Skip to content

DSB #38

Ahoj,

je tu další díl DSB! To znamená příslib skvělých textů a samozřejmě víkendu.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

http://www.heatonresearch.com/2017/03/03/python-basic-wikipedia-parsing.html – Už jsme tu měli zdroj na stáhnutí wikipedie, tak teď článek, jak ji parsovat. (rcmd by reader)

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/04/essentials-of-deep-learning-getting-to-know-capsulenets/ – Rozsáhlý článek o Capsule Network. Autor se snaží predikovat čísla na obrázku a porovnává Capsule Network s tradičními přístupy jako MLP (Multi-layer Perceptron) a CNN (Convolutional Neural Network). Včetně python kódu. (rcmd by reader)

https://eng.uber.com/differentiable-plasticity/ – Jak vytvořit neuronovou síť, která bude mít vlastnost plasticity podobně jako lidský mozek.

Grafy a vizualizace

http://jdlm.info/articles/2018/03/18/markov-decision-process-2048.html – Markovské řetězce pro nalezení optimální hry v 2048. Hezky popsáno a vizualizováno.

https://medium.com/netflix-techblog/netflix-flamescope-a57ca19d47bb – Netflix vydal vlastní vizualizační nástroj na zobrazení průběhu procesů (např. CPU či jiných eventů) s pomocí heatmapy.

https://www.themarshallproject.org/2018/03/30/the-myth-of-the-criminal-immigrant – Vizualizace, která říká, že spojitost mezi imigrací a zločinností v USA je jenom iluze. Hodně zajímavá série interaktivních grafů.

Business a kariéra

https://medium.com/acing-ai/microsoft-ai-interview-questions-acing-the-ai-interview-be6972f790ea – Na co se ptají v Microsoftu, když hledají experty do AI týmů.

https://www.technologyreview.com/s/610554/how-the-ai-cloud-could-produce-the-richest-companies-ever/ – Technologičtí obři mezi sebou soupeří i tam, kde to není na první pohled zřejmé. Kdo bude hlavní poskytovatel AI služeb skrz cloud, vyhraje budoucnost?

https://www.collectivecampus.com.au/blog/36-cognitive-biases-that-inhibit-innovation – Až si budete myslet, že jste racionální, tak si znovu přečtěte tento článek. A nejenom to, dostanete i návod na to, jak s tím pracovat a jak se každá z těchto „iracionalit“ projevuje.

Pop

https://www.wired.com/story/emmanuel-macron-talks-to-wired-about-frances-ai-strategy/ – Zatímco u nás se přemýšlí nad znovuzavedením pracovních činností do škol, aby naše děti uměly s kladívkem, ve Francii se poučili z dob, kdy na koních vzdorovali tankům, a tak jejich prezident promýšlí AI strategii. (rcmd by reader)

https://motherboard.vice.com/en_us/article/wj7n74/china-jaywalking-facial-recognition-camera – V DSB oblíbená Čína začíná úspěšně aplikovat AI systémy na rozpoznávání např. neposlušných chodců.

http://nautil.us/blog/-will-this-neural-lace-brain-implant-help-us-compete-with-ai – Neuronové implantáty. V jaké jsme v současnosti situaci a jaké jsou vyhlídky? Rozhovor s Lieberem, vědcem, který to celé vede pod záštitou Elona Muska.

Vzdělávání

http://www.wildml.com/2016/01/attention-and-memory-in-deep-learning-and-nlp/ – Jak funguje attentation mechanism a memory v neuronkách (rcmd by reader)

https://www.kaggle.com/learn/overview – Kaggle začal nabízet vlastní online kurzy! Kvalitu asi nikdo zatím ohodnotit neumí, nezbývá než doufat, že nabídnou něco nového.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/04/top-7-github-repositories-march-2018/ – Nejzajímavější repozitáře za březen 2018.

Odborné články

https://arxiv.org/pdf/1803.10122.pdf – Generative neural networks v prostředí reinforcement learning. Tu samou verzi paperu ale v modernějším kabátu lze nalézt zde. (rcmd by reader)

https://arxiv.org/pdf/1803.09473.pdf – Představujeme Vám code2vec. (rcmd by reader)

https://arxiv.org/abs/1804.01508 – V tomhle článku je všechno. Algoritmický koncept Tsetlin Machine z 50. let, přístup k němu jako k neuronkám, teorie her, logika. Vypadá to dost slibně. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://jobs.dataelixir.com/jobs/4697500-data-scientist-at-kensho – Data scientist v Kensho.

Vtip

http://www.slowradio.cz/ (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply