Skip to content

DSB #39

Ahoj,

je tu pátek = je tu DSB.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://www.codewars.com/ – Vím, že máte rádi výzvy. Tak se koukněte sem, tady můžete trénovat své oblíbené programovací jazyky. A nejenom trénovat, ale hlavně sbírat body a soutěžit. (rcmd by reader)

https://developers.google.com/maps/documentation/elevation/intro#CreatingElevationCharts – Kdyby někoho zajímaly nadmořské výšky, tak The Google Maps Elevation API je přímo pro Vás. (rcmd by reader)

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/04/fundamentals-deep-learning-regularization-techniques/ – Máte problém s přeučováním modelů? Tak tady je řešení pro python.

Grafy a vizualizace

https://www.quantamagazine.org/decades-old-graph-problem-yields-to-amateur-mathematician-20180417/ – 60 let starý Hadwiger-Nelson problém vyřešen?

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/04/introduction-to-graph-theory-network-analysis-python-codes/ – Úvod do teorie grafů a síťové analýzy, opět v pythonu.

http://www.datainnovation.org/2018/04/visualizing-the-pay-gap-between-men-and-women-in-the-uk/ – Vizualizace příjmový rozdíl mezi muži a ženami v UK.

Business a kariéra

https://www.oreilly.com/ideas/getting-the-most-from-the-ai-business-summit – AI Business konference, tak si přečtěte, co tam na jednoho čeká. (rcmd by reader)

http://thefinanser.com/2018/04/digital-banking-isnt-just-app.html/ – Ne, to, že máte digitální aplikaci neznamená, že jste digitální banka. („Digital is a complete transformation of the fabric and foundations of the organisation and, until you realise this, you are letting your organisation rot.“)

https://gomedici.com/rise-of-voice-payments-ecosystem/ – Ovládání hlasem neznamená jen hlasové asistenty, ale i možnosti v bankovnictví jako jsou platby hlasem.

Pop

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66116610-robot-singapurskych-vedcu-sestavil-samostatne-drevenou-zidli-z-ikea-dokazal-to-za-dvacet-minut – Konečně užitečný robot. (rcmd by reader)

http://rbharath.github.io/the-advent-of-huangs-law/ – Křemíkové CPU naráží na hranice svých fyzikálních možností, Moorův zákon končí a začíná (prý) éra GPU a s nimi i nový zákon – Huang’s Law. (rcmd by reader)

https://www.oreilly.com/ideas/data-engineers-vs-data-scientists – Rozdíl mezi data inženýrem a data vědcem. BTW ideální poměr je 2 až 3 data inženýři na jednoho vědce, jinak prý (mimo jiné) vázne produkcionalizace.

Vzdělávání

https://www.oreilly.com/ideas/introducing-capsule-networks – Capsule Networks se objevily v minulém díle, tak tady je k nim introduction, ať víte, o čem byla vlastně řeč. (rcmd by reader)

https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/04/the-scientific-paper-is-obsolete/556676/ – Vědecké články jsou minulost. (rcmd by reader)

https://www.oreilly.com/ideas/how-to-solve-90-of-nlp-problems–a-step-by-step-guide – NLP tu měly už tolik článků, že pokud stále ještě nejste experty, tak… si přečtěte ještě jeden, který řeší 90 % NLP problémů krok za krokem. (rcmd by reader)

Video

https://thenextweb.com/artificial-intelligence/2018/04/11/researchers-trained-an-ai-to-create-flintstones-cartoons/ – AI vytváří nové díly Flintstonů.

https://www.engadget.com/2018/04/12/google-ai-looking-to-listen-voice-separation/ – Google najde Váš hlas v davu… časem.

https://www.youtube.com/watch?v=HAgbIiQSzEk – Mark Zuckerberg byl zpovídán v kongresu. Tak tady je video 6 nejvíc awkward momentů, mimo jiné ilustrujících chabou znalost moderních technologií mezi zákonodárci.

Odborné články

https://arxiv.org/abs/1801.10130 – Best Paper Award z konference ICLR 2018 vyhrál právě tento článek o spherical CNN. Zde odkaz na github. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://www.aclu.org/careers/senior-data-scientist-data-04-data-analytics-department-new-york-ny – Senior Data Scientist v New Yorku.

Vtip

https://lovestats.files.wordpress.com/2012/07/e0412-21143_649830845046372_688765536_n.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply