Skip to content

DSB #31

Ahoj,

páteční bulletin přináší další články z data science. Dnes doporučuji článek o nejlepších jobech v USA, zabere asi tak minutu a možná Vás donutí přemýšlet o zelené kartě 😀 BTW dostal jsem zákaz používat slovo fenomenální a vůbec bych měl prý adjektivy a superlativy šetřit, tak se o to pokusím, ale nic neslibuji.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://blog.insightdatascience.com/how-to-solve-90-of-nlp-problems-a-step-by-step-guide-fda605278e4e – Step-by-step NLP, včetně několika užitečných vizualizací.

https://arxiv.org/pdf/1406.2661.pdf – Paper o Adversial Nets – aneb jedna z mála věcí v neuronkách, která není z minulého století. (rcmd by reader)

https://www.infragistics.com/community/blogs/b/tim_brock/posts/too-big-data-coping-with-overplotting – Děláte graf z big data, a to, co vidíte, je garbage? Možná máte problém s overplottingem. O co se jedná a jak s tím poradit Vám nastíní tento článek.

Grafy a vizualizace

https://news.developer.nvidia.com/ai-algorithm-can-read-your-mind/ – Rekostrukce obrázků, které vidíte, na základě aktivity Vašeho mozku s pomocí deep learningu. Krátká cool videa se stručným popisem celého procesu. (rcmd by reader)

http://arcdata.maps.arcgis.com/apps/Cascade/index.html – Vždy mám radost z pěkné vizualizace, kterou vytvořili Češi, i tady jedna taková je a týká se výsledků prezidentských voleb. (rcmd by reader)

https://labs.strava.com/heatmap/#6.03/44.68532/34.78452/hot/run – Podívejte se na fitness aktivitu uživatelů společnosti Strava po celém světě v této okouzlující heat mapě. Můžete si vybrat mezi cyklistikou, během, plaváním a lyžováním. Tady odkaz na metodu tvorby této mapy. (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www.mobilmania.cz/clanky/operatori-maji-novy-prijem-oznamkuji-vasi-solventnost-a-cislo-prodaji-bankam/sc-3-a-1340501/default.aspx – TelcoScore, asi všichni víte, o co se jedná, ale článek rozebírá i postavení klienta, jaké má vlastně možnosti a co s tím. (rcmd by reader)

https://www.datascience.com/blog/why-data-science-leaders-fail – Team leadeři a manažeři data science útvarů o svoji práci nestojí L

http://time.com/money/5114734/the-50-best-jobs-in-america-and-how-much-they-pay/ – 50 nejlepších jobů v USA a jak dobře jsou placené. Hádejte, který job je na prvním místě? BTW median příjmu jednotlivce v USA je kolem 31 000 USD.

Pop

https://technet.idnes.cz/sledovani-cina-velky-bratr-d05-/sw_internet.aspx – O čínském velkém bratrovi tu už byly dva články, ale přidejme třetí, který některé informace shrnuje, a zároveň přináší nové – např. o alternativách na západě. Info shrnuje i toto starší krátké video a víc než doporučit lze i první díl třetí sezóny seriálu Black Mirror s názvem Nosedive. „…pokud budete žít podle představ státu, můžete mít pohodlný život a spoustu výhod. Pokud ne, každý aspekt vašeho každodenního života se zhorší. A samozřejmě tu budou i negativní sociální dopady, jelikož přátelé vás raději odstřihnou, než aby se nechali stáhnout níže, a na seznamce bude váš profil někde „u dna“”. (rcmd by reader)

https://design.google/library/ux-ai/ – Google popisuje, na co je nutné myslet, pokud vytváříte produkt „poháněný“ umělou inteligencí.

https://techcrunch.com/2018/01/30/andrew-ng-officially-launches-his-175m-ai-fund/ – Pan Ng jede bomby a vybral 175 miliónů USD na experimentování s AI.

Vzdělávání

http://parrt.cs.usfca.edu/doc/matrix-calculus/index.html – Veškerá matematika, kterou byste měli znát, pokud chcete doopravdy rozumět deep learningu podle učitelů magisterského data science programu z Univerzity San Francisco.

https://www.toptal.com/machine-learning/supervised-machine-learning-algorithms – Základní supervised machine learning algoritmy, které je vhodné ovládat.

https://www.kdnuggets.com/2018/01/data-scientist-feynman-technique.html – Feynmanova technika, která Vám umožní se co nejlépe zlepšovat v data science.

Vtip

http://4.bp.blogspot.com/-bKFtsjMkyoU/VhZKrseWngI/AAAAAAAABKE/Ng02nm1zx7c/s1600/outlier%2Bpic%2B1.jpg

One Comment

Leave a Reply