Ahoj,
asi jste si všimli, že minulý týden bulletin nevyšel (editor nebyl v práci), ale dnes je vše napraveno. Tentokrát bych ze všech článků doporučil článek o tvorbě realtime volební mapy a pro ty, co mají náladu číst si delší dobu, tak článek od Wired.
Jako vždy, užijte si čtení.
Analytické
https://towardsdatascience.com/building-a-deep-neural-net-in-google-sheets-49cdaf466da0 – Tušíte-li, že existují hluboké konvoluční neuronové sítě, zatímco tápete při jejich pochopení, tento článek by Vám mohl otevřít cestu. Autor s pomocí google sheets vysvětluje, o co se jedná.
https://hackernoon.com/the-new-neural-internet-is-coming-dda85b876adf – Co jsou to Generative Adversarial Networks? K čemu je možné je použít, jak fungují? (rcmd by reader)
http://pytorch.org/2018/01/19/a-year-in.html – Ro(c)k 2017 s PyTorch. (rcmd by reader)
Grafy a vizualizace
https://www.lupa.cz/clanky/jak-se-kresli-realtime-volebni-mapy-pro-statisice-lidi/ – Jak se vytváří taková vizualizace volebních výsledků online? Jaké všechny překážky je nutné překonat a na co vše pamatovat. (rcmd by reader)
https://www.makeartwithpython.com/blog/video-synthesizer-in-python/ – Stavíme video syntetizér (vizualizace na základě zvuku) v Pythonu. (rcmd by reader)
https://www.wsj.com/graphics/2018-winter-olympics-art-of-the-millisecond/ – Tradičně moc pěkná vizualizace o tom, jak sportovci na olympiádách v čase zrychlují.
Business a kariéra
https://www.finance.cz/496071-kdo-vlastni-ceske-banky/ – Stručný přehled o tom, kdo vlastní které banky na českém trhu, jakého zisku v posledních letech dosáhly a kolik mají klientů.
https://ekonom.ihned.cz/c1-66042380-bankere-nahrazuji-roboti – Článek o robotizaci bankovnictví v ČR. Nejdříve Vás navnadí Japonskem a filmem Já, robot, a následně Vám vysvětlí, že banky umí automaticky skórovat klienta. (rcmd by reader)
https://research.hackerrank.com/developer-skills/2018/ – Průzkum mezi vývojáři, jaké jsou trendy, co je mezi nimi oblíbené, co považují za důležité atd. – 39 441 respondentů. (rcmd by reader)
Pop
https://blogs.nvidia.com/blog/2018/02/14/i-am-ai-episode-4-modiface/ – Praktická aplikace pro Apple, která Vám umožní zjistit, jak byste vypadali s jinou barvou vlasů.
https://www.wired.com/story/inside-facebook-mark-zuckerberg-2-years-of-hell/ – Jakou mají odpovědnost firmy, které pracují s daty? Jak se s ní vypořádají? A jak v tomhle směru funguje Facebook? Dlouhý, ale velmi doporučovaný článek od Wired. (rcmd by reader)
https://techcrunch.com/2018/02/08/chinese-police-are-getting-smart-glasses/ – Po neúspěchu Google Glass by člověk řekl, že chytré brýle jsou mrtvý koncept. Policisté v Číně mají ale jiný názor a my tak dostáváme další kamínek do mozaiky velkého čínského bratra.
Vzdělávání
https://www.datascienceatthecommandline.com/ – Jak se dělá data science v příkazovém řádku?
https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/02/10-free-must-read-machine-learning-e-books/ – TOP 10 data science knih zadarmo (včetně klasiky ISL či knihy od pana Ng.
https://gist.github.com/hofmannsven/6814451 – Všichni už máme základ nutný pro použití GITu, tak tady je cheatsheet. (rcmd by reader)
Video a podcasty
https://www.datacamp.com/community/podcast – Máte rádi podcasty? Pak zkuste tento hodinový od Hugo Bowne-Andersona z DataCampu. V předposledním díle se probírá například fakt, že astronomové pracují s big data zcela běžně. (rcmd by reader)
Za ohradou
https://www.kdnuggets.com/jobs/18/02-13-apple-data-mining-scientist.html – Nová rubrika, kde vždy vyberu jeden zajímavý pracovní inzerát ze zahraniční země, abychom se mohli podívat, co vlastně je potřeba na kterých pozicích umět a znát tam v tom velkém světě. Nyní se jedná o práci v Applu na pozici Data Mining Scientist.
Vtip
https://eigenblogger.files.wordpress.com/2012/06/05-31-2012-a.gif
Be First to Comment