Skip to content

DSB #29

Ahoj, pátek, data science bulletin.

Užijte si čtení.

Analytické

https://support.rstudio.com/hc/en-us/articles/200532077 – Verzujeme v R Studiu (Git nebo Subversion). Zde příspěvek, který Vám osvětlí proč to dělat. A tady článek o tom, proč to má smysl, i když nepracujete v týmu, ale sólo. (rcmd by reader)

http://blog.shakirm.com/2018/01/machine-learning-trick-of-the-day-7-density-ratio-trick/ – Density ratio trick – aneb jak použít klasifikátor k výpočtu density ratio (zapomněl jsem český překlad). Autor nabízí i další tipy a triky pro machine learning.

https://blog.floydhub.com/turning-design-mockups-into-code-with-deep-learning/ – Učíme neuronku kódit.

Grafy a vizualizace

https://flowingdata.com/2018/01/08/visualizing-the-uncertainty-in-data/ – Jak graficky znázornit nejistotu? Tady je pár tipů a ukázek, jak ji zase lépe vysvětlit lidem.

https://ourworldindata.org/fertility-rate – Vizualizace porodnosti ve světě. (rcmd by reader)

https://urbandatacyclist.wordpress.com/2017/12/12/visualizing-the-bikeability-of-san-franciscos-roads/ – Bikeability v San Franciscu. Kde se dá dobře jezdit na kole, kde hůř a jak takovou metriku vytvořit a vizualizovat. (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://finmag.penize.cz/ekonomika/329679-az-vam-kvuli-milenialum-zavre-samoska – Mileniálové mění ekonomiku skrze (kreativní) destrukci.

https://blog.modeanalytics.com/how-quora-data-science-head-eric-mayefsky-interviews-candidates/ – Jak šéf data science v Quora.com vybírá kandidáty na pohovoru.

https://www.mckinsey.com/business-functions/mckinsey-analytics/our-insights/data-as-jet-fuel-an-interview-with-boeings-cio – Rozhovor se CIO Boeingu, jaký má vliv datová analýza.

Pop

https://memeburn.com/2018/01/south-africa-pornhub-2017/ – Jako každý rok, i letos přišlo customer insight oddělení jistého velkého poskytovatele zábavy pro dospělé se statistikami za rok 2017.

https://www.kdnuggets.com/2018/01/how-not-lie-statistics.html – Nelžeme se statistikou a chceme se takové situaci vyhnout.

https://github.com/arogozhnikov/python3_with_pleasure – V čem se liší Python 3 od dvojky?

Vzdělávání

https://towardsdatascience.com/my-journey-into-data-science-and-bio-informatics-749ece4d8860 – První díl o tom, jak začít s data science, jaký je rozdíl mezi Pythonem a R a tak vůbec, jakou cestou se vydat.

https://medium.com/@rchang/a-beginners-guide-to-data-engineering-part-i-4227c5c457d7 – Spousta z nás by chtělo být data scientistou, ale co takhle data engineer? A proč se nedá AI postavit na vodě, ale je nejdřív potřeba vybudovat pořádné základy. “Unfortunately, many companies do not realize that most of our existing data science training programs, academic or professional, tend to focus on the top of the pyramid knowledge… As a result, some of the critical elements of real-life data science projects were lost in translation.

https://www.zabaras.com/statisticalcomputing – Statistical Computing for Scientists and Engineers – série přednášek, která (na první pohled) vypadá zajímavěji než leckterý online kurz.

Vtip

https://theamericanceo.files.wordpress.com/2014/03/dilbertgoals1.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply