Skip to content

DSB #14

Ahoj, je pátek dopoledne a přichází bulletin. Bohužel, byť článků bylo hodně, nějaký opravdu zajímavý hardcore analytický článek se neurodil/nenašel. Takže zatím si musíte vystačit s high level pohledem. Pokud byste na nějaký takový narazili, tak sem s ním. Užijte si čtení.

Analytické

https://startupsventurecapital.com/essential-cheat-sheets-for-machine-learning-and-deep-learning-researchers-efb6a8ebd2e5 – Oblíbené cheat sheety pro Machine Learning v Pythonu a v R (rcmd by reader)

https://www.datacamp.com/community/tutorials/seaborn-python-tutorial#gs.C3XGGvM – Článek s kódem, jak používat Python Seaborn – vizualizační nástroj. Ideální pro ty, co s Pythonem začínají (rcmd by reader)

http://treyhunner.com/2017/07/craft-your-python-like-poetry/ – Jak psát vzhledně kód v Pythonu.

Grafy a vizualizace

http://blog.fastforwardlabs.com/2017/08/15/encartopedia.html – Vizualizace wikipedie. Autor chce umožnit unikátní pohyb po této encyklopedii skrze jeho clusterovou mapu.

https://medium.com/@stuartathompson/amazing-graphics-from-the-1950s-new-york-times-archive-910879e39a73 – Jak vypadaly grafy a vizualizace před téměř 70 lety.

http://www.visualisingdata.com/2017/07/10-significant-visualisation-developments-january-june-2017/ – 10 trendů, událostí, zajímavostí ve vizualizacích.

Business a kariéra

https://www.railslove.com/stories/blockchain-untangled-the-basics – Co je to vlastně ten blockchain?

http://www.bankingtech.com/944062/infographic-creating-millennium-friendly-financial-advising/ – Jak jsou na tom mileniálové optikou finančního trhu?

http://www.information-age.com/new-data-protection-bill-reduce-brexit-uncertainty-123467879/ – Dopady PSD2 na bankovní trh.

Pop

http://www.techrepublic.com/article/these-10-programming-languages-have-dominated-development-in-2017/ – Top 10 programovacích jazyků za rok 2017. První místo pro čtenáře bulletinu nepřekvapivé, R si udržuje neuvěřitelnou šestou pozici, překvapí Go na devátém místě. Podle mnohých budoucnost data science, Julia, se neumístila. (rcmd by reader)

https://www.linkedin.com/pulse/data-science-taught-universities-here-why-maciej-wasiak – Proč Vám nemusí být líto, že jste nestudovali přímo data science, respektive rozdíl mezi studiem a praxí analytika obecně – především na Ph.D. (rcmd by reader)

https://blog.openai.com/dota-2/ – Někteří z Vás asi zaslechli příběh o tom, jak AI vyhrála zápas v Dotě (1v1). Pokud ne, tak tady to můžete napravit. A tady odkaz, proč to není zase taková bomba.

Vzdělávání

https://medium.com/towards-data-science/thoughts-after-taking-the-deeplearning-ai-courses-8568f132153 – Jaké jsou nové kurzy na deep learning od pana Ng

https://www.codeproject.com/Articles/696764/Differences-between-compiled-and-Interpreted-Langu – Jaký je rozdíl mezi kompilovaným a interpretovaným programovacím jazykem? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody

https://www.youtube.com/playlist?list=PL3FW7Lu3i5JvHM8ljYj-zLfQRF3EO8sYv – Stanford a jeho lekce na konvoluční neuronové sítě pro rozpoznávání obrázků apod.

Vtip

https://xkcd.com/385/

Be First to Comment

Leave a Reply