Skip to content

DSB #13

Ahoj, další díl, další čtení. Jen na úvod platí již zmíněné, kdykoliv na něco narazíte, něco přečtete, uvidíte, tak mi to pošlete a já to zařadím (pokud to ještě nebylo).

Analytické

https://medium.com/towards-data-science/pytorch-vs-tensorflow-spotting-the-difference-25c75777377b – Porovnání tenserflow a pytorch, hodně zajímavý článek, a to i když neumíte Python. Pro ty, co umí, může být užitečný i přiložený kód.

https://spandan-madan.github.io/DeepLearningProject/ – Podle mě geniální. Článek, který Vás provede ML projektem, step by step, včetně kódu a Vy se tak díky tomu můžete naučit, jak postupovat a na co všechno myslet. Kód je v Pythonu. Tohle je podle mě cennější než jakýkoliv online kurz.

https://hackernoon.com/the-ai-hierarchy-of-needs-18f111fcc007 – AI pyramida potřeb, aneb na co je všechno je nutné myslet ještě předtím, než se pustíte do modelování (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://blog.mapbox.com/right-way-visualize-data-945d6010fab0 – Tipy jak vizualizovat mapy. Stručný ale výstižný článek, který popisuje, co zvolit za typ grafu pro předání té správné informace.

https://medium.com/towards-data-science/exploring-the-census-income-dataset-using-bubble-plot-cfa1b366313b – Bubble plot v Pythonu (včetně kódu).

https://www.axios.com/the-flow-of-goods-2463665414.html – Vizualizace, jak cestuje zboží po USA.

Business a kariéra

https://www.weforum.org/agenda/2017/07/computer-ai-machine-learning-predict-the-success-of-startups/ – Model od Quid AI, který dokázal v minulosti úspěšně predikovat, které startupy dosáhnou úspěchu. Zároveň je v článku zajímavý rozbor oblastí v rámci digitalizace, do kterých je vhodné investovat, a jejich potenciální vývoj.

http://www.kdnuggets.com/2017/08/top-3-breakthroughs-combating-financial-crime.html – Rychlé (a stručné) zamyšlení, kde by ML mohl pomoci při boji proti finančnímu zločinu.

https://insidebigdata.com/2017/08/05/benefits-data-scientist-career/ – Jak si stojí data scientisti ve světě? Jaké to mít kariéru data scientisty

Pop

https://paralelnihyperbola.cz/umělá-inteligence-pro-lidi-1cf88dff2492 – Výborný článek o AI, co to vlastně je, jak ji definovat, její vývoj v čase a v kontextu současných digitálních služeb (rcmd by reader)

https://www.technologyreview.com/s/608387/an-algorithm-trained-on-emoji-knows-when-youre-being-sarcastic-on-twitter/ – Klucí z MIT přišli na algoritmus, který dokáže rozpoznat sarkasmu v textu s pomocí smajlíků. V článku je dokonce i odkaz, na kterém je možné jejich nápad ozkoušet

https://techcrunch.com/2016/10/23/wtf-is-machine-learning/ – What the fuck is ML? Víc k tomuhle článku dodávat netřeba.

Vzdělávání

http://www.kdnuggets.com/2017/08/udemy-data-science-machine-learning-courses.html – Tohle jsou prý nejlepší kurzy na ML od udemy.

https://www.coursera.org/specializations/deep-learning – Pan Ng. navazuje na svůj úspěšný kurz o ML. Výhodou tohoto kurzu je, že je celý v Pythonu a podle sylabu (jako většina) vypadá dobře. Tak snad Ng. nezklame a vznikne něco, co bude mít potenciál naučit základy deep learningu.

Vtip

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/e8/2b/97/e82b9711238b5ec3400241babcb2c64a.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply