Skip to content

DSB #72

Ahoj,

po nejdelší odmlce v historii DSB vychází nyní, opět v pátek, nové číslo. Za mě nejlepší matroš nabízí první dva články v POPu o hokejové analytice a analytice v Liverpoolu a ve fotbale.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://twitter.com/goodfellow_ian/status/1127994332416364549?s=09 – Vlákno na twitteru, kde se řeší, jakými přístupy zaútočit na tradiční problém – class imbalance. Spousta paperů a tipů, jak na to. (rcmd by reader)

https://github.com/facebookresearch/StarSpace – Řešení od Facebooku pro embeding/vektorizaci, včetně odkazu na paper s podrobnostmi. (rcmd by reader)

https://chrisalbon.com/ – Epická databáze snippetů nejen python kódu na různé problémy. Od těch úplně základních po ty nejvíc nejdál. (rcmd by reader)

Computer Science

https://hacks.mozilla.org/2019/04/pyodide-bringing-the-scientific-python-stack-to-the-browser/ – Python v prohlížeči? Proč ne, Pyodide přesně tohle nabízí. (rcmd by reader)

https://medium.com/@aallan/benchmarking-edge-computing-ce3f13942245- – Srovnání hardwaru, konkrétně akcelerátorů pro ML a jejich alternativ, včetně benchmark kódu

https://blogs.umass.edu/Techbytes/2018/02/23/types-of-ssds-and-which-ones-to-buy/ – Ceny SSD disků jsou na historických minimech (sbohem plotnové disky), a tak je na čase si zopakovat, jaké typy vlastně existují, a jak se liší dražší NVMe od SATA (pro hraní bohatě stačí SATA).

Grafy a vizualizace

https://www.kdnuggets.com/2019/05/60-useful-graph-visualization-libraries.html – Vyčerpávající seznam knihoven pro vizualizace.

Business a kariéra

https://hbr.org/2019/05/do-your-data-scientists-know-the-why-behind-their-work – Proč je nezbytné, aby data scientista znal kontext své práce a byl součástí celku, nikoliv oddělenou entitou. (rcmd by reader)

https://towardsdatascience.com/10-reads-for-data-scientists-getting-started-with-business-models-78e6a224fd66 – Data science není jenom o modelech, statistice a kódění. Je to v první řadě business, a pokud mu analytik nerozumí, jeho analýzy budou k ničemu. Jak se zorientovat Vám napoví texty uvedené v odkaze. (rcmd by reader)

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nova-povolani-ktera-jeste-pred-par-lety-neexistovaly/r~f7825570669111e9b6a9ac1f6b220ee8/v~sl:81c19432037f90eebe2e5eca16743389/ – Co dělá takový datový horník, popsala nedávno pro Akutálně.cz Krkošková. (rcmd by reader)

Pop

https://www.thehockeyninja.com/ – Hokejové mistrovství světa se blíží ke svému konci a na této stránce najdete statistiky, které nikdo jiný na světě nemá. (rcmd by reader)

https://www.nytimes.com/2019/05/22/magazine/soccer-data-liverpool.html – Výborné čtení o tom, jak je na tom fotbal s datovou analytikou, a jak ji využívá Liverpool, kdo ji vytváří a jak se tak nějak celkově vyvinul pohled na věc.

https://prg.ai/ – Dostat Prahu na mapu AI světa se pokusí AI centrum. Pod záštitou ČVUT, UK, Akademie věd a Prahy, s podporou od řady subjektů a firem. Avizované cíle jsou ambiciózní, snad nezůstanou jako vláda jen u slov. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://towardsdatascience.com/the-quiet-semi-supervised-revolution-edec1e9ad8c – Máte malou trénovací množinu? Semisupervised ML Vám pomůže, alespoň podle této eseje. (rcmd by reader)

https://www.reddit.com/r/Python/comments/bodk3r/update_a_review_of_6_python_deep_learning/ – Aktuální recenze 6 deep learning online kurzů. Jako pomyslný vítěz vychází Deep Learning Computer Vision™ CNN, OpenCV, YOLO, SSD & GANs. (rcmd by reader)

https://www.kdnuggets.com/2019/05/mathematical-programming-key-habit-advancing-data-science.html – Proč je pro data scientistu dobré vědět alespoň něco málo o matematickém programování.

Video & podcast

https://www.youtube.com/watch?v=CjzSeOg8oTs – Air Hockey díky data science nyní můžete hrát i sami, proti robotovi, bez kamaráda, za dlouhé opuštěné chvíle. (rcmd by reader)

Odborné články

https://otexts.com/fpp2/index.html – Volně dostupná nová kniha pro forecasting, především s využitím časových řad v R. Může být užitečná jako kukátko při řešení Vašich problémů.

Za ohradou

https://www.builtinchicago.org/job/data/data-engineer-healthcare-data-scientist/57919 – Data Engineer / Healthcare Data Scientist v Chicagu ve Validate Health.

Vtip

http://devhumor.com/content/uploads/images/April2019/end-of-the-line.png

Be First to Comment

Leave a Reply