Skip to content

DSB #15

Ahoj, pátek, bulletin, znáte to. Užijte si čtení.

Analytické

https://pudding.cool/2017/08/screen-direction/ – Nejčastěji používaná slova ve filmových scénářích dle pohlaví.

https://medium.com/towards-data-science/an-intuitive-guide-to-deep-network-architectures-65fdc477db41 – Jak fungují modely, umožňující strojům vidět

https://github.com/ssusnic/Machine-Learning-Flappy-Bird – Naučíme ptáčka létat.

Grafy a vizualizace

http://andrewgelman.com/2017/07/18/animating-spinner-using-ggplot2-imagemagick/ – Jak si v R vytvořit točící spinner (včetně kódu).

http://charts.animateddata.co.uk/electionexplorer/ – Vizualizace volebních výsledků ve Velké Británii.

https://www.oreilly.com/ideas/contouring-learning-rate-to-optimize-neural-nets – Učíme neuronovou síť s pomocí vizualizace.

Business a kariéra

https://www.cnbc.com/2017/08/22/tech-giants-more-disruptive-to-banks-than-fintech-startups.html – Největším vyzyvatelem bankovního průmyslu nejsou startupy, ale Google, Amazon a Facebook.

https://www.weforum.org/reports/beyond-fintech-a-pragmatic-assessment-of-disruptive-potential-in-financial-services – Na webu vpravo najdete možnost si stáhnout pdf, které shrnuje situaci na fintechovém trhu.

https://thefinancialbrand.com/66942/digital-banking-transformation-emerging-technology-trends/ – A další depresivní článek o tom, proč banky nestíhají držet krok s vývojem, a co by měly udělat pro to, aby tomu tak nebylo.

Pop

http://archiv.ihned.cz/c1-65849670-chci-to-stvorit – Rozhovor o tvorbě umělé inteligence s Markem Rosou, zakladatelem GoodAI. Kromě rozhovoru je možné si přečíst i jeho blogový příspěvek zde.

https://qz.com/1056236/take-a-walk-around-one-of-the-worlds-biggest-bitcoin-mines/ – Jak vypadají místa, kde se těží bitcoiny.

http://www.kdnuggets.com/2017/07/ai-deep-learning-explained-simply.html – Co je to AI, co je to deep learning?

Vzdělávání

https://web.stanford.edu/~hastie/CASI_files/PDF/casi.pdf – Učebnice Computer Age Statistical Inference od Bradleyho Eforna a Trevora Hastieho (legenda, napsal Introduction to Statistical Learning). Má to 400 stran, takže jsem to zatím nečetl a netuším, jak je to dobré, ale vzhledem k autorům a k recenzi, by to mohlo být čtení, které Vás posune na úplně jiný level

https://arxiv.org/pdf/1708.05866.pdf – Odborný článek o Deep Reinforcement Learning (česky se to prý překládá jako zpětnovazební učení). Článek by Vás měl do problematiky uvést, popsat současné využití apod.

https://blog.statsbot.co/support-vector-machines-tutorial-c1618e635e93 – SVM tutoriál.

Vtip

http://dilbert.com/strip/2010-10-13

Be First to Comment

Leave a Reply