Skip to content

DSB #74

Ahoj,

pátek je sice daleko, ale dsb a hromada výborných článků konečně tady. V analytickém doporučuji rozdíl mezi confidence a accuracy v ResNet sítích, ve vizualizacích je super vizualizace algoritmů, v popu si můžete přečíst o kybernetických útocích mezi zeměmi, v businessu si můžete nastudovat, co bude znamenat Lira od FB.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://towardsdatascience.com/detecting-malaria-with-deep-learning-9e45c1e34b60 – Detekce malárie včetně kódu v Pythonu? Od začátku do konce návod, jak udělat základní klasifikátor na snímky krve? To chceš! (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/snorkel-a-weak-supervision-system-a8943c9b639f – Pro dobrý model potřebujete dobrý labely. Získat je můžete s pomocí Snorkelu. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/how-to-be-confident-in-your-neural-network-confidence-10d10dcf8003 – Přečtěte si o rozdílu (miscalibration) mezi confidence a accuracy v ResNet sítích (residual neural network). Jak řešit, když je skóre daleko od jistoty? (rcmd by reader)

Computer Science & Science

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/06/190624111038.htm – Korejci chtějí hry bez latence, a tak na to mají výzkum.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2019/06/6-useful-programming-languages-data-science-r-python/ – Jaké další programovací jazyky (kromě pythonu a R) jsou užitečné pro data science?

https://www.quantamagazine.org/math-proof-finds-all-change-is-mix-of-order-and-randomness-20190327/ – Quanta magazín mě hrozně baví – tentokrát článek o tom, že veškeré změny jsou podle důkazu směsicí řádu a náhody.

Grafy a vizualizace

https://algorithm-visualizer.org/ – Vizualizace mnoha různých algoritmů, výborná věc. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/the-simpsons-meets-data-visualization-ef8ef0819d13 – Pěkná vizualizace seriálu Simpsonovi. Která postava má nejvíc prostoru? Kdo mluví s kým? Která postava toho říká nejvíce na jeden výstup? Kde se postavy nejčastěji nacházejí? A mnoho a mnoho dalších informací. (rcmd by reader)

https://medium.com/@prasadostwal/multi-dimension-plots-in-python-from-2d-to-6d-9a2bf7b8cc74 – Spíš absurdní než praktické, ale jestli chcete vidět 6 dimenzionální graf, tak jste na správném místě. (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www.forbes.com/sites/greatspeculations/2019/06/19/facebooks-libra-cryptocurrency-is-the-future-of-fintech/#1517ec4d6629 – Jednou z největších událostí ve finančním světě je FB a jeho Libra. O co se jedná, co můžeme čekat a co od toho očekává samotný FB? Rozsáhlý článek na toto téma připravili i na The Verge. A úvaha, opět na The Verge, jestli Libra pomůže lidem bez bankovního účtu.

https://biztechmagazine.com/article/2019/06/top-5-retail-banking-technology-trends-2019-so-far-perfcon – Výborný a stručný článek o trendech v retailovém bankovnictví. Ať už jde o otevřené bankovnictví, hlasové bankovnictví, blockchain či využití cloudu .

https://www.datainnovation.org/2019/06/what-the-evidence-shows-about-the-impact-of-the-gdpr-after-one-year/ – Jaký byl reálný dopad GDPR po prvním roce jeho existence?

Pop

https://www.niemanlab.org/2019/06/the-new-york-times-has-a-course-to-teach-its-reporters-data-skills-and-now-theyve-open-sourced-it/ – New York Times dal k dispozici materiály, které používá k tréninku novinářů pro práci s daty. (rcmd by reader)

https://www.nytimes.com/2019/06/24/us/wildfires-big-data-california.html – Big data nemusí jenom navyšovat provozní zisk, ale třeba i reálně pomoci – např. v boji proti požárům v USA. (rcmd by reader)

https://www.nytimes.com/2019/06/15/us/politics/trump-cyber-russia-grid.html – Válka v kyberprostoru jede na plné obrátky a USA se rozhodli eskalovat útoky na elektrickou síť Ruska, či zaútočit na zbraňové systému Iránu. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://towardsdatascience.com/sign-language-recognition-in-pytorch-5d72688f98b7 – Jak rozpoznat znakovou řeč na pár řádků kódu v pytorch. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/10-simple-hacks-to-speed-up-your-data-analysis-in-python-ec18c6396e6b – 10 tipů, jak zrychlit datovou analytiku v Pythonu. Především první bod stojí za to, EDA nebyla nikdy rychlejší. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2019/06/ten-useful-things-r.html – 10 užitečných tipů pro R, o kterých jste dost možná nikdy neslyšeli.

Za ohradou

https://jobs.lever.co/twitch/a6f5a880-fd33-47c7-8ab9-cb7c42edd559 – Senior Data Analyst ve známé streamovací službě Twitch, v San Franciscu.

Be First to Comment

Leave a Reply