Skip to content

DSB #35

Ahoj,

blíží se víkend, přichází bulletin a já Vám doporučuji poslední odkaz u grafů a vizualizací. Jedno z videí tentokrát udělá radost všem šotoušům.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

http://sujitpal.blogspot.cz/2015/09/sentence-similarity-using-word2vec-and.html – Word2Vec a WMD, aneb počítáme vzdálenost vět. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/sentence-embedding-3053db22ea77 – A když už umíme základy, tak pojďme zapojit deep learning. (rcmd by reader)

https://petolau.github.io/TSrepr-clustering-time-series-representations/ – Clusterování časových řad pro profilování spotřebitelů elektrické energie od slovenského autora Petra Laurinca. Kromě tohoto příspěvku na svém blogu, také vytvořil vlastní balíček do R pro práci s časovými řadami a to TSrepr. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://flowingdata.com/2018/03/07/visualizing-outliers/ – Další ze článků na vizualizaci outlierů, který doporučily všechny mé zdroje.

https://interaktiv.morgenpost.de/laermkarte-berlin/ – Berlín a krásná vizualizace výskytu hluku.

https://pudding.cool/2017/03/music-history/ – Tohle… je… bomba. Nádherná vizualizace, která sleduje v čase top pět songů z žebříčku a Vy si můžete nejenom prohlédnout, ale i poslechnout, jak se nám hudba vyvíjí přímo před ušima.

Business a kariéra

https://medium.com/airbnb-engineering/scaling-knowledge-at-airbnb-875d73eff091 – Knowledge sharing je i našem týmu nekonečné téma, tak si pojďme přečíst, jak to dělají jinde. Včetně gitu. (rcmd by reader)

https://www.entrepreneur.com/article/310060 – Co nás čeká za novinky v oblasti plateb, aneb 6 trendů na které se těšit.

http://www.investmentnews.com/article/20180306/FREE/180309950/why-amazon-is-moving-into-finance-and-what-it-means-for-advisers – Amazon vstupuje do finančního světa, ale nevypadá to, že by založil vlastní banku. Zatím vsadí na spolupráci s JP Morgan.

Pop

https://www.sciencenews.org/article/twitter-fake-news-truth – Fake News se na twitteru šíří rychleji a mají větší dopad, než opravdové relevantní zprávy.

https://www.technologyreview.com/s/608253/your-best-teammate-might-someday-be-an-algorithm/ – Čeká nás budoucnost ala Star Wars, kde AI je pro lidi komplement a společník, anebo vyhraje varianta ala Matrix a my všichni zahyneme ve válce s roboty?

https://www.buzzfeed.com/venessawong/amazon-alexa-devices-are-laughing-creepy – Alexa se prý jednou přestane smát tvrdí buzzfeed 😀

Vzdělávání

http://www.shortscience.org/ – Nebaví Vás číst dlouhé odborné články? Tak v tom případě doporučuji shortscience, kde najdete jejich shrnutí (rcmd by reader)

https://www.slideshare.net/TessFerrandez/notes-from-coursera-deep-learning-courses-by-andrew-ng – Pan Ng má nové kurzy, které jsou prý sice hodně základní (jako všechny online kurzy), ale přesto se těší dobrým recenzím. Tak pro ty, co mají zájem, zkuste se podívat na kreslené poznámky k jeho data science specializaci na coursera.org. (rcmd by reader)

https://puzzling.stackexchange.com/questions/61929/happy-pi-day-try-to-solve-this-pidoku – Protože 14. března proběhl pi day, tak si na jeho počest můžete zkusit vyřešit speciální sudoku. (rcmd by reader)

Video

https://www.youtube.com/watch?v=oLxE4tdVxVY – Samsung představuje v krátkém videu 3 nové nápady: customizovatelný komiks, falešný hologram a vtělenou reklamu do herních světů.

https://www.youtube.com/watch?v=XyCAUV8OsU8 – Tentokrát nejde o data science, ale o jízdu vlakem! 😀 24/7 kamerový přenos z pohledu strojvedoucího. Protože i data scientista potřebuje oddych.

Odborné články

https://www-01.ibm.com/marketing/iwm/dre/signup – Knížka Getting Started with Artificial Intelligence od O’Reilly (zadarmo).

Za ohradou

https://www.spotifyjobs.com/job/data-scientist-growth-insights-o3k56fwi/ – Co je potřeba znát na pozici data scientisty ve Spotify.

Vtip

https://by2pie.files.wordpress.com/2015/05/normalcurvisaurus.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply