Skip to content

DSB #36

Ahoj,

není pátek, ale je čtvrtek! A přesto vychází bulletin! Protože vím, jak prožíváte čekání (viz https://i.imgur.com/2vtY6ah.gifv), tak to nebudu dále zdržovat.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://brenocon.com/blog/2012/03/cosine-similarity-pearson-correlation-and-ols-coefficients/ – Chcete porovnat dva vektory, zjistit, zda jsou si podobné? Tak možná zkuste cosine similarity. (rcmd by reader)

https://github.com/ilkarman/DeepLearningFrameworks – Jaké máme deep learningové frameworky? Podrobný přehled. (rcmd by reader)

https://codeburst.io/how-to-rewrite-your-sql-queries-in-pandas-and-more-149d341fc53e – Jak napsat SQL dotaz v Pandas. (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://infografiky.ihned.cz/pobocky-banky/r~f7f1552e31c211e8a72bac1f6b220ee8/ – Infografika o pobočkách českých bank. Jaké jsou jejich počty, srovnání se světem, současné trendy. (rcmd by reader)

http://businessoverbroadway.com/top-10-challenges-to-practicing-data-science-at-work – Graf o překážkách data scientisty na cestě jeho bádání.

https://www.nytimes.com/interactive/2018/03/19/upshot/race-class-white-and-black-men.html – New York Times jedou bomby, a to bez ohledu na obsah jejich vizualizací. Tohle je prostě luxus. Podívejte se na distribuci bílých a černých mužů dle příjmů v čase. A jaká je šance, že černý kluk z bohaté rodiny bude bohatý i v dospělosti? A mnohem, mnohem víc.

Business a kariéra

https://www.cio.com/article/3225445/artificial-intelligence/machine-learning-success-stories.html – A k čemu je vlastně ten machine learning (rcmd by reader)

https://tyinternety.cz/digital/jsme-digitalni-lidr-ceskeho-trhu-rika-jakub-komenda-z-moneta-money-bank/ – Rozhovor s Jakubem Komendou s Monety. Proč je Moneta podle něj digitální leader. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/hiring-data-scientists-step-1-stop-looking-for-data-scientists-9eb282a0f96b – Jak najít data scientistu, jak ho poznat, jaký by měl být? (rcmd by reader)

Pop

https://insights.stackoverflow.com/survey/2018 – Mezi uživateli Stackoverflow proběhl výzkum a na jeho výsledky se můžete podívat i Vy. (rcmd by reader)

https://www.lupa.cz/clanky/cambridge-analytica-je-jen-spickou-ledovce-je-tu-zacatek-konce-facebooku/ – Výborný článek na Lupa.cz o Cambridge Analytica, jaké může tato aféra dopady na Facebook. (rcmd by reader)

https://www.sfchronicle.com/bayarea/article/The-Silicon-Valley-quest-to-preserve-Stephen-12759775.php – Hawking bohužel umřel, ale borci ze Silicon Valley zajistli, že jeho hlas s námi zůstane navždy. A ano, opravdu, emulátor jeho hlasu běžel na Raspberry Pi. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://www.geekwire.com/2018/top-schools-ai-new-study-ranks-leading-u-s-artificial-intelligence-grad-programs/ – Kde se AI, tam za ohradou, učí nejlíp? A tentokrát se bavíme o reálných programech na univerzitách, nikoliv virtuálních. (rcmd by reader)

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2018/03/comprehensive-collection-deep-learning-datasets/ – Chcete si hrát s bábovičkami? A nemáte písek? Tak tady jsou ho kvanta. 25 datasetů volně k dispozici.

http://vallandingham.me/altair_intro.html – Altair – Python balíček určený pro vizualizace.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=oWU48a2nNLA – AI se snaží hrát Maria. (rcmd by reader)

https://slideslive.com/38906660/the-alexa-prize-socialbot – Seznamte se s Alquistem finalistou The Alexa Prize, který si s Vámi pokecá o běžných tématech. (rcmd by reader)

Odborné články

http://nlp.kiv.zcu.cz/publication/94 – Jaké jsou efekty používání word2vec v neuronových sítích na NLP? Od českých autorů včetně testování na českém/anglickém a francouzském jazyce. (rcmd by reader)

https://arxiv.org/abs/1603.01417 – Dynamic Memory Networks (DMN) a nový způsob jak odpovídat na vizuální a textové otázky. (rcmd by reader)

Za ohradou

https://www.saloodo.com/en/career?gh_jid=1097180 – Co musí znát data Scientista v Saloodo

Vtip

https://www.analyticsvidhya.com/wp-content/uploads/2015/12/d5.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply