Skip to content

DSB #83

Ahoj,

pátek je tady, DSB je tady! Doporučil bych článek o Polynote, což je IDE pro python od NETFLIXu (computer science), anebo článek z business a kariéra o tom, proč je důležité přesvědčit businees o užitečnosti ML.

Jako vždy, užijte si čtení.

Analytické

https://towardsdatascience.com/bandits-for-recommender-system-optimization-1d702662346e – Srovnání A/B testingu a reinforcement learningu. (rcmd by reader)

https://www.thoughtworks.com/insights/blog/coding-habits-data-scientists – Jak kódit jako data scientist, jaké mít návyky a čemu se vyhnout.

https://www.analyticsvidhya.com/blog/2019/11/graph-feature-extraction-deepwalk/ – Umíme vytvářet featury z tabulek. Umíme vytvářet featury z obrázků. Umíme vytvářet featury z grafů (sítí)?

Computer Science & Science

https://venturebeat.com/2019/10/23/netflix-open-sources-polynote-to-simplify-data-science-and-machine-learning-workflows/amp/ – Zahoďte Jupyter a vyzkoušejte Polynote od Netflixu. Tohle IDE dostupné i na githubu je open-source jupyter na drogách. Konečně pořádný notebook pro Python. (rcmd by reader)

https://thoughts.willcipriano.com/weird-python-tricks/amp/ – Tohle je divný… prostě divný věci, co můžete dělat v Pythonu… fakt divný… (rcmd by reader)

https://realpython.com/emacs-the-best-python-editor/ – Měli jsme tu VIM + python, tak si přečtěte něco o dalším editoru, tím je Emacs. Nejlepší python editor ever? (rcmd by reader)

Grafy a vizualizace

https://pair-code.github.io/understanding-umap/ – UMAP je technika pro snížení dimenzionality dat, která překonává t-SNE.

https://github.com/leeoniya/uPlot – uPlot Vám umožní rychlou a nenáročnou vizualizaci časových řad.

https://openai.com/blog/ai-and-compute/ – Článek (a grafy) o výpočetním výkonu, který sežerou ty největší AI algoritmy, jak se tento výkon vývijí a co to znamená do budoucna.

Business a kariéra

https://www.kdnuggets.com/2019/11/last-defense-another-ai-winter.html – AI winter is coming. Tedy alespoň pokud se ML neuchytí. A jak na to? Jak přesvědčit business, že ML je užitečný? Tady taková malá ukázka: “Create a sandbox environment to host sanitized and up-to-date PROD-like data. Have a guideline to help teams to choose the right tools across the ML workflow (e.g. always use good old SQL for data pipelining in DEV if PROD does not support Python Pandas; switching language for such critical component is a real pain). Allow and encourage teams to use Dockers architectures to allow the flexible deployment of the higher-level application stack, even some Infrastructure & Security teams may not like it. Incorporate ML DevOps practices (Eric Broda wrote a good piece on this and this by Martin Fowler).(rcmd by reader)

https://techcrunch.com/2019/11/07/google-pay-comes-to-curve/ – Google umožňuje použít Curve kartu používat v rámci Google Pay. Apple zatím mlčí.

https://biztechmagazine.com/article/2019/06/top-5-retail-banking-technology-trends-2019-so-far-perfcon – Top 5 technologií, které ovlivní retailové bankovnictví. Trendem má být například hlasové bankovnictví nebo cloud.

Pop

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/automobilka-skoda-spousti-superpocitac-umozni-robotum-fungov/r~94302cccfca011e984c6ac1f6b220ee8/ – Škodovka spustila superpočítač! (rcmd by reader)

https://www.nytimes.com/2019/10/25/technology/dod-jedi-contract.html – Microsoft zajistí cloud pro americkou armádu za 10 mld. USD, protože očividně alespoň v této oblasti platí, že „…advanced general-purpose cloud is the industry norm.(rcmd by reader)

https://www.wired.com/2014/01/quants-dont-know-everything/ – Starší ale poučný článek o tom, že ani čísla nemají odpověď na všechno. (rcmd by reader)

Vzdělávání

https://www.datasciencecentral.com/profiles/blogs/cornell-book – Další kniha o ML a DL, která je plně zdarma. Součástí jsou i přednášky na youtube. (rcmd by reader)

https://www.executeprogram.com/course/sql/lesson/sql-injection – Procvičte se v SQL injection! Příklady podobných útoků najdete i tady. (rcmd by reader)

https://medium.com/@mgalkin/knowledge-graphs-nlp-emnlp-2019-part-i-e4e69fd7957c – Naučte se používat knowledge graphs a NLP.

Video & podcast

https://drimalka.com/hotcast-radek-hajek-o-digitalizaci-budoucnosti-a-lidech-nejen-ve-svete-financi/ – Podcast se jménem Hotcast, kde byl hostem Radek Hájek z ČSOB a mluvil mimo jiné o digitalizaci.

Odborné články

https://www.kdnuggets.com/2019/11/10-free-must-read-books-ai.html – Deset knih o ML a DL zdarma dostupných na webu.

https://committedtotape.shinyapps.io/freeR/ – Snad všechny zdarma knihy, které jsou o R k dispozici.

https://www.hsph.harvard.edu/miguel-hernan/causal-inference-book/ – Causal Inference Book zadarmo – včetně dat a kódu v pythonu a v R.

Za ohradou

https://www.linkedin.com/jobs/view/data-scientist-at-datadog-1574797735/ – Data Scientist v Datadog, v New Yorku, v USA.

Vtip

https://i.redd.it/7zhsce11xms31.jpg

Be First to Comment

Leave a Reply