Skip to content

DSB #71

Ahoj,

blíží se Velikonoce, prodloužený víkend a strávit volný čas můžete mimo jiné ve společnosti bulletinu. Ten vychází netradičně již ve středu. Super článků se tentokrát sešla hromada, ať už je to hands-on vyzkoušený článek o verzování jupyter notebooku, přehledný článek o Gaussovských procesech, pipelina pro klasifikaci textu či přednáška z MIT o tom, kde se nachází state of the art deep learningu.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://developers.google.com/machine-learning/guides/text-classification/step-2-5 – Hodně užitečná pipelina, jak postupovat při klasifikaci textu. (rcmd by reader)

https://thecoderr.com/blog/stock-predictor-using-keras – Predikce cen akcií s Kerasem, neuronkami (klasicky LSTM). Naučte se modelovat numerická sekvenční data. (rcmd by reader)

https://hackernoon.com/what-is-a-capsnet-or-capsule-network-2bfbe48769cc – Co jsou to CapsNet? Jeden z nových typů NN. Jak fungují, Vám poví uvnitř článku. (rcmd by reader)

Computer Science

https://www.kdnuggets.com/2019/04/quantum-computing-machine-learning.html – Kvantové počítače můžou změnit vše, i machine learning.

https://towardsdatascience.com/vaex-a-dataframe-with-super-strings-789b92e8d861 – Pracujete se stringy? Tak zahoďte Pandas a použijte Vaex, který je až 1000x rychlejší.

https://www.quantamagazine.org/mathematicians-discover-the-perfect-way-to-multiply-20190411/ – Matematici přišli s dokonalým způsobem, jak násobit čísla.

Grafy a vizualizace

https://pudding.cool/2019/04/text-prediction/ – High level pohled, jak funguje predikce psaného textu, včetně interaktivních vizualizací. Názorně ukázáno na tweetech Baracka Obamy, Justina Timberlaka, Kim Kardashian a Lady Gagy.

https://www.bbc.co.uk/news/resources/idt-a524dd3a-c09c-4f09-bc03-c5006d75ef96 – Rozdíly mezd mužů a žen stále přetrvávají, podívejte se kde a jak.

https://distill.pub/2019/visual-exploration-gaussian-processes/ – Hodně rozsáhlý a detailní (včetně matematiky a spousty grafů) přehled o Gaussovských procesech. Cool záležitost.

Business a kariéra

https://365datascience.com/data-scientist-profile-2019/ – Profil data scientisty v roce 2019, jak vypadá typický data analytik současnosti?

https://towardsdatascience.com/the-third-wave-data-scientist-1421df7433c9 – Přichází nová vlna data scientistů, jací vlastně jsou a co od nich očekávat.

https://techcrunch.com/2019/04/10/google-expands-its-ai-services/ – Google vypustil do světa svoji AI Platformu pro tvorbu, testování a poskytování modelů (ano, i produkce). Krom toho přišel i s dalšími službami jako AutoML pro automatické trénování modelů.

Pop

https://www.pcrevue.sk/a/Umela-inteligencia-vymyslela-uplne-novy-sport–Vola-sa-Speedgate – Umělá inteligence vymyslela nové sporty 😀 (rcmd by reader)

https://www.datainnovation.org/2019/04/5qs-for-peter-lucas-ceo-of-hedia/ – Rozhovor s Peterem Lucasem, CEO Hedia, společnosti, která se pohybuje ve zdravotnictví. Peter onemocněl cukrovkou a vytvořil společnost, která optimalizuje život cukrovkářů.

https://www.vox.com/future-perfect/2019/4/3/18292526/google-ai-ethics-board-letter-acquisti-kay-coles-james – Google vytvořil etický panel, ten měl diskutovat problematické otázky AI, ale bohužel se problematicky rozpadl, protože někteří jeho členové byli neetičtí.

Vzdělávání

https://medium.com/@matthen/a-repository-of-conversational-datasets-95e5ff17b6fb – Potřebujete data s konverzacemi? Není problém! Konverzace z Redditu, OpenSubtitles a z AmazonQA na jednom místě. Přes miliardu příkladů. (rcmd by reader)

https://blog.floydhub.com/introduction-to-anomaly-detection-in-python/ – Detekce anomálií se nikdy neomrzí, tak koukněte na nové intro do dané problematiky v Pythonu. (rcmd by reader)

https://nextjournal.com/schmudde/how-to-version-control-jupyter – Verzování je základ, proto si projděte, jak správně verzovat populární jupyter notebook. V praxi ozkoušeno jako užitečný návod. (rcmd by reader)

Video & podcast

http://www.blog.pythonlibrary.org/2019/04/11/python-used-to-take-photo-of-black-hole/ – První fotka černé díry ever byla mimo jiné vypracována s pomocí pythonu. Během 13 minut Vám Katie Bouman vysvětlí jak. (rcmd by reader)

https://www.youtube.com/watch?v=53YvP6gdD7U – Přednáška z MIT o state of the art v deep learningu. Dozvíte se o nejnovějších algoritmech, metodách a postupech. Podle komentářů je to bomba.

Odborné články

https://www.kdnuggets.com/2019/03/another-10-free-must-read-books-for-machine-learning-and-data-science.html – Tipy na zdarma dostupné knihy o ML.

Za ohradou

https://www.pythonjobshq.com/jobs/9164800-machine-learning-and-data-science-developer-at-protection-engineering-consultants-llc – Machine Learning a Data Science Developer v Protection Engineering Consultants LLC v Austinu v USA.

Vtip

http://devhumor.com/content/uploads/images/April2019/APRIL-FOOL.png

Be First to Comment

Leave a Reply