Skip to content

DSB #5

Zdravím,

další díl bulletinu je tady.

Analytické

https://medium.com/merantix/applying-deep-learning-to-real-world-problems-ba2d86ac5837 – Jak aplikovat deep supervised learning na real problémy. Užitečné tipy a triky, jak vyřešit různé problémy, na které lze narazit.

https://medium.com/@aurelien.gasser/a-dive-into-stack-overflow-jobs-search-62bc6e628f83 – Job searching (matching) algoritmus – poměrně podrobně rozepsaný postup jednoho z vývojářů.

http://www.inference.vc/everything-that-works-works-because-its-bayesian-2/ – Můžeme nebo nemůžeme na základě hlubokých neuronových sítí zobecňovat?

https://medium.com/@TalPerry/convolutional-methods-for-text-d5260fd5675f – Konvoluční metody jsou pro mě neznámá, takže tady je článek, o kterém řeknu jenom to, že jde o jejich aplikaci na text a vypadá to výživně.

https://insidebigdata.com/2017/05/30/7-steps-raw-data-insight/ – Milionkrát omleté, ale pro zopakování, kroky, které by měl člověk při modelování dodržet.

https://www.youtube.com/watch?v=FytuB8nFHPQ – 30 min videa o vizualizaci v Pythonu.

https://www.pornhub.com/insights/2016-year-in-review – Nejenom banky mají insight oddělení, a protože tenhle report je poměrně zajímavý a vydání za rok 2015 tu prý již jednou sklidilo úspěch, tak tady je verze za rok 2016. BTW vypadá to, že buď nás mají Slováci moc rádi, nebo si nás PornHub spletl, či nás neumí rozlišit.

Business

https://www.technologyreview.com/s/607970/experts-predict-when-artificial-intelligence-will-exceed-human-performance – Zábavný článek o predikcích expertů, kdy nás AI překoná. Nebrat moc vážně.

https://www.nytimes.com/2017/05/25/automobiles/wheels/lidar-self-driving-cars.html – Jak vidí self-driving auto (obrázek) a popis komplikací při jeho vývoji (text).

Výuka

https://web.stanford.edu/class/cs20si/syllabus.html – Stanford semestrální kurz – slidy a poznámky o Tensorflow a deep learningu.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL3FW7Lu3i5Jsnh1rnUwq_TcylNr7EkRe6 – Opět Stanford, tentokrát videa na youtube o natural language processing. 18 v průměru hodinu a čtvrt dlouhých přednášek.

Vtip

http://dilbert.com/strip/2001-10-25

Be First to Comment

Leave a Reply