Skip to content

DSB #53

Ahoj,

konec pracovního týdne znamená, že máme pátek, a i tentokrát to znamená, že vychází data science bulletin! Doporučit lze článek o FB a jeho unsupervised machine translation či komiks u budoucnosti technologických povolání.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://github.com/ameya98/GeneticAlgorithmsRepo – FMGA package pro Python, pro maximalizaci libovolné funkce. (rcmd by reader)

https://code.fb.com/ai-research/unsupervised-machine-translation-a-novel-approach-to-provide-fast-accurate-translations-for-more-languages/ – Jak FB používá unsupervised strojové překlady jazyků.

https://www.kdnuggets.com/2018/08/topic-modeling-lsa-plsa-lda-lda2vec.html – Jak extrahovat téma článků z různých dokumentů? Zkuste techniky jako LSA, pLSA, LDA a lda2vec.

Computer Science

https://blog.joda.org/2018/08/java-is-still-available-at-zero-cost.html – Java přichází o free podporu ze strany Oraclu. Zjistěte, co to znamená a zda začít panikařit. (rcmd by reader)

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/09/180905131829.htm – Jak může Maxwellův démon pomoci k vývoji kvantových počítačů?

https://spectrum.ieee.org/computing/hardware/why-the-future-of-data-storage-is-still-magnetic-tape – Magnetická páska jako datové uložiště? Ne, to není výlet do historie, ale čirá současnost.

Grafy a vizualizace

https://github.com/thomasp85/gganimate/wiki/Temperature-time-series – Jak animovat graf teplot s ggplotem.

https://www.nytimes.com/interactive/2018/08/30/climate/how-much-hotter-is-your-hometown.html – Must see vizualizace, která Vám ukáže, jak se vyvíjely teploty na jakémkoliv místě na světě.

Business a kariéra

https://m.itbiz.cz/clanky/nove-profese-v-bankovnictvi-mechanik-algoritmu-a-designer-smisene-reality – Jaké nás čekají nové profese v bankovnictví? A pokud Vás předchozí článek neoslovil, tak zkuste tuhle komiksovou variantu 😀 (rcmd by reader)

https://medium.com/applied-data-science/every-arrow-on-this-diagram-is-a-data-science-project-775339e51828 – Co všechno může data science vyřešit ve Vašem businessu? Stručný a výstižný přehled. (rcmd by reader)

https://thefinancialbrand.com/74986/banking-personalization-targeting-trends/ – Banky slíbily personalizovaný obsah pro své klienty a očividně tento slib nejsou schopné splnit.

Pop

http://webreprints.djreprints.com/55515.html – Modely budou vládnout světu.

https://www.ben-evans.com/benedictevans/2018/8/29/tesla-software-and-disruption – V čem je Tesla unikátní a jak se obecně prosazují nové neotřelé nápady?

https://www.theverge.com/2018/8/28/17787610/openai-dota-2-bots-ai-lost-international-reinforcement-learning – Lidé zatím stále dokáží v počítačích hrách porážet AI. Článek Vám řekne proč, v čem je současná AI limitovaná.

Vzdělávání

https://www.sqlite.org/lang_with.html#sudoku – Sudoku v SQL už jeden kolega vyšvihl, tak se tentokrát pojďme podívat, jak to dělají jinde. (rcmd by reader)

https://cheatsheets.quantecon.org/ – Matlab, Python, Julia cheatsheet. Srovnejte si tyto tři jazyky, jak přistupují k základním operacím. (rcmd by reader)

https://www.quora.com/I-want-to-learn-Artificial-Intelligence-and-Machine-learning-Where-can-I-start/answer/Daniel-Bourke-2 – Obsáhlý příspěvek o tom, jak se naučit ML a AI.

Odborné články

https://www.readcube.com/articles/10.1201/9781315281575 – Volně dostupná knížka pro každého, kdo nechce data jen prezentovat, ale přetvářet do příběhů.

Za ohradou

https://boards.greenhouse.io/dataminr/jobs/1312838 – Data Scientist v Dataminru v New Yorku.

Vtip

http://www.datagenetics.com/blog/september32012/xkcd936.png (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply