Skip to content

DSB #12

Ahoj,

další týden, další číslo. Ne všechny kategorie jsou naplněné, zajímavých vizualizací tento týden tolik nebylo. Užijte si čtení.

Analytické

http://www.kdnuggets.com/2017/06/applying-deep-learning-real-world-problems.html – Jak aplikovat deep learning na skutečné problémy.

https://www.vox.com/science-and-health/2017/7/31/16021654/p-values-statistical-significance-redefine-0005 – Vím, že nejsme humanitní vědci, ale i tak sem hodím tento zajímavý článek na téma p-value, co to vlastně je a jak s ním pracovat. A hlavně jak moc ho brát vážně.

https://sadanand-singh.github.io/posts/treebasedmodels/ – Rozhodovací stromy, klasifikační stromy, lesy apod. Praktická příručka v Pythonu s datasety z Kagglu.

Grafy a vizualizace

http://www.kdnuggets.com/2017/08/interview-bryan-van-de-ven-bokeh.html – Rozhovor s jedním z DataCamp instruktorů, který vede kurz na vizualizaci dat v Pythonu.

Business a kariéra     

https://www.mobilmania.cz/bleskovky/jak-z-mobilniho-bankovnictvi-udelat-aplikaci-roku-rozhovor/sc-4-a-1339153/default.aspx – Rozhovor o Monetě a její úspěšné mobilní aplikaci. (rcmd by reader)

https://fintechcowboys.cz/chatbot-cleo-nahrazuje-bankovni-aplikace/ – Chatbot Cleo, který nahrazuje tradičního finančního poradce a pomáhá klientům s orientací ve finančních datech. (rcmd by reader)

http://news.efinancialcareers.com/uk-en/285249/machine-learning-and-big-data-j-p-morgan – Článek shrnující rozsáhlou J.P.Morgan studii o machine learningu ve financích. Tento článek už tu sice jednou doporučen byl, ale třeba jste ho minuli. (rcmd by reader)

Pop

http://www.kdnuggets.com/2017/07/6-reasons-python-suddenly-super-popular.html – Proč je Python tak populární? (rcmd by reader)

http://www.pcgamer.com/facebook-kills-ai-that-invented-its-own-language-because-english-was-slow/ – Pravděpodobně největší zpráva týdne o Facebooku, co vypnul své dva chatboty. Média v tom viděla druhý Skynet, protože proč ne.

https://gizmodo.com/no-facebook-did-not-panic-and-shut-down-an-ai-program-1797414922 – A tady jak to bylo doopravdy. „Machine learning is nowhere close to true AI, just humanity’s initial fumbling with the technology. If anyone should be panicking about this news in 2017, it’s professional negotiators, who could find themselves out of a job.“

Vzdělávání

http://www.kdnuggets.com/2017/07/machine-learning-exercises-python-introductory-tutorial-series.html – Chcete si udělat pravděpodobně nejslavnější kurz Machine Learningu na Courseře ze Stanfordu od pana Ng? Nechcete používat ani Matlab ani Octave? Pak zde je odkaz na článek, který velkou část úloh převedl do Pythonu.

http://www.kdnuggets.com/2017/07/iot-internet-of-things-intro-tutorial-series.html – Internet věcí. Pokud o něm nevíte skoro nic, tak zde to můžete napravit.

http://www.kdnuggets.com/2017/07/5-free-resources-getting-started-deep-learning-nlp.html – Chcete začít s NLP? Nevíte kde? Tady jsou nějaké zdroje zadarmo.

Citát

„We don’t make mistakes.

We just have happy accidents.“

Bob Ross

Vtip

https://dilbert.com/strip/2014-05-07

Be First to Comment

Leave a Reply