Skip to content

DSB #30

Ahoj,

posílám další díl. Tentokrát doporučuji článek z kategorie POP, který popisuje, jak může být snadné získat uživatelská jména a hesla.

Přeji zábavný víkend a jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://deepmind.com/blog/game-theory-insights-asymmetric-multi-agent-games/ – AI systémy se objevují na každém rohu a jejich interakce je nevyhnutelná, tak si přečtěte, co na to Teorie her. (rcmd by reader)

http://www.sarahmei.com/blog/2013/11/11/why-you-should-never-use-mongodb/ – Víte, co je to MongoDB? Ne? Tak tady se o ní můžete dozvědět pár důvodů, proč ji raději jako databázi nepoužívat. (rcmd by reader)

https://squared2020.com/2017/12/21/gravity-introduction-to-bodies/ – Data science v basketballu a hrátky s gravitací. (rcmd by reader)

https://pymotw.com/2/threading/ – Chcete, aby Váš Python využil CPU, jak se sluší a patří? Tak zkuste threading. První část Thread Objects postačí pro základní pochopení. Čtenář doporučuje vyzkoušet jednoduché funkce typu print(‘Worker %s started’ %num) time.sleep(2) print(‘Worker %s finished ‘ %num), kde uvidíte, že se všechny funkce spustily naráz. (rcmd by reader)

https://github.com/facebookresearch/Detectron – Detekce objektů napsaná v Pythonu od Facebooku. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://www.nytimes.com/interactive/2018/01/21/world/year-in-weather.html#lkpr – Krásná vizualizace, kde se můžete podívat na jakékoliv město na světě, o kolik byla jeho teplota vyšší v roce 2017 než v letech 1981 až 2010.

http://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/rngs/MYANMAR-ROHINGYA/010051VB46G/index.html – Jak si žije Rohingyům v uprchlickému kempu v Bangladéši?

http://nbviewer.jupyter.org/format/slides/github/mgeier/jupyter-presentation/blob/master/jupyter-presentation.ipynb#/5 – Prezentace v Jupyteru. (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www.nytimes.com/2018/01/16/magazine/beyond-the-bitcoin-bubble.html – Co se skrývá za Bitcoin bublinou? New York Times přichází s rozsáhlým článkem, který Vám nabídne odpovědi. (rcmd by reader)

https://www.crnrstone.com/insightvault/2018/01/24/neobank-threat-worried-banks/ – Zdá se, že tradiční banky jsou pořád volbou číslo 1 při zakládání účtu i u miléniálů.

https://hackernoon.com/im-harvesting-credit-card-numbers-and-passwords-from-your-site-here-s-how-9a8cb347c5b5 – Chcete hesla, uživatelské přístupy? Tak tady si přečtěte, jak jednoduše se dají získat. Hasta la vista, safety (rcmd by reader)

http://kdovyhrajevolby.cz/archiv/ – Poslední odhad webu Kdo vyhraje volby. (rcmd by reader)

http://www.econlab.cz/wp-content/uploads/2018/01/2017-01-22-velikosti-prezidentskych-kampani.pdf – Studie EconLab (při IES FSV UK) naceňuje kampaň Drahoše (23,5 M CZK) a nekampaň Zemana (35,0 M CZK). (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://www.fullstackpython.com/table-of-contents.html – Další obsáhlý zdroj pro hraní si v Pythonu. (rcmd by reader)

https://www.root.cz/clanky/framework-torch-konfigurace-struktury-neuronovych-siti-rozpoznavani-programovaciho-jazyka/ – České (!) overview nad Torch. Konfigurace struktury neuronových sítí s kódem, odkazy a diskuzí. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2017/11/bayesian-networks-understanding-effects-variables.html – Bayesovské sítě a jejich schopnost popsat vliv proměnných na výstup lépe než tradiční regrese. (rcmd by reader)

Video

https://www.youtube.com/watch?v=21EiKfQYZXc – Pan Ng. mluví hodinu a půl o AI na Stanford MSx Future Forum.

Užitečné zdroje

https://plon.io/ – Pro sdílení projektů, kódů, i pro jejich nápočet. (rcmd by reader)

https://www.floydhub.com/ – Máte doma starý stroj? Málo ramky, slabý zdroj? Pak pomůže Vám modrý Floyd (rcmd by reader)

Vtip

https://www.megaleecher.net/uploads/geek-comic-update.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply