Skip to content

DSB #24

Ahoj,

další číslo bulletinu a omluva. Omluva za pár gramatických chyb a překlepů, které se objevily/objevují/objeví v bulletinu. Je to nevyhnutelné. Pokud jde články, tak doporučuji sadu odkazů určených pro Android Pay. Velká konkurence pro naši aplikaci NaNákupy a vlastně i dost významný krok Googlu směrem k bankovnictví.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://technet.idnes.cz/google-zverejnil-svuj-interni-nastroj-pro-vyvojare-umele-inteligence-1zq-/kratke-zpravy.aspx – Google zpřístupnil beta verzi svého nástroje Colaboratory, které je nadstavbou Jupyteru. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2017/11/bayesian-networks-understanding-effects-variables.htmlBayesovské sítě a jejich výhody oproti „standardním“ metodám při odhadování vlivu proměnných na výstup. A koncept podmíněné pravděpodobnosti a jeho role v těchto sítích zde.

https://www.kdnuggets.com/2017/11/choosing-open-source-machine-learning-library.html – Pořád tu jsou články o různých knihovnách pro ML, tak tady je další o tom, kdy si jakou knihovnu vybrat (respektive výhody, nevýhody).

Grafy a vizualizace

https://distill.pub/2017/feature-visualization/ – Jak se neuronové sítě učí porozumět obrázkům.

https://www.kdnuggets.com/2017/11/best-online-masters-analytics-data-science.html – Které univerzity nabízí online studium? Jak to souvisí s jejich prestiží

https://www.svt.se/special/the-swedes-in-paradise-papers/ – Dech beroucí a nádherná vizualizace statistik a informací o Švédských občanech zachycených v Paradise Papers.

Business a kariéra

https://thefinancialbrand.com/68630/2018-banking-financial-institution-predictions-forrester/ – Co čeká bankovnictví v příštím roce?

https://archiv.ihned.cz/c1-65954650-cesi-se-uci-platit-mobilem – Android Pay je v ČR. Tady popis, jaké to je a tady rozhovor s manažerem Googlu Pali Bhatem.

https://www.zive.cz/clanky/cinsky-obchod-alibaba-behem-sobotni-slevove-akce-utrzil-monstroznich-554-miliard-korun/sc-3-a-190444/default.aspx – 554 miliard korun obrat a 1,48 miliard uskutečněných transakcí v internetovém obchodě na základě jedné reklamní akce. A proč by nás to mělo zajímat? Třeba proto, že Alibaba má vlastní platební systémy a poskytuje online bankovnictví.

Pop

https://technet.idnes.cz/experti-politicke-prognozy-moudrost-davu-fje-/veda.aspx?c=A171105_131001_veda_dvz – I jednoduché algoritmy jsou v předvídání přesnější než experti. (rcmd by reader)

http://www.fast.ai/2017/11/02/ethics/ – Neseme přímou odpovědnost za naše výtvory. Článek o etice a odpovědnosti data scientisty.

https://www.kdnuggets.com/2017/11/day-life-data-scientist.html – Několik data scientistů popisuje svůj typický den v práci.

Vzdělávání

https://www.datacamp.com/community/tutorials/pandas-split-apply-combine-groupby#gs.A5fC4sY – Tutoriál, jak používat group by a apply v Pandas. (rcmd by reader)

https://www.datacamp.com/community/tutorials#gs.cjyfxPw – Datacamp vydává spoustu tutoriálů (viz předchozí odkaz), a tato stránka je skrumáží všech těchto návodů a postupů. (rcmd by reader)

https://www.coursera.org/learn/competitive-data-science – Všichni známe Kaggle, ne všichni jsme tam přihlášení, a už vůbec ne všichni tam soutěžíme. Tohle je nový MOOC kurz, který by mohl nakopnout, jak na to. A tady článek, jak se dá přistoupit k úvodní úloze na Kagglu.

Vtip

https://i.imgur.com/W0N40BK.png (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply