebou? A co očekávat od budoucnosti? Meta analýza více než 16 tisíc článků z arXiv na tyto otázky odpoví.

Vzdělávání

https://www.kdnuggets.com/2019/02/some-advanced-ai-machine-learning-online-courses.html – Pokročilé kurzy pro ML.

https://www.marktechpost.com/2018/12/16/list-of-free-reinforcement-learning-courses-resources-online/ – Reinforcement kurzy zadarmo a snadno. (rcmd by reader)

https://realpython.com/python-refactoring/ – Máte za sebou první verzi kódu v Pythonu a chcete se pustit do refaktorování? V tom případě Vám tento návod přijde vhod.

Za ohradou

https://jobs.disneycareers.com/job/-/-/391/10985914 – DisneyTECH hledá data scientistu pro streamovací služby do New Yorku.

Vtip

https://cdn-images-1.medium.com/max/1600/1*vleZL28TiwhinMzgI67qSw.png (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply