Skip to content

DSB #18

Ahoj,

v pátek měl vyjít bulletin, ale kvůli mé indispozici to nebylo možné. Nyní jsem zde a zde je i bulletin. Další díl bulletinu vyjde standardně příští týden v pátek, tudíž máte víc než dost času na čtení.

A jako vždy: Užijte si čtení.

Analytické

https://medium.com/topos-ai/the-next-wave-predicting-the-future-of-coffee-in-new-york-city-23a0c5d62000 – Fenomenální analýza trhu kávy v New Yorku, co determinuje rozmístění obchodů, včetně skvělých vizualizací.

https://research.fb.com/facebook-and-microsoft-introduce-new-open-ecosystem-for-interchangeable-ai-frameworks/ – Facebook a Microsoft představují nový formát ONNX, který by měl umožnit jednodušší produkcionalizaci.

https://medium.com/slalom-engineering/detecting-malicious-requests-with-keras-tensorflow-5d5db06b4f28 – Jak rozpoznat nebezpečí pro Vaši API (Application Programming Interface)?

Grafy a vizualizace

https://medium.com/@Elijah_Meeks/sketchy-data-visualization-in-semiotic-5811a52f59bc – Když chcete vizualizace, které vypadají jako ilustrace z knížky pro náctileté, nebo jako nakreslené rukou, pak si nastudujte sketchy rendering.

https://antonia.space/text-to-video-generation/ – Deep learningový projekt, který z textu vytváří videa.

https://www.dataquest.io/blog/making-538-plots/ – Jak vytvořit reprezentativní graf v Pythonu.

Business a kariéra

https://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2017/08/15/gartners-hype-cycle-for-emerging-technologies-2017-adds-5g-and-deep-learning-for-first-time/ – Společnost Gatner poprvé zařadila do svého hype cyklu AI a deep learning. A podle všeho nás v blízké době čeká vystřízlivění. Co je to hype cyklus se můžete dozvědět zde. (rcmd by reader)

https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/sep/13/cash-digitise-payments-money-cashless – Kompletní přechod na bezhotovostní měnu nemusí být tím úplně nejrozumnějším krokem.

https://thefinancialbrand.com/67406/pop-up-banking-branches/ – Bankovní pobočky postavené z přepravných kontejnerů jsou levné a rychle přenositelné. Budoucnost pobočkové sítě

Pop

https://brohrer.github.io/imposter_syndrome.html – GENIÁLNÍ článek o tom, jaké je to nebýt (!) data scientistou 😀 „You are not the only one who wonders how much longer they can get away with pretending to be a data scientist.

https://www.theguardian.com/technology/2017/sep/07/new-artificial-intelligence-can-tell-whether-youre-gay-or-straight-from-a-photograph – Jsou věci, které bych od stroje slyšet snad ani nechtěl. Aneb když AI dle obličeje rozpozná Vaši sexualitu líp než Vy sami.

https://stackoverflow.blog/2017/09/14/python-growing-quickly/ – Je to neuvěřitelné, ale Python jede bomby a tento článek odkrývá, proč tomu tak je a co se vlastně za pomyslným prvenstvím Pythonu skrývá.

Vzdělávání

http://www.thedsinterview.com/ – Stránka, kde si můžete natrénovat přijímací pohovor pro pozici data scientisty. Just play!

https://tomaugspurger.github.io/scalable-ml-01.html – Chcete odhadnout model a máte málo paměti/málo času apod. Pak byste se měli naučit škálovatelné strojové učení (včetně Python kódu).

https://www.coursera.org/ – Coursera nabízí další nové kurzy (prý až 16 nových specializací), např. matematiku pro data science, specializaci na diskrétní matematiku pro computer science, objektové programování v jave a mnoho dalších.

Vtip

http://dilbert.com/strip/2006-11-11

Be First to Comment

Leave a Reply