Skip to content

DSB #40

Ahoj,

poslední bulletin zjitřil jindy klidné emoce čtenářů, což byl skvělý důkaz, že Vás pořád zajímá. I proto už vychází 40. díl, za což díky.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://itsfoss.com/ubuntu-18-04-release-features/ – Vychází nové Ubuntu 18.04 LTS. Další info lze nalézt zde. (info by Petr Kutálek

https://medium.com/tensorflow/introducing-tensorflow-probability-dca4c304e245 – TensorFlow přichází s TensorFlow Probability, novým toolboxem pro Vaše analýzy. V článku najdete k čemu se hodí a jak ho začít používat.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/04/winning-solutions-codes-from-avs-signature-hackathon-lord-of-the-machines/ – Vítězná řešení a kódy v pythonu z hackathonu Lord of the Machines. Zvládli byste to líp?

Grafy a vizualizace

https://rviews.rstudio.com/2018/04/17/reticulated-shiny/ – O balíčku reticulate, který Vám umožní používat python v R, už víte z minulých dílů. Teď se podívejte, jak zkombinovat Shiny a Python. Neuvěřitelné.

https://xeno.graphics/ – Užitečné, pěkné a divné grafy! Užitečné především, pokud potřebujete vizualizovat něco netradičního.

https://packedbars.com/ – Už jste někdy viděli packed bar chart? Co to vlastně je a jak dokáže znázornit více než 200 hodnot naleznete v článku.

Business a kariéra

https://www.oreilly.com/ideas/thinking-beyond-bots-how-ai-can-drive-social-impact – Jak může AI zlepšit veřejné blaho a co je k tomu potřeba? (rcmd by reader)

https://www.c4isrnet.com/intel-geoint/2018/04/18/pentagon-developing-artificial-intelligence-center/ – USA se cítí být pozadu v AI, především za Čínou, a tak Pentagon přichází AI centrem. (rcmd by reader)

https://medium.com/bull-market/a-cynic-s-guide-to-fintech-3cd0995e0da3 – Cynické zrůdy mezi Vámi budou nadšené z tohoto článku. Skeptický a výsměšný pohled na současnou fintech scénu.

Pop

https://idea.cerge-ei.cz/files/IDEA_Studie_2_2018_Nazvy_firem/mobile/index.html#p=4 – Kluci z výzkumného institutu IDEA při CERGE-EI analyzovali, jak spolu souvisí název společnosti a produktivita společnosti. (rcmd by reader)

https://medium.com/@mijordan3/artificial-intelligence-the-revolution-hasnt-happened-yet-5e1d5812e1e7 – Velmi zajímavý článek o tom, jaké má důsledky nadužívání pojmu AI, proč to může škodit, v čem je současné AI vlastně velmi zastaralé, a jaké nás čekají výzvy v budoucnosti?

http://variety.com/2018/gaming/news/call-of-duty-alexa-skill-1202757252/ – AI zanalyzuje, jak dobře hrajete Call of Duty, a tak se můžou Vaše schopnosti rozvíjet do nekonečna. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://blog.thedataincubator.com/2017/10/ranking-popular-deep-learning-libraries-for-data-science/ – Žebříček knihoven pro deep learning podle aktivity na Githubu, Stack Overflow a vyhledávání na Googlu. (rcmd by reader)

https://medium.com/indeed-data-science/qualitative-before-quantitative-how-qualitative-methods-support-better-data-science-d2b01d0c4e64 – Proč je vhodné nepohrdat kvalitativními metodami, a jak můžou zlepšit kvantitativní výstupy.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/04/guide-sequence-prediction-using-compact-prediction-tree-python/ – Slyšeli jste už o sekvenčním predikování? S pomocí CTP (Compact Prediction Tree) je to snadné a účinné.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=cQ54GDm1eL0 – Deepfakes (deep learning + fake) znamená, že kromě nesmyslných zpráv nás za chvilku zaplaví uměle vytvořená videa. Čemu nakonec budou lidé věřit (rcmd by reader)

Odborné články

https://arxiv.org/pdf/1703.02596.pdf – Customer Lifetime Value Prediction Using Embeddings. (rcmd by reader)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gbeatty.arxiv&hl=cs – Chcete číst nejnovější arXiv články? Tak pak doporučuji tuhle aplikaci. Vámi olajkované články z kategorií, které Vás zajímají, natahá do mobilu a Vy pak můžete číst kdekoliv a kdykoliv, i offline. (rcmd by reader)

https://gallery.mailchimp.com/dc3a7ef4d750c0abfc19202a3/files/93e40657-1adb-4891-94ad-c65dda68061f/Ng_MLY01_02.pdf – Pan Ng. vydal stručnou knížku s tipy k machine learningu. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://boards.greenhouse.getrake.io/warbyparker/jobs/1123275 – Data Scientist / Statistik ve Velkém jablku. BTW rýpalům připomínám, že rubrika má přiblížit požadavky a nároky kladené na analytiky v neevropských zemích, abychom nebyli v bláhové iluzi.

Vtip

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/adKBzb9_460svvp9.webm (rcmd by reader)

Be First to Comment

Leave a Reply