Skip to content

DSB #37

Ahoj,

je tu pátek, čas nám letí, já se probral vším tím smetím, vybral pro vás zase čtení, tak jdem na to, žádné snění.

Jako vždy, užijte si to.

Analytické

https://julialang.org/blog/2017/12/ml&pl – Jaké by to bylo mít programovací jazyk čistě pro machine learning, a v čem by to bylo jiné od současného stavu?

https://www.datasciencecentral.com/profiles/blogs/extending-churn-analysis-to-revenue-forecasting-using-r – Poměrně dlouhá churn analýza využívající clustering zkombinovaná s předpovídáním výnosů v R.

http://blog.rstudio.com/2018/03/26/reticulate-r-interface-to-python/ – Muselo to přijít a taky to přišlo. Reticulate je package, který Vám umožní používat Python v R.

Grafy a vizualizace

http://graphics.wsj.com/how-the-world-has-changed-since-2008-financial-crisis/ – Wall Street Journal Vám představí spoustu krásných grafů, jak se změnil finanční svět deset let po krizi.

https://www.kdnuggets.com/2018/04/right-chart-your-data.html – Jak vybrat ten správný graf pro naše data.

https://medium.com/@Elijah_Meeks/what-video-games-have-to-teach-us-about-data-visualization-87c25ff7c62f – Videohry mají desítky let zkušeností s vizualizacemi, tak proč od nich něco nepochytit.

Business a kariéra

https://towardsdatascience.com/why-so-many-data-scientists-are-leaving-their-jobs-a1f0329d7ea4 – Přibývají články o odchodech data scientistů, z čeho plyne jejich zklamání? (rcmd by reader)

http://www.tearsheet.co/modern-banking-experience/how-digital-banks-are-raising-the-bar-for-customer-experience – Digitální banky změnily očekávání zákazníků. Jednoduše řečeno, jsou specializovanější, osobnější a přívětivější – tedy doopravdy zaměřené na klienta.

https://thefinancialbrand.com/71025/simplicity-digital-banking-guide-trends/ – Což potvrzuje i tento článek, simplicity není jenom heslo, ale podstata úspěchu.

Pop

https://news.vice.com/en_ca/article/59j593/kaist-ai-killer-robots-weapons – Je to tady! Zabijáčtí roboti s vlastní AI přichází na scénu! (rcmd by reader)

https://theconversation.com/how-cambridge-analyticas-facebook-targeting-model-really-worked-according-to-the-person-who-built-it-94078 – Jak doopravdy fungovala Cambridge Analytica.

https://www.anishathalye.com/2018/04/03/macbook-touchscreen/ – Když rozumíte computer vision, tak si prostě uděláte vlastní dotykovou obrazovku na svém starém notebooku za pár šupů.

Vzdělávání

https://towardsdatascience.com/understanding-feature-engineering-part-4-deep-learning-methods-for-text-data-96c44370bbfa – Zajímá-li Vás textová analýza, tak si projděte tento rozsáhlý článek, kde se dozvíte např. o Continuous Bag of Words (CBOW).

https://www.kdnuggets.com/2018/03/weird-introduction-deep-learning.html – Tohle není jen klasické stokrát ohrané představení Deep Learningu, ale také návod, co si přečíst, jaké kurzy projít, a jaké odborné články nevynechat.

https://github.com/hadley/stats337 – Mistr Hadley, tenhle borec ze Stanfordu, Vám řekne možná ještě líp, co přečíst za odborné papery, abyste nebyli mimo a zároveň získali tolik potřebný přehled.

Odborné články

https://arxiv.org/abs/1802.05957 – Co je to spektrální normalizace a jak ji lze použít v GANs (naše oblíbené Generative Adversarial Networks).

Za ohradou

https://elasticiti.breezy.hr/p/d79ae50bf6d7-data-scientist – Co musí umět data scientist za velkou louží? V New Yorku?

Vtip

http://uploads.neatorama.com/images/posts/46/84/84046/1439846738-0.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply