Skip to content

DSB #6

Ahoj,

tradičně posílám další díl bulletinu. Tentokrát bylo hodně balastu, ale vybrané články jsou poměrně výživné.

Analytický

https://shiring.github.io/forecasting/2017/05/28/retail_forcasting_part1 – Časové řady – příprava dat a kód v R, tak doporučuji.

http://blog.echen.me/2017/05/30/exploring-lstms/ – LSTM (long short term memory) neuronové sítě. Hodně technicky orientovaný článek o této technice. Autor tvrdí, že článek je intuitivní i matematický zároveň.

http://beamandrew.github.io/deeplearning/2017/06/04/deep_learning_works.html – Deep learning s malým množství dat.

https://quid.com/feed/how-big-data-can-help-you-pick-better-wine – Jak si vybrat víno s natural language processing.

Business

https://hbr.org/2017/05/8-ways-machine-learning-is-improving-companies-work-processes – Pro inspiraci, jak lze využít machine learning a co všechno je k tomu potřeba.

https://insidebigdata.com/2017/06/03/difference-data-science-data-analytics/ – Mé oblíbené téma, rozdíl mezi data scientist a data analytic.

https://www.technologyreview.com/s/602352/customer-service-bots-are-getting-better-at-detecting-your-agitation/ – Roboti rozpoznají, jak moc jste happy a podle toho se k Vám zachovají.

https://techcrunch.com/2017/05/31/mary-meeker-internet-trends-2017/ – Trendy na internetu, co se vlastně děje na síti. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://medium.freecodecamp.com/the-best-data-science-courses-on-the-internet-ranked-by-your-reviews-6dc5b910ea40 – Seznam nejlepších data science kurzů na internetu včetně recenzí. (rcmd by reader)

Citát

Hofstadter’s Law: It always takes longer than you expect, even when you take into account Hofstadter’s Law.“ (rcmd by reader)

Douglas Hofstadter, Gödel, Escher, Bach: An Eternal Golden Braid

Vtip

https://www.analyticsvidhya.com/wp-content/uploads/2015/12/d6.gif

Be First to Comment

Leave a Reply