Skip to content

DSB #11

Ahoj,

užijte si čtení dalšího dílu bulletinu.

Analytické

http://www.kdnuggets.com/2016/08/10-algorithms-machine-learning-engineers.html – 10 algoritmů, které by měl znát každý, kdo si hraje s machine learningem.

http://livefreeordichotomize.com/2016/12/15/hill-for-the-data-scientist-an-xkcd-story/ – Fenomenální článek postavený z nám už známého komiksu xkcd (takže žádná suchařina) o tom, jak rozeznat korelaci od kauzality. Na co se zaměřit, aby nám bylo vše jasnější.

http://www.kdnuggets.com/2017/06/7-techniques-handle-imbalanced-data.html – Jak si poradit s nevybalancovanými daty.

Grafy a vizualizace

https://tinlizzie.org/histograms/ – Úchvatná vizualizace histogramu, jak se „buduje“ step by step, na co si dát pozor (vysoká citlivost) a jak s ním pracovat. Ale i kdyby tam byla jen ta vizualizace, tak to za to stojí.

https://medium.com/towards-data-science/game-of-thrones-s7e1-twitter-analysis-8dcd0bec958b – Analýza twitteru při letošní premiéře Hry o trůny.

https://medium.com/@lynn_72328/data-visualization-versus-ui-and-data-science-d59182d58af4 – Čtivý ale dlouhý blogový příspěvek o vizualizacích obecně, jak se stát data vis scientistou, co vizualizace obnáší, jak přemýšlet o grafech apod.

Business a kariéra     

https://fintechcowboys.cz/fintechova-konference-money-2020-europe-vyvrcholeni-financni-inkluze/ – Shrnutí fintechové konference Money 20/20 Europe o současných trendech a vyhlídkách v bankovnictví, pohled českého účastníka.

https://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/clanky_rozhovory/media_2017/cl_17_170721_frait_hampl_bankovnictvi.html – ČNB vysvětluje, proč a jak nastavuje sazbu CCyB (sazba proticyklické kapitálové rezervy), proč by to pro banky neměl být problém, a naopak by vlastně měly být rády.

https://fintechcowboys.cz/pavel-kysilka-vita-vstup-technologii-financovani-malych-strednich-podniku/ – Krátký rozhovor s Pavlem Kysilkou (bývalý ředitel České spořitelny a bývalý víceguvenér ČNB) o fintechu, inovacích a digitalizaci. (rcmd by reader)

Pop

http://www.kdnuggets.com/2017/07/4-types-data-analytics.html – 4 typy datové analytiky, čím se liší a k čemu slouží.

http://www.kdnuggets.com/2017/07/rapidminer-ai-machine-learning-deep-learning.html – Nic nevíte o AI? Nevadí, tenhle článek je určený pro ty, kteří netuší, co si pod pojmem AI představit a kam ho zařadit.

https://www.americanbanker.com/news/this-is-how-financial-services-chatbots-are-going-to-evolve – Chatboti, jejich vyhlídky, jak a proč jsou důležité pro banky, co je čeká a nemine.

Vzdělávání

http://www.kdnuggets.com/2017/04/10-free-must-read-books-machine-learning-data-science.html – Seznam deseti užitečných knih dostupných zadarmo pro data science.

https://www.class-central.com/ – Vyhledávač online kurzů napříč platformami, včetně recenzí a žebříčků nejlepších kurzů pro danou oblast. Pokud hledáte nějaký online kurz, tak rozhodně koukněte sem. (rcmd by reader)

http://www.fast.ai/2017/07/17/num-lin-alg/ – Stránka s online kurzy zaměřenými na AI. Odkaz je na kurz týkající se výpočetní lineární algebry v Pythonu. Pokud Vám chybí matematicky orientované kurzy, tak tohle by mohlo být řešení. Bohužel, netuším nic o kvalitě kurzu, byť podle zdroje jsou prý hodně populární.

Vtip

https://www.philsimon.com/blog/cartoons/dilbert-and-big-data/

Be First to Comment

Leave a Reply