Skip to content

DSB #54

Ahoj,

včera byl čtvrtek, což znamená, že je tu pátek, víkend a bulletin! Doporučuji mapu od Amazonu v grafech a vizualizacích, je neuvěřitelné, že někdo něco takového vytvořil. Pak článek z businessu o tom, kolik platí e-shopy za platební brány. A ne, není to málo. A pak odborný článek, který popisuje, co všechno je špatně se současnými ML články.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://www.datasciencecentral.com/profiles/blogs/beyond-deep-learning-3rd-generation-neural-nets – Co bude následovat po CNN? Jaká bude třetí a čtvrtá generace neuronových sítí? Třeba právě SNN (spiking neural nets) bude tou správnou odpovědí. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/automated-feature-engineering-in-python-99baf11cc219 – Článek o automatickém feature engineeringu v Pythonu. Oficiální stránka je k nalezení zde, kde najdete další podrobné info. (rcmd by reader)

http://varianceexplained.org/r/op-ed-text-analysis/ – Možná jste zaznamenali anonymní článek o tom, jak lidé v Bílém Domě „bojují“ proti Trumpovi, aby USA mohla normálně fungovat. Tak či onak, je to ideální kandidát pro NLP analýzu za účelem odhalení autora.

Grafy a vizualizace

https://poloclub.github.io/ganlab/ – GAN jsou v ML už zaběhnutá věc, tak se taky něčemu přiučte a podívejte se, ale hlavně si interaktivně vyzkoušejte, jak fungují. (rcmd by reader)

https://anatomyof.ai/ – Impozantní mapa od Amazonu. Mapa, která Vám ukáže, jak spolu souvisí AI, zdroje naší planety, data a lidský život (pro ekonomy: kapitál, práce a přírodní zdroje). Tohle je podle mě zatím informačně nejvíc napráskaná vizualizace v DSB ever. Umožní Vám pochopit, jak je vše provázané.

https://www.kdnuggets.com/2018/08/data-visualization-cheatsheet.html – Tipy, jak udělat dobrou vizualizaci.

Business a kariéra

https://towardsdatascience.com/data-scientist-from-good-to-great-5e6aed447b69 – Jak být výborným data scientistou? (rcmd by reader)

https://tyinternety.cz/e-commerce/jaka-je-nejlepsi-platebni-brana-pro-e-shop-a-kam-mizi-vase-poplatky/ – Asi málokdo tuší, kolik platí e-shopy za platební brány. Tady ten článek Vám dá odpověď, která je poměrně drsná. (rcmd by reader)

https://ekonomika.idnes.cz/banky-mladi-fintech-bankovni-sektor-dbg-/ekonomika.aspx – Jaké fintechy v ČR a ve světě konkurují tradičním bankám? (rcmd by reader)

Pop

http://techgrabyte.com/mit-researchers-ai-capable-detecting-depression/ – Deprese je zlo, navíc skryté a málokdo v okolí o ni tuší, a tak je těžké ji diagnostikovat. S pomocí AI ji ale MIT výzkumníci a výzkumnice umí rozpoznat. Detaily najdete v tomto paperu. (rcmd by reader)

https://yihui.name/en/2018/09/notebook-war/#1-hidden-state-and-out-of-order-execution – Obsáhlý článek, který diskutuje (a prezentuje) kritiku týkající se jupyter notebooků. Používat či nepoužívat, to je oč tu běží.

https://medium.com/design-ibm/everyday-ethics-for-artificial-intelligence-75e173a9d8e8 – Jak zajistit, aby AI a její použití bylo v souladu s etikou? Morálka bude v naší práci hrát větší a větší roli. O etice a AI vytvořilo IBM i tento paper zde. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://github.com/rugantio/fbcrawl/ – Chcete data z Facebooku? Tak použijte tenhle crawler. (rcmd by reader)

https://developer.nvidia.com/deep-learning-frameworks – Seznam Deep Learning Frameworků. Caffe2 známe všichni, ale znáte třeba PaddlePaddle (rcmd by reader)

http://meetu.ps/e/FPpKb/vylkP/f – PyData meetup. Přijďte se 18. 10. podívat na meetup, který je zaměřený na python v data science. (rcmd by reader)

Video

https://www.youtube.com/watch?v=ycPr5-27vSI – Rozhovor s Elonem Muskem. Je extrémně dlouhý, ale hodně zajímavý. Většina z Vás asi slyšela, že si tu dal bourbon a jointa, což ale zase není takový odvaz. To, co stojí za to, jsou jeho názory, byť jakkoliv kontroverzní. (rcmd by reader)

https://behindthetech.libsynpro.com/003-andrew-ng-influential-leader-in-artificial-intelligence – Kevin Scott Microsoft’s Chief Technology udělal v podcastu rozhovor s panem Ng.

https://www.youtube.com/watch?v=ZspR5PZemcs&feature=youtu.be – Jak funguje recommendation systém od Netflixu?

Odborné články

https://arxiv.org/abs/1807.03341 – Co je špatného na ML článcích? Pokud je čtete, tak tohle je nutnost. (rcmd by reader)

https://arxiv.org/abs/1809.01995 – Chcete mít na fotce stejnou pózu jako Váš kamarád? No problém, stačí k tomu přidat Vaší fotku a GANs zařídí zbytek.

Za ohradou

https://jobs.dataelixir.com/jobs/5711218-data-scientist-at-second-measure – Data scientist v Second Measure v San Mateo.

Vtip

https://www.monkeyuser.com/assets/images/2018/104-final-patch.png

Be First to Comment

Leave a Reply