Skip to content

DSB #70

Ahoj,

je pátek, za chvilku se vydáme domů a je potřeba se zabavit, tak zkuste DSB. Za pozornost stojí nová vizualizační knihovna pro python Plotly Express, která vypadá velmi lákavě (najdete v Grafech a vizualizacích).

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://ai.googleblog.com/2019/03/reducing-need-for-labeled-data-in.html – Jak Google řeší nedostatek označených obrázků pro trénování GANs. Neděste se krátkého rozsahu, obsahuje odkazy na spousty článků. (rcmd by reader)

https://facebook.github.io/prophet/ – Knihovna na forecasting od FB. Jak pro Python tak pro R. Stojí minimálně za prozkoumání. (rcmd by reader)

https://deepmind.com/blog/robust-and-verified-ai/ – Jak eliminovat chyby v prediktivních modelech? Naučte se adversarial testing, robust learning, a formal verification.

Computer Science

https://cstack.github.io/db_tutorial/ – Chcete si udělat vlastní SQL databázi? Tak tady máte tutoriál v C. (rcmd by reader)

https://www.theverge.com/2019/3/19/18263844/apple-iphone-prototype-m68-original-development-board-red – Jak vypadal prototyp prvního iPhone? (rcmd by reader)

https://www.quantamagazine.org/quantum-scarring-appears-to-defy-universes-push-for-disorder-20190320/ – Přečtěte si o kvantovém simulátoru, atomech, co se vrací do původního stavu a struktuře, která koexistuje v rámci náhody.

Grafy a vizualizace

https://killedbygoogle.com/ – Hřbitov všemožných služeb, aplikací a hardwaru, které Google během své existence zařízl. A není toho málo (149 kousků). Zároveň se můžete dozvědět, co umře v nejbližší době. (rcmd by reader)

https://www.bbvadata.com/player2vec/ – Word2vec dnes už nikoho nedojmou, client2vec zná každý čtenář DSB, proto je čas představit player2vec. (rcmd by reader)

https://medium.com/@plotlygraphs/introducing-plotly-express-808df010143d – Vizualizace v Pythonu nemůžou být už jednodušší! Plotly Express je de facto wrapper pro plottly, má jednoduchý syntax, je inspirován seabornem a ggplot2 a objekty v něm vytvořené lze použít i pro Dash aplikace! (rcmd by reader)

Business a kariéra

https://www.forbes.com/sites/lawrencewintermeyer/2019/03/15/who-will-trust-facebook-bank/ – Facebook podle všeho chystá vlastní peněženku a po Applu jde o dalšího západního technologického giganta vstupujícího na peněžní trh, otázka ale zní, dá se FB důvěřovat?

https://www.wired.co.uk/article/apple-credit-card-uk – Je kreditka od Applu opravdu něco přelomového? A co všechno nabídne?

https://thefinanser.com/2019/03/bank-cio-sees-tech-firms-blah-blah-blah.html/ – AI v bankovnictví není o tom mít co nejvíc cool řešení, ale o poznání klienta a jeho potřeb.

Pop

https://www.quantamagazine.org/how-artificial-intelligence-is-changing-science-20190311/ – Jak AI mění vědu.

https://www.nytimes.com/2019/03/27/technology/turing-award-ai.html – Turingovu cenu vyhráli 3 borci ze světa AI: Yann LeCun, Geoffrey Hinton a Yoshua Bengio

https://www.quantamagazine.org/without-a-proof-mathematicians-wonder-how-much-evidence-is-enough-20181031/ – Statistika vs matematika, aneb když nemáte matematický důkaz, stačí Vám dostatek statistických indicií? Další článek, který se tomu věnuje je zde.

Vzdělávání

https://www.kdnuggets.com/2019/03/deploy-pytorch-model-production.html – Jak PyTorch model produkcionalizovat jako API.

https://www.learnopencv.com/hand-keypoint-detection-using-deep-learning-and-opencv/amp/ – Detekce ruky s pomocí deep learningu (python a C++ kód). (rcmd by reader)

Za ohradou

https://peartherapeutics.com/careers/open-positions/?gh_jid=1501549 – Data Scientist (analytik) v Pear Therapeutics v San Franciscu nebo v Bostonu.

Vtip

https://xkcd.com/2118/

2 Comments

Leave a Reply