Skip to content

DSB #41

Ahoj,

doufám, že jste naladěni na víkendovou atmosféru, kterou zpestříte nejen bulletinem. 

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://www2.informatik.uni-hamburg.de/wtm/OMG-EmotionChallenge/ – OMG challenge se snaží o kategorizaci emocí. Dnes tato challenge končí, a proto si můžete projít první přístupy: první, druhý a třetí. (rcmd by reader)

https://iluxonchik.github.io/regular-expression-check-if-number-is-prime/ – Jak s pomocí regulárního výrazu poznat prvočísla. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/stochastic-weight-averaging-a-new-way-to-get-state-of-the-art-results-in-deep-learning-c639ccf36a – Stochastické vážené průměry a jejich využití pro zlepšení výkonu neurálních sítí.

Grafy a vizualizace

http://jakevdp.github.io/blog/2013/07/10/XKCD-plots-in-matplotlib/ – Chcete, aby Váš graf byl ve stylu XKCD? Pak si můžete splnit sen s matplotlib. (rcmd by reader)

http://style.org/ku/ – Tohle je transkripce přednášky včetně slajdů o designu. Jak je design důležitý při předávání informací, jak funguje atd. Nenechte se odradit netradičním formátem a tématem, protože je to nabušené informacemi až k hranici všech možností.

https://evictionlab.org/map/#/2016?geography=states – Jak často lidé v USA přichází o domov? Kde nejčastěji? Jaká je jejich segmentace? To vše můžete nalézt v této velmi pohledné vizualizaci.

Business a kariéra

https://www.lupa.cz/clanky/tomas-mikolov-facebook-siri-cortana-ci-alexa-jsou-hloupe-zapadu-muze-ve-vyvoji-ai-ujet-vlak/ – Tomáš Mikolov expert na NLP z Facebooku upozorňuje na nedostatky současných AI řešení jako jsou např. hlasoví asistenti Siri, Cortana či Alexa. „Je zde vize, že budeme mít inteligentní osobní asistenty, kteří nám budou pomáhat tak, jako opravdoví lidští asistenti. K tomuto cíli máme strašně daleko. To, co se tomu nejvíce podobá, jsou různí „rule-based“ asistenti typu Siri. Ti jsou ale z technologického hlediska směšně daleko k tomu, co si myslíme, že by mohlo existovat v budoucnu.” (rcmd by reader)

https://www2.deloitte.com/us/en/pages/financial-services/articles/banking-industry-outlook.html – Jaké jsou podle Deloittu kritické oblasti pro bankovnictví v roce

https://www.kdnuggets.com/2018/04/poll-data-scientist-job-satisfaction.html – Nikdo není tak spokojený jako data scientista 🙂

Pop

https://www.theatlantic.com/technology/archive/2018/04/vatican-secret-archives-artificial-intelligence/559205/ – Na jaké problémy lze narazit, když se rozhodnete zdigitalizovat knihovnu ve Vatikánu se záznamy z 12 století. A jak tyto problémy překonat.

https://publications.parliament.uk/pa/ld201719/ldselect/ldai/100/100.pdf – Tohle asi nikdo z Vás číst nebude, ale v Anglii Sněmovna lordů vydala 200 stránkový dokument o AI strategii země, co to vlastně AI je, jak může ovlivnit lidské život v blízké a vzdálené budoucnosti atp. Kdy se podobného dokumentu dočkáme u nás?

https://newrepublic.com/article/148121/control-14-billion-people – Od roku 2020 Čína spustí pro všechny své občany povinný, Vám už dobře známý, social credit systém, který posouvá vize o Velkém bratrovi na úplně nový level.

Vzdělávání

https://cz.pycon.org/2018/ – V Praze první tři dny v červnu nás čeká PyCon. První dva dny přednášky, třetí den workshop. Podle našeho předního pythonisty jde o akci, na které nesmíte chybět (rcmd by reader)

https://github.com/cosmic-cortex/modAL – Pro Python 3 tu máte další analytický framework postavený nad scikit-learn. (rcmd by reader)

https://medium.com/@Elijah_Meeks/designing-a-data-visualization-dashboard-like-it-was-a-game-b347858c1bce – Jak logicky postupovat při tvorbě dashboardu.

Odborné články

http://www.cs.ubc.ca/~murphyk/Thesis/thesis.pdf – Zajímají Vás Bayesovské sítě, tak tady je disertační práce doktoranda z Berkeley, která Vás do nich zasvětí. (rcmd by reader)

https://arxiv.org/abs/1805.01352 – Minule jsme si probrali spherical CNN, teď jsou na řadě spiking deep NN. (rcmd by reader)

https://arxiv.org/abs/1805.01217 – A poněkud netradiční topic. ML nám může pomoci odhalit nepravosti v uživatelských podmínkách – Terms of Service. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://jobs.dataelixir.com/jobs/4777445-director-of-data-science-at-fair-trade-usa – Co by měl umět ředitel data science oddělení v Oaklandu?

Vtip

https://bullisandco.files.wordpress.com/2014/10/statistics.png

Be First to Comment

Leave a Reply