Skip to content

DSB #17

Ahoj, vychází další bulletin, další informace, další novinky ze světa. Pokud byste měli nápad i na další kategorie článků, zdroje, či jiné tipy a triky, tak mi napište.

Teď už jen tradiční: Užijte si čtení.

Analytické

http://www.kdnuggets.com/2017/08/deep-learning-not-ai-future.html – Deep learning a jeho limity při tvorbě AI. (rcmd by reader)

http://blogs.sas.com/content/iml/2017/09/05/7-ways-view-correlation.html – 7 způsobů, jak pracovat s korelací.

https://medium.com/towards-data-science/what-metrics-should-we-use-on-imbalanced-data-set-precision-recall-roc-e2e79252aeba – Kdy zvolit jakou metriku pro vyhodnocení modelu, který byl postaven na nevybalancovaných datech.

Grafy a vizualizace

https://www.ventusky.com/?p=22.7;-71.8;5&l=wind – Nádherná vizualizace počasí od českých autorů. Můžete se podívat např. na hurikány v Americe. (rcmd by reader)

http://datavizproject.com/ – Nevíte, jakou použít vizualizaci? Tady je přehled prakticky všech možných vizualizacích i s popisem.

http://www.kdnuggets.com/2017/09/visualizing-cross-validation-code.html – Cross-validation a její vizualizace (včetně kódu).

Business a kariéra

https://www.railslove.com/stories/blockchain-untangled-transactions-security – Blockchain, díl druhý. Pokud jste minuli první díl, tak je to chyba! Naprosto skvěle vysvětlené základy blockchainu.

https://blog.wikimedia.org/2017/02/02/hiring-data-scientist/ – Jak přijmout data scientistu?

https://insidebigdata.com/2017/08/04/beyond-hype-five-key-imperatives-successful-analytics-projects/ – 5 kroků, které je potřeba dodržet, pokud má být analytické projekt dotažen do konce.

Pop

https://medium.com/@worstonlinedater/tinder-experiments-ii-guys-unless-you-are-really-hot-you-are-probably-better-off-not-wasting-your-2ddf370a6e9a – Pokud jste oškliví jak noc a ještě ke všemu muž, tak si Tinder ani neinstalujte.

http://www.kdnuggets.com/2017/08/python-overtakes-r-leader-analytics-data-science.html – Python po roce vyskočil na první příčku. Dominance Pythonu roste, zdá se, že pro nejbližší roky je rozhodnuto, který jazyk ovládne data science (resp. deep learning). Co na to Julia? A Go? (rcmd by reader)

https://medium.freecodecamp.org/how-i-replicated-an-86-million-project-in-57-lines-of-code-277031330ee9 – Když se za rozpoznávání registračních značek má zaplatit 80 mega USD, přičemž autor to zvládne i zadarmo (včetně kódu).

Vzdělávání

https://www.datacamp.com/community/blog/what-is-data-science-exciting#gs.ByQ4sCo – Názory lidí, proč je data science super a boží.

https://github.com/dformoso/machine-learning-mindmap – Cheat sheet pro machine learning. Žížalový graf, který Vám naznačuje, co kdy a jak použít apod. (rcmd by reader)

http://www.kdnuggets.com/2017/09/data-science-key-terms-explained.html – 277 data science termínů z různých oblastí, znáte je všechny?

Vtip

https://www.analyticsvidhya.com/wp-content/uploads/2015/12/d1.gif

Be First to Comment

Leave a Reply