Ahoj,
vychází první díl bulletinu v roce 2018 a netradičně v pondělí. V tomto díle chybí úloha, jejich budoucí výskyt je nutné vyhodnotit. Bulletin je po Vánocích trošku nafouklejší, ale další díl, který vyjde až 19.1. bude standardní. Za sebe tentokrát doporučuji druhý odkaz u vizualizací, je to neskutečná podívaná. Články jsou ale skvělé všechny a díky moc všem za Vaše tipy. Určitě posílejte dál.
Hodně zdaru do nového roku, naučte se spoustu nového a jako vždy, užijte si čtení.
Analytické
http://wiki.c2.com/?KeepItSimple – Název mluví sám za sebe, pokud si můžete vybrat, zvolte jednodušší řešení. (rcmd by reader)
http://wiki.c2.com/?YouArentGonnaNeedIt – Další tip, implementujte věci teprve tehdy, když je to nutné, nikdy předtím. Ušetříte si čas. (rcmd by reader)
http://arrgh.tim-smith.us/ – R připadá mnohým programátorům jako špatný vtip, tak si přečtěte pár důvodů proč. A tenká knížka o tom, jak si poradit s tímhle peklem. (rcmd by reader)
http://blog.obeautifulcode.com/R/How-R-Searches-And-Finds-Stuff/ – Byli jste někdy zmatení, kde co a kam si R ukládá? Jaká všechna prostředí tu existují? Jak s nimi pracovat (rcmd by reader)
https://medium.com/@ageitgey/learn-how-to-use-static-type-checking-in-python-3-6-in-10-minutes-12c86d72677b – Jak deklarovat datový typ proměnné v Pythonu a proč je to užitečné. (rcmd by reader)
https://gist.github.com/RichardBronosky/454964087739a449da04 – Chcete-li mít jistotu, že při psaní kódu v Pythonu dodržujete PEP8, tak zkuste tenhle skript, který Vám pomůže. (rcmd by reader)
http://python-3-patterns-idioms-test.readthedocs.io/en/latest/PythonDecorators.html – Python decorator – co to je, jak to použít a proč Vám to ušetří čas. (rcmd by reader)
https://medium.com/@ageitgey/quick-tip-the-easiest-way-to-grab-data-out-of-a-web-page-in-python-7153cecfca58 – Scrapování webu s Pythonem a s Pandas. (rcmd by reader)
https://gist.github.com/VasekPurchart/1109501 – Chcete-li používat GIT, tak Vám pomůžou tyto zkratky pro příkazový řádek.
Grafy a vizualizace
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/analyza-knihovnich-vypujckek-s-poezii-koncime-po-ctyricitce_1712270900_jab – Irozhlas jako jeden z mála v ČR dělá datovou novinařinu, a tak tento odkaz přináší jednoduchou, ale velmi pěknou vizualizaci knihovních výpůjček včetně jednoduché analýzy.
http://flowingdata.com/2017/12/28/10-best-data-visualization-projects-of-2017/ – 10 nejlepších vizualizací roku 2017, doporučuji, jde z toho hlava kolem, wow, omg, boží….
https://365datascience.com/research-into-1001-data-scientist-profiles/ – Jak vypadá průměrný data scientista na LinkedIn?
Business a kariéra
http://tyinternety.cz/technologie/disrupt-berlin-2017-digitalni-banky-monzo-n26-a-revolut-utoci/ – Jaká je strategie digitálních bank Monzo, N26 a Revolut? (rcmd by reader)
https://hackernoon.com/ten-years-in-nobody-has-come-up-with-a-use-case-for-blockchain-ee98c180100 – Blockchain je skvělý buzzword, měla to být budoucnost nejen platebního styku, ale zatím pořád nic. Proč? Doporučuji i diskuzi, která koriguje některé názory z článku.
http://www.wired.co.uk/article/banks-data-tech-giants – Bude rok 2018 rokem, kdy Amazon a Facebook ovládnou platební styk?
Pop
https://www.wired.com/story/solve-these-tough-data-problems-and-watch-job-offers-roll-in/ – Číslo 1 na Kagglu je Gilberto Titericz, článek je o tom, jaké dopady na Vaši kariéru může Kaggle mít a proč stojí za to se do něj pustit. Tady je odkaz na rozhovor s ním. (rcmd by reader)
https://www.blog.google/topics/machine-learning/hunting-planets-machine-learning/ – Machine Learning pomáhá s úvěry, s léčbou nemocí, ale i třeba s hledáním nových exoplanet. (rcmd by reader)
https://www.theguardian.com/technology/2018/jan/02/moscow-russia-self-driving-car-challenge-hackathon – Samořídící auto naučené v USA nemá v Moskvě šanci. (rcmd by reader)
http://blog.hysteria.sk/hackovanie-ai/ – Výborný a zajímavý článek o hackování AI, v čem je problém a čeho se bát. (rcmd by reader)
http://www.wildml.com/2017/12/ai-and-deep-learning-in-2017-a-year-in-review/ – Shrnutí roku 2017 v ML, co se všechno událo, zajímavé odkazy, videa atd. Je toho hodně!
https://research.fb.com/publications/applied-machine-learning-at-facebook-a-datacenter-infrastructure-perspective/ – ML ve FB, jak ho používají, jakou má strukturu jejich tým apod. Nemohu ověřit, jestli tomu tak je, nebo ne, to už bude na Vás.
Vzdělávání
https://medium.com/@ageitgey/machine-learning-is-fun-part-4-modern-face-recognition-with-deep-learning-c3cffc121d78 – Rozpoznávání obličeje s pomocí machine learningu. Doporučit je možné celou sérii, která popisuje machine learning a jeho části. (rcmd by reader)
http://docs.python-guide.org/en/latest/ – Python, Python, Python, bez něho nejste nic, a proto si raději nastudujte tento odkaz, kterým Vám pomůže stát se někým. Pro začátečníky i pokročilé. (rcmd by reader)
https://machinelearningmastery.com/datasets-natural-language-processing/ – Potřebujete se naučit nějakou část machine learningu a nemáte data? Pak tento odkaz nabízí řešení. (rcmd by reader)
https://towardsdatascience.com/understanding-feature-engineering-part-1-continuous-numeric-data-da4e47099a7b – To nejdůležitější na ML je featuring, tady je první díl návodu, jak si poradit v případě numerických dat.
Video
https://www.youtube.com/watch?v=MOdlp1d0PNA – Jak se naučit machine learning za 6 měsíců. 20 minutové video.
Vtip
http://cdn.duelinganalogs.com/wp-content/uploads/2012/04/Dragon-Nerds.png
Be First to Comment